KOSGEB Bay, Bayan Kuaför ve Güzellik Salonu Destekleri 2023

Kuaför ve güzellik salonları daha çok kadınların tercih edebileceği bir iş dalıdır. Ancak erkek girişimcilerde kosgeb desteği alabilir. Özellikle mesleği bu olan kişilerin ya da bu alana yönelmek isteyen 18 yaşından büyük, 30 yaşından küçük olan kişilerin girişimcilik desteği ile birlikte KOSGEB desteği alması mümkündür.

Önceden tecrübe sahibi olunmasa dahi devlet tarafından verilen kurslar ile kuaförlük belgesi aldıktan sonra direkt olarak iş planı ile birlikte Kosgeb’e başvurmak ve destek elde etmek yapılması gerekenler hakkında tüm detaylar.

Kosgeb Kuaför Projesi için İş Planı Örnekleri

KOSGEB tarafından destek gören meslekler listesinde ve bunun için devletten hibe desteği alınması gereken listede bulunduğu için en çok bayanların ilgisini çekmektedir. Bu iş için girişimcilik sertifikası alarak kendi kuaför salonunu ya da güzellik salonunu kurmak isteyen çok kişi bulunmaktadır.

Kosgeb tarafından destek almak için işletmeyi düşündüğünüz güzellik salonu ya da bay bayan kuaförü fark etmeksizin donanımlı ve eksiksiz bir iş planına ihtiyacınız olacaktır. Bu noktada ise verilebilecek olan ilk tavsiye daha önce Kosgeb’den kuaför projesi için destek alan kişilere danışmak olacaktır. Ek olarak ise Kosgeb Güzellik Salonu ve Merkezi İş Planı Örnekleri için burada paylaşılan ve onay almış olan bir iş planını görüntüleyebilir ve aklınızdakileri şekillendirebilirsiniz. 

Ardından işletimi geliştirmek maksatlı olarak KOSGEB kurslarında ileri derecede girişimcilik alanında eğitimlerine de dahil olabilmektedir. Güzellik salonu, Erkekler için kuaför, bayanlar için kuaför, manikür ve pedikür hizmetine açılmış olan salonlar, sadece ağda hizmetine yönelik açılmış olan ağda salonları olmak üzere 5 farklı dal ile açılmış NACE kodu bulabilmek mümkündür.

Berber Dükkanı için Kosgeb Kredi Desteği

Berber veya kadın kuaförü için prosedür çok da farklı işlememektedir. Erkek kuaförü olunduğuna dair alacağınız resmi sertifikanın ardından doğrudan Kosgeb’e başvuru yapabilir ve destek alma imkanını yakalayabilirsiniz.

Verilecek olan desteğin erkek ya da bayan olarak cinsiyete bağlı bir şartı bulunmamaktadır. Başvuruların kolay bir şekilde gerçekleştiği, uzaktan ya da özgün eğitim olarak alınabilecek bir eğitimdir. Ayrıca eğitim süresi 4 gün sürdüğü için 5. gün sertifikayı almaya hak kazanmak ve 1 hafta gibi sınırlı bir sürede girişimcilik sertifikası edinmek de oldukça kolay görünmektedir.

Güzellik Salonu Açmak için Kosgeb Kredi Destekleri

Kosgeb vermiş olduğu destekler güzellik salonu ve kuaförler söz konusu olduğunda bazı hizmetlerde güzellik salonları farklılık göstermektedir. Bu hizmetler ise tahmin edileceği gibi lazer epilasyon, cilt bakımları, Lazer epilasyon teknikleri, maske, manikür, pedikür türleri ve yapım teknikleri vb. konularda girişimcilerin kendi alanında çalıştırdığı personellerini eğitmesi sistemine dayalı olan bir konu çeşitliliği bulunmaktadır.

Kosgeb Kuaför Kursları Başvurusu Nasıl Yapılır 2023

Kosgeb tarafından özel olarak kuaförlük kursları verilmemektedir. Kuaför olduğunuzu belgelemek için bazı belediye, devlet kurumları tarafından verilen kurslara ya da geçerliliği olan bazı özel yerlerden eğitiminizi alabilir ve sertifika sahibi olursunuz. Ardından Bay ve Bayan Kuaför Salonları – Güzellik Merkezleri alanında iş yeriniz için destek başvurusu yapabilir ve destek alabilirsiniz.

Tabi ilk olarak Kosgeb Girişimcilik Eğitimi almanız gerekmektedir. Girişimcilik eğitimini tamamlayamayan kişiler herhangi bir finansal destek başvurusunda bulunamaz. Girişimcilik eğitimine ise e-devlet aracılığı ile başvurabilirsiniz. Uzaktan eğitimler ile kolayca derslere katılabilir ve girişimcilik sertifikanızı da kazanabilirsiniz.

Hibe kredisi kapsamında alınacak olan işte, kişiler kredi alacakları için kendi kuaför veya güzellik salonları açabilecek ve yanlarında çalıştıracakları personellerinin maaşını ilk aydan ödemeye başlayabileceklerdir.

KOSGEB devlet destekleri kişilerin maaşlı çalışan gibi aylık kazançtan başlamasına yardımcı olacak şekilde girişimcilere destek sunmaktadır. Bu sayede sıfırdan başlamanınım zorluğunu ortadan kaldırmakta ve vatandaşlarına bu hususta yardımcı olmaktadır.

Kosgeb Hibesi ile Dükkan Açma 2023

Kosgeb hibesi ile dükkan açma konusu geleneksel girişimcilik ve ileri girişimcilik destek programları adı altında farklı destek programları bulunmaktadır. İlk olarak Kosgeb tarafından desteklenen sektörler arasında planını kurduğunuz sektör olmalı ve ardından girişimcilik sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. 

Sektörünüze göre alacağınız destek miktarı değişiklik gösterecektir ve genellikle sunulan hibe yeterli ya da iş yeri masraflarının büyük bir kısmını karşılayabilecek güçtedir. 

Sizler de kendinizi bir girişimci olarak görebiliyor ve kendi işinizi yapma konusunda arzu duyuyorsanız zaman kaybetmeden direkt olarak Kosgeb girişimcilik eğitimlerine başvurarak adım atmaya başlayabilirsiniz.

KOSGEB ile Nasıl Girişimcilik Desteğine Başvuruda Bulunulur?

Kosgeb tarafından sunulan hibeler ve kurslar için çok fazla koşul bulunmamaktadır. Girişimcilik eğitimleri için özellikle 18 yaş ve üzeri olma şartına ek olarak yalnızda T.C. vatandaşı olmak gerekmektedir. Hibe programları için gerekli ön şartlar ise girişimcilik eğitimine katılarak girişimcilik sertifikasına sahip olmaktır. 

Gerekli şartları karşıladıktan sonra e-devlet üzerinden Girişimcilik Eğitimi için başvurabilir ve sertifikanızı kazandıktan sonra ise kosgeb.gov.tr ile paylaşılan bağlantıyı inceleyerek tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabilir, “Başvuru Formları” sekmesinden ise gerekli tüm başvuru evraklarını görüntüleyebilirsiniz. 

 • Öncelikli olarak girişimcilik alanını belirlemek gereklidir.
 • Belirlenen girişimcilik alanına bağlı olarak 4 gün boyunca açılmış olan kursa katılım gösterilir ve girişimcilik sertifikası alınır.
 • İşletme açmak amacı ile yasal prosedürler yerine getirilir.

KOSGEB online sitesinde e-kobi kaydı oluşturulur ve burada ilgili konu ile alakalı olarak girişimcilik hibe desteğine başvuru sağlanır. Gerekli belgeler sağlanır ve iş projesinin sunumu yapılır.

Başvurular geçerli görüldüğü takdirde onaylandığı zaman maksimum 60.000 TL değerinde geri ödemesiz olarak hibe destek kredisi alımı gerçekleşmektedir.

24 Yorum

 1. Erkek kuaforuyum 5 yıldır pandemı dolasıyla bır yıldır cok borclandım butun kredılerımı kartlarımı oduyemez oldum yardım edın destek verın kredı verın 05465719510

 2. Mrb 22 yıllık erkek kuaförü yum bay bayan salonu açmayı düşünüyorum neler yapamam lazim acaba
  05554990449

 3. Merhaba bayanlar ve baylar kosgeb teşvik ve hibeler %100 garanti almak şartıyla danışmanlık yapılır.

  1. Lazer epilasyon yüz bakımı güzellik merkezi açmak istiyorum bu yıl KOSGEB açmak için yardım ediyorum ustalık belgem var

 4. Merhaba Erkek kuaförüyüm 10bin lira eksiğim var maddi destek sağlayan kurum ve kuruluşların desteklerini bekliyorum yapıcagınız desteği çalışarak borcumu kapatırım şimdiden teşekkür ederim tel 05308508610

 5. Güzellik salonu açtım ama desteğe ihtiyacım var kosgep sertifikamda var neler gerekli hibe kredisi için

  1. Meerhaba fatma hanım ben Ufuk AYDIN kosgep proje danışmanıyım size yardımcı olabilirim. %100 teşvik ve hibe garantili bana mail atın

   1. Merhaba ufuk bey ben kuaför ve güzellik salonu açmak istiyorum buradaki süreç nasıl ilerleyecek gerekli evraklar nelerdir acaba

   2. Merhaba ufuk bey banada yardimci olurmisunuz bay bayan kuanforu ve guzellik merkezi olarak acmak istiyorum

 6. Merhaba ben güzellik ve kuaför salonu açmak istiyorum tüm koşullarım uygun ne kadar hibe alabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu