Askercell Nedir? Askercell Tarife Paketleri ve Hat Fiyatları

Askerlik yaparken iletişim sıkıntısı yaşamayın diye, Askercell paket tarifeleri sizleri memnun etmeye geliyor! Bu paketlere ait detaylı bilgiler ve hat fiyatları yazımızın devamında sizleri bekliyor! İşte bütün ayrıntılar…

Askercell Nasıl ve Nereden Alınır?

Hali hazırda mevcut bir operatör kullanıcısı iseniz, askerlik süresince Askercell ile tanışabilir, askerlik görevi sonrasında eski hattınıza dönüş gerçekleştirebilirsiniz. Yeni bir hat sahibi olmak istiyorsanız, yetkili bayiye başvurarak Askercell formu doldurmanız gerekmektedir. Formda yer alan bilgileri doldurduktan sonra ise görüşme yapmak istediğiniz kişilerin numaralarını belirleyip bildirmeniz yeteli olacaktır.

Askercell Hat Fiyatları 2023

Kullandığınız faturalı ya da faturasız hattınızı, Askercell’e taşımak isterseniz herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmayacaktır. Ancak alacağınız yeni bir Askercell sahibi olmak için 100 ile 150 TL arasında değişen fiyatlar ödeyerek sıfır hat sahibi olabilirsiniz.

Askercell ile Arama Yapma

Askercell hat kullanıcılarının yalnızca 7 numara ile konuşma hakkı bulunmaktadır. Numaraların 5 tanesi mobil, 2 tanesi sabit telefon olmalıdır. Bu 7 numara haricinde biriyle görüşmek isterseniz mesajınız dahi karşı tarafa iletilmeyecektir. Üstelik mesaj ücreti de tarifenize yansıtılacaktır.

Askercell Tarife Paketleri 2023

Aylık yalnızca 20 TL ödeyerek her yöne 500 dakika ve 1000 sms içeriğinden oluşan Askercell İkili paket tarifesini, ASKER IKILI yazıp 2200’a ücretsiz kısa mesaj göndererek satın alabilirsiniz. Aylık 5 TL karşılığında 1000 sms paket tarifesi de bulunmaktadır. Ayrıca paketlerinizde kalan kullanım haklarınızı sorgulamak için KALAN yazıp 2222’e gönderebilirsiniz.

Askercell TL Yükleme Nasıl Yapılır?

turkcell.com.tr üzerinden Online olarak kredi ya da bankamatik kartınız ile askerell hattınıza TL yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Askercell Arama Saatleri Nedir?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce belirlenen uygulama kurallarına göre, hattınız sabah 08.00 akşam 18.00 saatleri arasında kapalı olacaktır. Bu zaman dilimi dışında kalan saatlerde görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Kısıtlama sadece aramalar için geçerlidir. Mesajlaşma hakkı daima açıktır. Hafta sonu kısıtlama olmamaktadır.

Askere Giderken Askercell Almak Zorunlu Mu?

Askercell hat sahibi olmak için herhangi bir zorunluluk yoktur. Fakat askere giderken alınmasında fayda vardır. İsteğiniz doğrultusunda alacağınız Askercell hattınızı, istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Bunun için herhangi bir taahhüt sözleşmesi yapılmamaktadır.

Askercell Haftasonları (Cumartesi-Pazar) Günleri Açık mı?

Hafta içinde getirilen yasak ve kısıtlamalar, cumartesi ve pazar günleri için geçerli değildir.  Hafta sonu tüm askerler, istedikleri kişiler ile yine istedikleri zaman içinde iletişim kurabilmektedir.

Askercell Dinlenir mi?

Güvenlik önlemlerinin yüksek düzeyde tutulduğu askerlik kurumunda elbette tüm telefonlar daima dinlenilmektedir. Dinleme olayındaki temel amaç ise askerlerin dışarıdan içeriye veya içeriden dışarıya herhangi bir bilginin sızdırılmasını önlemektir.

Bu mevzu, ülkenin ve bölgenin güvenliğini riske atmaması yönün ile önem teşkil etmektedir. Dinlenen telefonlarda, herhangi bir şifreli konuşma tespit edildiğinde ise cezai işlem uygulanmaktadır. Hapis cezasına kadar varan bu yaptırımlar, caydırıcı olması açısından zorunlu görülmüştür.

Askercell Dışarıdan Aranıyor Mu?

Askercell hat abonesi olarak, seçtiğiniz numaraları siz arayabilirsiniz. Ancak dışarıdan hiçbir şekilde size ulaşılması mümkün olmamaktadır. Fakat hafta sonları kısmen bu kuralın dışında tutulmaktadır. Cumartesi ve pazar günleri, yine askerlik kurumunun içinde yer alan aboneler tarafından aranmanıza izin verilmektedir. Özetle, dışarıdan kimse tarafından arama beklememelisiniz. Yalnızca belirlediğiniz 7 numarayı siz arayabilirsiniz.

Askercell İnternete Giriyor mu?

TSK tarafından belirlenen kurallar neticesinde, internete girmek, kamera kullanmak ve herhangi bir veri kullanımı yapmak kesinlikle yasak edilmiştir. Zira Askercell hattınız internete kapalıdır. Israrla yasak olan kuralları yapmaya çalışan kişilere cezai işlem uygulanmaktadır. Bu, para cezası olabileceği gibi hapis cezası da olmaktadır.

İnternet kullanımı yasak olduğu için askerlik yaparken, akıllı telefon kullanmanıza gerek yoktur. Sıradan tuşlu bir telefon, görüşme ve mesajlaşma gibi iletişim kurmanıza fazlasıyla yetecektir.

Askercell Kıbrıs’ta Kullanılıyor mu?

Bilhassa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde görevde bulunan Mehmetçikler için ya da Kıbrıs vatandaşı olup askerlik görevini yapmakta olan Türk vatandaşlar için Askercell paket tarife kullanımları, sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde aynı şekilde geçerli olmaktadır.

Askercell Numara Ekleme Nasıl Yapılır?

Askercell, sıradan hatlar gibi rehberinize yeni numara ekle tuşuna basarak kolaylık ile numara ekleyebileceğiniz bir hattan oluşmamaktadır. Bu nedenle, numara ekleme işleminizi Turkcell bayilerinde form doldururken belirtmiş olmalısınız.

Böylece görev yerinize vardığınızda bilişimden sorumlu olan askerler, telefonlarınıza belirlediğiniz numaraları ekleyerek küçük bir kilit sistemi geliştirirler. Bu sistem sayesinde yalnızca belirlenen numaralar ile belirlenen saatler içerisinde arama yapılabilir ve mesajlaşma gerçekleştirilebilir.

Askercell Uyumlu Telefonlar Nedir?

Askercell hatları, standart bir sim kartta bulunan tüm özelliklere sahip ufak bir mikro karttan oluşmaktadır. Bu sim kartı, her çeşit telefonda rahatlıkla çalıştırarak kullanabilirsiniz. Arama ve mesajlaşma yapabilirsiniz. Fakat belirtildiği üzere, TSK tarafından belirlenmiş olan internet erişimi yasağı, kamera kullanım yasağı ya da hafıza kartı ile çeşitli veri taşıma yasağı olduğundan; kullanacağınız cihazlarda buna dikkat etmelisiniz.

Kullanacağınız telefonları, askere gitmeden önce siz temin etmelisiniz. Sade, tuşlu bir telefon tercih etmeniz en doğru seçim olacaktır. Böylece çalınma tehlikesine karşı da önlem almış olursunuz. Zira tuşlu telefonlar, düşük maliyetli cihazlardır. Yüksek maliyetli telefona göre çalınması daha az maddi zarar verecektir.

Askercell Nasıl İptal Edilir?

Askercell hattınızı iptal etmek istiyorsanız bu işlemi, 532 Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu