KOSGEB Fiyat Listesi (Tüm Sektörler) Nisan 2023

KOSGEB’in sunmuş olduğu hizmetlerinden bayan girişimciler de yararlanabilmektedir. KOSGEB bünyesinde verilen desteklerin belirliyor bir tutar sınır miktarı bulunmaktadır. KOSGEB ülkemizde yerli üretimin çoğalması ve özellikle teknoloji ve sanayi alanında ilerleme kat etmek için desteklerde bulunmuş ve bulunmaya devam edecektir.

KOSGEB geçmişten beri maddi olarak en iyi şekilde girişimcilere destek veren tek kurumdur. KOSGEB’ in geçmişteki destek fiyatları o yıl için verilen destek fiyatının en uygunu olarak gözlemlenmiştir.

KOSGEB 2023 yılında KOBİ’lere verilecek olan fiyat listesini açıklamış ve artış olması KOBİ’lerin yüzünü güldürmüştür. KOSGEB’in 2023 yılında girişimcilere verilecek olan destek bütçesinde 9.45 oranında bir artış söz konusudur. Yaklaşık olarak girişimcilere verilen destek 2 milyar lirayı bulması söz konusudur. Detaylar için burayı tıkla

İthal Ürünleri Yerli Üretim Yapan KOBİ’lere Verilen Destek Fiyatı

KOSGEB tarafından verilen destek miktarı alanlara göre farklılık göstermektedir. 2023 yılında ithal olarak alınan ürünleri, kendi bünyelerinde yerli üretim olanağı sağlayan KOBİ’lere yaklaşık olarak 5 milyon liraya varan bütçe desteği sunulmaktadır.

Teknolojik Ürünleri Geliştiren KOBİ’lere Verilen Destek Fiyatı

KOSGEB’in Teknoloji alanına verdiği önem oldukça fazladır. KOSGEB bünyesinde bulunan teknolojik ürün yatırım destek programı sonucunda AR-GE süresi biten teknolojik ürünlerin yerli üretim bazında hayata geçirenlere yaklaşık olarak 5″ beş” milyon liraya’yı bulan bütçe desteği KOBİ’lere verilmektedir.

İhracat Yaparak Yurtdışı Pazarlarında Yerli Ürün Tanıtımı Yapan KOBİ’lere Verilen Destek Fiyatı

KOSGEB girişimcilerin yerli üretim yaptıkları ürünleri yurtdışı pazarında sunmasını istemektedir. KOSGEB Yurtdışı Pazar Destek programı kapmasında eğitim alan girişimcilere, üretmiş oldukları yerli üretim ürünleri ihracat yapıp yurtdışı pazarlarında satışa sunmaları için 300.000₺ varan destek bütçesi vermektedir.

girisimcilik destekleri

İş Ortaklığı Yapan KOBİ’lere Verilen Destek Fiyatı

KOSGEB iş ortaklığı yapan KOBİ’lere de yüksek oranda destek sunmaktadır. KOSGEB iş ortaklığı kültünün gelişmesine ve iş makineleri konusunda tasarruf edilmesini tercih etmektedir. KOSGEB iş birliği destek programı kapmasında işbirliği içerisinde bulunan KOBİ’lere 10 milyon TL varan bütçe desteğinden sunmaktadır.

Dijital Üretim Yapan KOBİ’lere Verilen Destek Fiyatı

KOSGEB üretim alanında gelişme kat eden KOBİ’lere destek sunmaktadır. KOSGEB üretimleri dijital alanda üretim platformuna taşımak istemektedir. Üretimde dijitalleşmek sayesinde üretim hızımızım artması hedeflenmektedir.

KOBİ gelişim destek programı kapsamında bulunan imalat sanayisinde dijitalleşmek istenmektedir. Ürünleri dijitalleşmek alanında üretim yapan KOBİ’lere kişi başı toplam 1.000.000₺ tutarında bütçe desteği sunulmaktadır. Toplamda dijital üretimi alanında KOSGEB 71.500.000₺ yakın destek miktarı verilmektedir.

Yüksek Teknoloji İmalatlı Ürünler İmalatı Yapan KOBİ’lere Verilen Destek Fiyatı

KOSGEB teknoloji alanındaki yeni girişimlere yol açmak, Türkiye’nin yüksek teknoloji alanındaki üretimlerin gelişmesi ve teknoloji alanında yüksek imalat yapmak isteyen KOBİ’lere destek verilmektedir. Girişimciliği geliştirme Destek programı kapsamında KOBİ’lere verilen yüksek teknoloji üretim desteği 370.000₺ varan bütçe desteği sunulmaktadır.

Geri Ödemesiz Olarak KOBİ’lere Verilen Destek Fiyatı

KOSGEB tarafından verilen birçok destek, geri ödemesiz olarak verilmektedir. KOSGEB geri ödemesiz olarak verilen destek kredileri son 1 yıl içerisinde kurulup, üretim faaliyetine geçen gerçek kurum ve kişilere verilmektedir. KOSGEB 2023 yılının geri ödemesiz destek miktarı aşağıdaki listede mevcuttur;

 • Gerçek kişi tarafından kurulum hizmeti veren işletmelere verilen bütçe desteği 5.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Tüzel kişi tarafından kurulum hizmeti veren işletmelere verilen bütçe desteği 10. 000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Performans derecelerine göre toplam prim sayısı 180-539 olan işletmelerine verilen bütçe desteği 5.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Performans derecelerine göre toplam prim sayısı 540-1079 olan işletmelere yönelik olarak verilen bütçe desteği 10.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • 1080 ve üzeri olan işletmelere yönelik verilen bütçe desteği 20.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Gün sayısı 180-539 olan işletmelere yönelik verilen bütçe desteği 5.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • 1080-1439 olan işletmelere yönelik verilen bütçe desteği 15.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Prim gün sayısı 1440 ve üzeri olan işletmelere yönelik verilen bütçe desteği 20.000 TL olarak belirlenmiştir.

Toplamda asgarî prim sayısına ulaşan işletmelerdeki KOBİ’lere bazı özel durumlar halinde 5.000 TL miktarında fazladan destek verilmektedir. Fazladan destek alan KOBİ’lerin özel durumları aşağıdaki listede belirtilmiştir.

 • Kadın girişimcilere KOSGEB tarafından destek verilmektedir. Ayrıca kadın girişimcilere 50.000 TL Hibe Desteği yazımızı okuyun
 • Gazi olan girişimcilere KOSGEB tarafından destek verilmektedir.
 • Genç girişimcilere KOSGEB tarafından destek verilmektedir. Detaylar için tıkla
 • Engelli olan girişimcilere KOSGEB tarafından destek verilmektedir. Engelliler için kosgeb yazımızı detaylı okuyabilirsiniz.
 • 1. Dereceden şehit yakını olan girişimcilere destek verilmektedir.

Makine ve Teçhizat Alanında Üretim Sağlayan KOBİ’lere Verilen Destek Fiyatı

KOSGEB üretken girişimcilere işletme açtıkları takdirde makine ve teçhizat ürünleri alanına destek vermektedir. Makine ve teçhizat ürünleri alanına KOBİ’lere verilen destek miktarı aşağıdaki listede mevcuttur.

 • Düşük- orta-düşük teknolojik düzeye sahip işletme ve KOBİ’lere toplam 100.000 TL tutarında Destek bütçesi sunulmaktadır.
 • Orta- yüksek teknoloji düzeyine sahip işletme ve KOBİ’lere toplam 200.000 TL tutarında Destek bütçesi sunulmaktadır.
 • Yüksek teknoloji düzeyine sahip işletme ve KOBİ’lere toplam 300.000 TL tutarında Destek bütçesi sunulmaktadır.
 • Kosgeb Makine Hibe Destekleri yazımızıma giderek ayrıntılı detayları okuyabilirsiniz.

KOSGEB Destek Bütçesi Oranı Nedir?

KOSGEB tarafından KOBİ’lere birçok alanda geri ödemeli veya ödemesiz olarak birçok Destek verilmektedir. KOSGEB destek bütçe oranı KOSGEB bünyesinde bulunan yetkili kişiler tarafından belirlenmektedir. KOSGEB desteklerine verilen bütçe oranı farklılık göstermektedir. KOSGEB desteklerine verilen hibeleri kosgeb kategorimizde ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

2023 yılı için KOSGEB tarafından verilmesi gereken destek bütçe oranı %75 olarak belirlenmiştir. KOSGEB bünyesinde bulunan danışmanlık ve işletme koçluğu desteği, KOSGEB tarafından belirlenen %75lik orana göre 10.000 TL olarak belirlenmiştir. KOSGEB desteklerinin Destek bütçe miktarlarına KOSGEB’in İnternet sitesi bulunan menü kısmından ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Tarafından Girişimcilere Verilen Kredi miktarı

KOSGEB girişimcilerine belirli şartlar kapsamında faizsiz kredi imkânı sunmaktadır. KOSGEB yaklaşık olarak 50.000 TL tutarında Destek bütçesini KOBİ’lere vermektedir. KOSGEB tarafından verilen faizsiz krediler ilk 12 ay geri ödemesiz olmak şartıyla, kalan taksitler 3 aya bölerek toplamda 36 taksit imkânı ile ödeme seçeneği sunulmaktadır. Sağlık ve Sevgi ile kalmanız dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu