Getir Kurye Maaşları Ne Kadar? 2023

Getir kurye çalışanları günlük olarak 13-15 saat çalışma prensibine sahiptir. Bazı durumlarda ek hallerde alınan siparişe günlük ve aylık ücrete göre artış yaşanabiliyor. Genel olarak bakıldığında günlük olarak 15 saat çalışan bir Getir kuryesi 5000 TL ile 15.000 TL arasında değişen bir rakam alıyor. 

Belirli durumlarda saat üzerinden belirlenen kurye maaşları araçlı kurye olduğunda değişebiliyor. Bu günlük alınan sipariş adedine göre de farklı olabiliyor.

Türkiye’de bu duruma bakıldığında Getir depo elemanı olarak çalışan bir kişi asgari ücret tutarında maaş alıyor. Bazı durumlarda bu tutarın biraz üstünde almak mümkün oluyor. Bunun nedeni de dağıtılan sipariş başına alınan tutardan kaynaklanıyor. Sabit ücretin dışında her sipariş başına 50 kuruş ile 1 TL arasında değişen prim ödemesi yapılıyor.

Gün içerisinde ortalama 12 saatlik çalışma performansı gerçekleştiren ve yine ortalama olarak 30 paket satışı yapan bir kişi 360 TL kazanç sağlayabilir. İnternet üzerinden bahşiş alma ya da ekstra durumlarda dikkate alındığında bir kurye aylık 11 bin TL ve üzerinde kazanç elde edebilir.

Getir Kurye İş Başvuru Formu

Getir kurye elemanı olarak iş başvurusunda bulunmak isteyen bir kişinin uygulama üzerinden başvuru formunu doldurması gerekiyor. Getir uygulaması cep telefonuna indirilmeli. “Kurye” bölümüne geçiş yapılmalıdır. Ardından başvuru formu doldurularak bulunan ildeki Getir bürosu aracılığı ile yüz yüze görüşerek iş başvurusunda bulunabilir.

Getir kuryecilik hizmeti ile ilgili detaylı bilgi alabilmek ve iletişime geçebilmek için sunulan internet sitesi kullanılabilir. 

İletişim adresi: https://Getir.com/hakkimizda/iletisim/ 

Getir firmasına iş başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için online ortamda yer alan başvuru formunu doğru bilgilerle doldurduktan sonra kaydet tuşuna basılması yeterlidir. Başvuru tamamlandıktan sonra insan kaynakları departmanı ile bire bir görüşme gerçekleştirilir. 

Online başvuru linki: https://bayi-basvuru.Getir.com/

Getir Araçlı Kurye İş Başvurusu

Getir araçlı kurye başvurusunda bulunmak isteyen kişinin kendine ait bir aracı ile dağıtım hizmetinde bulunması gerekiyor. Getir araçla kurye modelinin klasik Getir kuryesinden farkı bulunur. Kişi kendi motorunu kullanır. Motorun büyüklüğü 100 ile 150 CC arasında olmalıdır. A1 ve A2 sınıfı motor ehliyeti bulunmalıdır. Kişi 20 yaş ve üzerinde olmalıdır. Adli sicil kaydı temiz olmalıdır. En az 1 yıllık motor kurye tecrübesi bulunmalıdır.

Motorun tüm bakımı ve yakıtı tamamen aracı temin eden kuryeye aittir. Ehliyet ceza puanının 50 ve altında olması gereklidir. Kişinin telefonunda Android altyapısına uyumluluk gösterecek uyumlu bir sistemi bulunmalıdır. Yaşanılan bölgeye hakim olunmalı ve vardiya saatlerine dikkat edilmelidir. Şahıs şirketinin olması ya da vergi levhası zorunluluğu da bulunmaktadır.

Getir Kurye Olmak İçin Nereye Başvurulur ve Çalışma Saatleri Nelerdir?

Getir firmasında kurye olarak çalışmaya başlayabilmek için öncelikle başvurular uygulama içerisindeki kurye kısmına iletilir başvuru formu doldurulduktan sonra işlemler tamamlanır talebe göre bulunan ilde yer alan Getir ofislerine giderek insan kaynakları ile yüz yüze görüşmek gerçekleştirilebilir.

Kurye olarak yapılacak ondan başvurularda bilgiler detaylı bir şekilde incelenir telefon numarasını bir onay kodu gönderilir ve işlemler tamamlanır. 

Getir üzerinden esnaf kurye olmak isteyenlerin şahıs şirketi kurması gerekir. 29 yaş altında bulunan kişiler gelir vergisinden muaf olarak işe başlangıcı yapabilir. Genç girişimci kategorisinde kabul edilen kişiler 1 yıl boyunca sigorta ödemez. İş başvurusu onaylandıktan sonra Getir firması ile karşılıklı sözleşme yapılır. Bu şekilde yapılacak başvurularda kişi kendi işinin çalışanı olmuş olur.

Getir kuryenin çalışma saatleri esnektir. Ortalama 12 saat çalışma süresi bulunur. Saatlik ücret ya da paket başına ücret talep edilir. Bu yönüyle 5 ile 15 saat arasında değişen bir çalışma sistemi bulunur.

Getir Kurye Olmak İçin Başvuru Şartları ve Gerekli Evraklar Nelerdir?

Getir firması kurye başvurusunda bulunmak isteyenlerin belirli şartları taşıması gerekiyor. Başvuru şartları arasında şunlar yerini alıyor:

  • Teknoloji ile alakalı geçmişi bulunmalı
  • Siparişlerde hem hızlı hem de güvenilir bir ortam sunması
  • Bulunulan ortamda takım çalışmasına uygun ve esnek çalışma saatleri ile uyumlu olunması
  • Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması 
  • En az ilkokul mezunu olması
  • Motor kullanma becerisinin bulunması
  • A2 seviyesinde ehliyeti bulunması

Getir firmasında kurye olarak çalışabilmek için başvuru sırasında istenen belgeler arasında şunlar yerini alır:

  • İkametgah belgesi
  • Güncel fotoğraf
  • Sicil kaydı

Getir Kurye Puanlama Sistemi ve Paket Başı Ücretleri

Getir firmasının kuryecilik sisteminde daha çok saat başına çalışma üzerinden ücret ödemesi yapılır. 2023 yılı Getir kurye saatlik çalışma ücretleri 28 TL olarak netleştirilmiştir. Gün içinde yüksek performans gösteren bir kişi için bu rakam 30 TL’ye ulaşabiliyor. Getir kuryecilik yapan bir kişi sistematik olarak her paket başına 3 TL ödeme alıyor.

Getir firması ile anlaşma yaparak kendi aracıyla araçlı kurye olarak çalışmaya başlayan bir kişinin saatlik ücreti 27 TL’dir. Kendi motoruyla çalışan bir kuryenin teslim ettiği paket başına 2,5 TL getirisi olur. Hafta sonlarında genellikle bu getiri ekstra kuponlarla daha da artar. Teslim sonrası online bahşiş alma imkanı da bulunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu