TEB Kredi Kartı Başvurusu, Aidat Ücreti ve Aidatı İade 2023

Ülkemizde yer alan Bütün bankalar müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartlarından yıllık hizmet ücret bedeli almaktadır. Türk Ekonomi Bankası da müşterilerine sunmuş olduğu 20 civarı kredi kartı için yıllık aidat ücreti tahsil etmektedir.

2013 yılında çıkan aidat ücreti ile ilgili düzenleme sonucunda diğer bankalarda olduğu gibi Türk Ekonomi Bankası müşterileri de kredi kartı aidatı nasıl geri alınır sorusunun cevabını aramaya başladılar. Neredeyse bütün bankalarda aynı işlem sonucu geri alınabilen aidat ücreti için Türk Ekonomi Bankasında da durum farklı değildir.

Eğer Türk Ekonomi Bankası müşterisi iseniz aşağıdaki bahsedeceğimiz yöntemleri deneyerek en fazla 10 yıl geriye dönük olacak şekilde kredi kartı aidat ücretlerini geri alabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Başvurusu 2023

TEB kredi kartı başvurusu için internet üzerinden bu talebin bankaya nasıl ulaştırılacağı konusunda bilgi verelim. Türk Ekonomi Bankası resmi internet sitesine giriş yaparak sayfa içerisinde yer alan iletişim formu kısmından kredi kartı başvurusu konusunda talebinizi belirterek bankaya yetkililerini durumdan haberdar edebilirsiniz. Diğer yöntemler ise şu şekildedir;

 • TEB şubeleri ve WEB sitesi
 • 0850 200 0666 numaralı hattın TEB Müşteri Hizmetleri ile
 • TEB Mobil şube ve internet bankacılığı

TEB Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücretleri 2023

Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine çok sayıda farklı kredi kartı sunmaktadır. Her bir kartın kendine has bir özelliği bulunmaktadır. Eğer siz de Türk Ekonomi Bankasından kredi kartı almak istiyorsanız aşağıda açıklamış olduğumuz kredi kartlarından size uygun olanını tespit edebilirsiniz.

Kredi KartıYıllık Aidat Ücreti
TEB Bonus Card130₺
TEB Bonus Plus Card150₺
TEB Bonus Premium Card168₺
TEB Sade Kart ÜcretiÜcretsiz
CEPTETEB Kredi Kartı116₺
TEB Özel Platinum Card226₺
TEB Bonus Platinum Card226₺
TEB Doktor Platinum Card226₺
TEB She Card130₺
TEB Total Card130₺
TEB Yıldız Platinum Card226₺
TEB Yıldız Doktor Platinum Card226₺
TEB Yıldız Priority Card226₺
ÜniversiTEB Bonus Card11₺
TEB Özel World Elite Card750₺
TEB Özel Infinite Card Limited Edition1000₺
TEB Özel Infinite Card750₺

Kredi kartınızda daha fazla özellik görmek daha fazla işlem yapabilme hacmine sahip olmak istiyorsanız TEB Platin kredi kartı sizin tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Birçok banka gibi Türk Ekonomi Bankası da sık sık uçak yolculuğu yapan müşterilerini düşünerek Yıldız Priority kredi kartını çıkarmıştır.

Bu kart ile çeşitli havacılık avantajlarından yararlanabilirsiniz. Uzun yıllardır Türk Ekonomi Bankası müşterisi iseniz ve özel bankacılık alanında hizmet alıyorsanız bu konuda diğer tüm kredi kartlarını unutur ve sırf sunulmuş olan özel World Elite kredi kartını kullanmaya başlayın.

Bankalardan kredi kartı almak isteyen müşteriler ilk olarak aidat ücreti olmayan kredi kartları konusunda araştırma yapmaktadır. Türk Ekonomi Bankası yıllık aidat ücreti olmayan kredi kartı olarak TEB Sade Kart adında bir kart çıkartmıştır. Eğer bu kredi kartından alırsanız hiçbir şekilde yıllık hizmet ücret bedeli ödemezsiniz. Birçok banka gibi Bonus ile anlaşmalı olan Türk Ekonomi Bankası bireysel bankacılık hizmet alanında genellikle müşterilerine TEB Bonus kredi kartını vermektedir.

Bunun dışında sık sık cilt bakım, kozmetik, kuaför gibi hizmetlerde yararlanan kadınlara yönelik TEB She Kredi kartını çıkarmıştır. Bu kart ile yapacağınız 200₺ üzerindeki alışverişlerinizde %5 ekstra Bonus kazanırsınız Ayrıca kuaförde ya da sağlık harcamalarınızda yaptığınız ödemeleri 3 taksit öldürebilirsiniz.

Eğer ben sık sık kredi çekiyorum ve kredi faiz oranları ile ilgili avantajlı kampanyalardan yararlanmak istiyorum diyorsanız Türk Ekonomi Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu CEPTETEB Kredi kartını alabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Aidatı Geri İade Nasıl Alınır?

Türk Ekonomi Bankası müşterilerine kredi kartı aidatları ücretinin geri iadesi konusunda izleyebilecekleri 3 farklı yol bulunmaktadır. Kredi kartı aidatının geri alınması konusunda isterseniz internet isterseniz banka şubesinde yapılan işlemler ya da tüketici hakem heyetine başvuru yaparak ödemiş olduğunuz yıllık hizmet ücretleri en fazla 10 yıla kadar olacak şekilde toplam tutarını geri alabilirsiniz.

Bu seçeneğin dışında internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarasını arayarak bağlanmış olduğunuz müşteri temsilcisi ile de bu konuyu konuşarak talep oluşturabilir ve tüm ücretin tarafınıza iade edilmesini isteyebilirsiniz.

Bunun dışında yaşadığınız şehirde size en yakın olan Türk Ekonomi Bankası şubesine giderek burada Banka çalışanlarına sunmuş olduğumuz aidat iade dilekçesinin teslim ederek iade sürecinin başlamasını sağlayabilirsiniz.

Eğer yapılan tüm bu işlemlerden bir sonuç alamazsanız geçmiş yıllara ait olan ödeme dekont belgeleri ve aidat iade dilekçesi ile şehrinizdeki tüketici hakem heyetine giderek ödemiş olduğunuz aidat ücretinin tarafınıza iade edilmesi konusunda talep oluşturabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sonucunda bankanız yasalar gereği ödemiş olduğunuz aidat ücretini tarafınıza iade etmek zorundadır. İade süreci ise 1 ile 3 arasında tamamlanmaktadır.

11 Yorum

 1. Yıllardır TEB She kartını kullanıyorum ve her yıl düzenli olarak aidat kesintisi yapılıyor lütfen en kısa zamanda yıllardır kesmiş olduğunuz aidat ödemelerini geri yatırırmısınız???

 2. Teb kredi kartı kullanıcısı olarak benden de kart aidati adı altında para kesilmiştir.Lütfen kesilen parayı tarafıma iade edin.

 3. Temmuz ayında benden kesilen 145tl kredi kartı aidat bedelini iadesini istiyorum hukuki olarak 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunun sözleşmedeki hakların korunması iade maddeleri

 4. Tep kredi karti kullanicisiyim kac yildir kullaniyorum hic aidat ödemedim buyil 114 tl aidatim var iptalini istedim onaylamadilar karti iptal etmeyi dusunuyor ve tep kredi karti kullanmayacam

 5. Kredi kartı aidatını iptal etmenizi rica ediyorum ki hiç yardımcı olmuyorsunuz.Sizinle çalışmayacağım.

 6. Yıllardır Teb Kredi Kartınızı kullanıyorum.( Dış Bank – Fortis ) ve bu gün Türk Ekonomi Bankası olarak da TEB Kredi Kartınızı kullanıyorum. Kullanıyorum derken gerçek müşteri olarak kullanıyorum.Geçmiş’ e yönelik hesap ekstremi kontrol etmenizi istirham ediyorum. Yıllardır Kartını Kullandığım nakit’e ihtiyaç duyduğumda Malatya Şubesinde kredi çektim.Düzenli ödemelerimi yapıyorum. 3 adet telefon için 1 TTN İnter için 1 adet Elektrik faturası talimatı vermiş bütün bunları yok sayıp benim gibi bir müşteriden 118.00 tl kredi kart aidatı kesilmiştir. Bir müşteri dışlamak bu kadar kolay mı siz sayın yetkililerden kartıma yansıyan bu yıllık kredi kartı aidatının iadesini talep ediyorum.

  Not : Lütfen geçmişe dönük ekstremi kontrol edin ve 5 adet otomatik ödeme talimatını dikkate alınarak bana yardımcı olun.
  Saygılarımla

 7. Geçmiş dönemlerden kiredi karti aidatlarımi yatırır misiniz ödenmesini rica ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu