Pide ve Lahmacun Salonu Açma Maliyeti, İşlemleri ve Kazancı

Pide ve Lahmacun Salonu açmak son dönemin en karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Birçok girişimcinin büyük bir ilgisini çeken sektörlerden birisi olan pide ve lahmacun salonu oldukça kâr marjı yüksek iş kollarından birisidir. Yatırılan sermayenin neredeyse geri dönüşümünü çok kısa bir sürede sağlayan bu iş için çok büyük paralar vermenize bile gerek yoktur.

Ancak pide ve lahmacun salonu açarak aylık çok yüksek kazançlar elde edebilmek içi işlek bir cadde üzerinden bir dükkân bulmanız gerekmektedir. Farklı pide ve lahmacun çeşitleri ile herkesin damak zevkinde hitap edebilirsiniz. Çıtır lahmacun, fındık lahmacun, kaşarlı lahmacun, özel lahmacunlar gibi bir çok çeşitlerin yer aldığı zengin menünüzle müşterilere ev sahipliği yapabilirsiniz.

Pide ve Lahmacun Salonu Açmak Mantıklı ve Karlı mı?

Pide ve Lahmacun Salonu Açmak Mantıklı ve Karlımı sorusu bu sektörde atılmak isteyenlerin en çok üzerinde durduğu bir konu başlığı olmaktadır. Öncelikle şunu bilmenizde fayda vardır. Bir işe girişirken zarar edeceğinizi düşünürseniz asla o işte başarılı olamazsınız. Pide ve lahmacun salonu açarak kısa sürede yüksek paralar elde edebilmek için sektörü iyi biliyor olmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda şehrin en iyi noktasına açmanız daha çok kısa sürede tanınmanız açısından faydalı olacaktır. Öncelikle elde edeceğiniz kardan çok müşterileri nasıl çekebilirim diye girişimlerde bulunmanız gerekir. Bulunduğunuz lokasyon kadar bu sektörde lezzet de çok önemlidir. Yapacağınız lahmacunlar birçok kişinin damak zevkine hitap edecek ki, sizin için tanıdıklarına referans olacak. 

Pide ve Lahmacun Salonu Açmak için Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Ne Kadar?

Pide ve Lahmacun Salonu Açmak için Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Ne Kadar sorusu başlığı için bu durum değişkenlik gösterebilmektedir. Çünkü sektöre küçük bir girişim ile başlarsanız çok büyük paralar vermenize bile gerek yoktur. Bayilik aldığınızda veya dışardan toptan olarak aldığınız zaman hem maliyetiniz yüksek hem de kar marjınız biraz daha az olacaktır.

Malzemelerini alıp kendiniz yaparak yürüttüğünüz bir pide lahmacun dükkanından neredeyse %300 civarı kâr marjınız olacaktır. Kendiniz lahmacun ve pide yapma konusunu biliyor olmanız ise size maliyet ve arzu ettiğiniz lezzeti oluşturma açısından büyük avantaj sağlayacaktır.

Pide ve Lahmacun Salonu Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurulur?

Pide ve Lahmacun Salonu Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurulur ve gerekli evraklar nelerdir bunları iyi biliyor olmanız gerekmektedir. Öncelikle yaşadığınızı bölgede belediyeye ait ruhsat müdürlüğünden gerekli belgeleri almalısınız. Ayrıca pide ve lahmacun dükkânı açabilmek için ustalık belgesine sahip olmalısınız. Bu işi biliyor olmamanız önemli değil. Ancak meslek kurslarından bu iş için gerekli eğitimleri almanız gerekir.

Eğer bu sektörde hiç bilgi sahibi değilseniz, pide ve lahmacun için bayilik almanız sizi için en iyi seçeneklerden bir tanedir. Her ne kadar kâr marjı düşük olsa da sektörde sistemli bir şekilde çalışarak işinizde en iyi yerlere gelebilmeniz mümkündür. Bunun için bayilik veren firmalar ile iletişim kurabilirsiniz.

Pide ve Lahmacun Salonu Açma İzinleri Nasıl Alınır?

Pide ve Lahmacun Salonu Açma İzinleri Nasıl Alınır sorusunu biliyor olmak size pratiklik kazandıracaktır. Gıda sektörü son dönemler en çok rağbet göre iş alanlarından bir tanesi olmuştur. Özellikle pide ve lahmacun salonu açmak en avantajlı iş seçeneklerinden bir tanesidir. Ancak bunu yapmak için belirli belgelerin ve prosedürlerin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Bundan dolayı ilgili kuruluşlara başvuru yapmalısınız. Pide ve lahmacun dükkânı açmak için yapılacak ilk adım belediyelerdir. Belediyelerin ruhsat müdürlüğünden pide ve lahmacun salonu açma ruhsatı almanız gerekir. Hemen akabinde vergi dairesine başvuru yapmalısınız.

Vergi dairesinden alacağınız form ile işe başlama beyanında bulunabilirsiniz. Açacağınız dükkân kendi işyerinizi olacağı için BAĞ-KUR kaydınızın açılıp onaylanması gerekir. Bunun dışında ticaret odasından sicil kaydı yaptırmalısınız. Bunu yapmazsanız denetim sırasında ceza alabilirsiniz.

Pide ve Lahmacun Salonu Ruhsatı Almak için Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Pide ve Lahmacun Salonu Ruhsatı Almak için Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir, öncelikle muhasebe kaydı yaptırmakla işe başlamanız gerekmektedir. Kaydı yaptırdıktan sonra bağlı olduğunuz belediyeden iş yeri açma ruhsatı almalısınız. Belediye ruhsatı her bölge için farklılık göstermektedir. Buna göre istenen belge ve evraklar ise kurumlara bağlıdır. Ancak istenen ortak belge ve evraklar ise;

  • BAĞ-KUR giriş bildirimi 
  • İtfaiye uygunluk evrakları
  • Tapu ve kira kontratlarının aslı veya fotokopisi
  • Oda kayıt belgesi
  • Vergi levhası
  • Faaliyet raporları
  • Ticari sicil kaydı
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Pide ve Lahmacun Salonu Dükkanında Olması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Pide ve Lahmacun Salonu Dükkanında Olması Gereken Malzemeler Nelerdir, bu sektöre atılmak için öncelikle yeteri kadar sermayeye ihtiyacınız vardır. Yeni girişimciler için bir lahmacun salonu açmak için 100 metre kare bir dükkân kiralayabilirsiniz. İlk etapta 8-10 masa yeterli olacaktır. Paket servis yapmak isterseniz bunun için gerekli ambalajları temin etmelisiniz.

Pide ve Lahmacun Salonu Bayilik Nasıl Alınır?

Pide ve Lahmacun Salonu Bayilik Nasıl Alınır, bayilik alarak sektöre atılmak istiyorsanız yukarıdaki şartları yerine getirterek bayilik veren pide ve lahmacun firmalarına başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bayilik veren firmaların bir kısmı personel, pazarlama ve reklam desteği de vermektedir. Bunların dışında herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda çözüm ortağınız bayilik veren firmalar olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu