Araçlı ve Motorlu Kurye Maaşları 2023

Kurye mektup, posta, paket ve benzeri paketleri belirli bir adrese teslim eden kişiye kurye adı verilir. Kuryeler araçlı kurye, motorlu kurye, express kurye gibi unvanlara sahiptir. Bu kuryelerin aylık maaşları ve çalışma saatleri hakkında bilgileri hep beraber görelim.

Araçlı Kurye Maaşları Ne Kadardır?

Araçlı kurye maaşları aylık dağıtılan paket sayısın göre değişir. Araçlı kuryelik yapan bir kurye aylık minimum 6.150 TL’ye varan kazanç sağlar. Günlük ortalama 100 paket dağıtan bir kuryenin kazancı KDV dahil ortalama 436,60 TL olarak hesaplanmaktadır. Bu kazanç üzerinden SGK, yol ve yemek masrafları düşülürse elden edilen günlük gelir 236,60 TL olacaktır. Kuryenin dağıtacağı paket sayısı aylık kazancını etkiler.

Motorlu Kurye Maaşları Ne Kadardır?

Motorlu kurye maaşları aylık 2.500 TL ile 5.000 TL arasındadır. Eğer kurye şirketin kendi motoru ile dağıtım yapıyorsa motorlu kuryenin sabit maaşı 2.500 TL’dir. Şimdi kuryenin çalıştığı şirkete göre motorlu kurye maaşlarını sıralayalım:

Kendi Motoruyla Çalışan Kurye Maaşı

Kendi motoruyla çalışan kurye maaşı özellikle kurye sektöründe tecrübeli ise bahşişler ile birlikte aylık 7.000 ila 8.000 arasında değişmektedir. Ancak işe yeni başlayan ve kendi motoruyla dağıtım yapan kuryenin maaşı net olarak sosyal hakları hariç 5.000 TL’dir.

Getir Kurye Maaşları

Getir kurye maaşları motorlu kuryeler ve araçlı kuryeler için farklıdır. Motorlu getir kurye maaşı 3.200-4.000 TL aralığındadır. Araçlı getir kurye maaşı 3.500-5.000 TL aralığındadır.

Paket Taxi Kurye Maaşları

Paket taxi restoran, kafe ve marketlerin özel kuryeliğini yapan bir firmadır. Firma aylık sabit çalışanlara 5.000 TL maaş vermektedir. Paket taxi kurye çalışma saatleri en az 9 en fazla 12 saattir.9 saat çalışan paket taxi kuryenin maaşı aylık 6.000 TL’dir.12 saat çalışan paket taxi kurye ise aylık 7.500 TL kazanmaktadır.

Yemek Sepeti Kurye Maaşları

Son zamanların çok merak edilen sorusu Yemek Sepeti Kurye ne kadar alıyor sorusunu sizin için yanıtlıyoruz. Yemek Sepetinde çalışan kuryenin maaşı asgari ücrete göre hesaplanmaktadır. Yani bu şirkette çalışan kuryenin aylık sabit maaşı 4.000 TL’dir. Daha yoğun bölgelerde çalışan kuryelere daha fazla maaş verilmektedir.

Banabi Kurye Maaşları

Banabi Kurye maaşları aylık ortalama 3.200 TL’den başlamaktadır. Bu ücrete ek olarak yemek, özel sağlık sigortası ve ticket eklenir. Tüm masraflar toplandığında kuryenin maaşı 3.850’yi bulmaktadır.

Vigo Kurye Maaşları

Vigo markaların ve işletmelerin kurye ihtiyacına çözüm bulan bir kurumdur. Vigo kuryeler diğer kuryeler ile kıyaslandığında en çok kazancı olan kuryeler arasındadır. Vigo kurye maaşları bölgesine göre 11.700’ye kadar çıkmaktadır. Vigo kuryesi günlük ortalama 20 paket dağıtmaktadır. Ayrıca bu kuryelere sağlık sigortası gibi sosyal hakları da verilmektedir.

Trendyol Express Kurye Maaşları 2023 (Kargo Dağıtım ve Toplama)

Trendyol’un artan e-ticaret platformundaki talepleri üst düzey bir şekilde karşılamak için 2018 yılında Trendyol Express kurulmuştur. İlk olarak İstanbul’da hizmet vermeye başlayan şirket daha sonra Kocaeli, Bursa, Eskişehir de dahil olmak üzere toplamda 37 ile hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca Trendyol Express ile dağıtım yapan 3.000’ın üzerinde bireysel dağıtıcı mevcuttur.

Trendyol Express’te dağıtım ve toplama işlerini yapan kuryeler çalışmaktadır. Trendyol Express dağıtıcı kurye maaşları aylık iş yüküne göre 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Trendyol Express şirketinin toplama işinde çalışan kuryenin maaşı ilk 40 kargo dağıtımında KDV hariç 4 TL’dir. Sonraki kargolar için günlük 3,5 TL+KDV olarak hesaplanır. Pazar günleri çalışma olmadığından 26 gün için aylık toplamda ortalama 6.350 TL olarak hesaplanmaktadır.

Trendyol Araçlı Kurye Nasıl Olunur? Başvuru Nereye Yapılır?

Trendyol araçlı kurye nasıl olunur diye çokça merak edilmektedir. Trendyol araçlı kurye 3 kategoride sınıflandırılmaktadır. Bu kategorileri aşağıdaki gibi sınıflandırabiliriz:

Trendyol Express Kurye Taşıyıcıları

Motosiklet ve hafif ticari araçla kargo teslim eden kurye taşıyıcılarıdır. Bu görevde çalışmak için şartlar şöyledir:

 • Ehliyet Belgesi
 • Sabıka Kaydı
 • Askerliğini tamamlamış olmak
 • Kendi aracınızın olması
 • Trendyol şirketinin talep ettiği araç en az 2017 model ve hafif ticari olmalıdır. Trendyol taşıyıcı olmak için gereken araç modelleri Fiat doblo, Renault Kango, Peugeot Rifter, Opel Combo olabilir.

Trendyol Express kurye taşıyıcısı olmak için başvurulması gereken adres https://trendyolexpress.com/bizimle-calisin linkindedir. Buraya tıklayarak Trendyol Express’in başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Trendyol Express Kurye Toplayıcısı

Hafif ticari araç ve kamyonet ile belirtilen adresleri tek tek dolaşarak kargoları toplayan kuryelerdir. Bu tarz bir işte çalışmak için gerekli şartlar:

 • Ehliyet Belgesi
 • Sabıka Kaydı
 • Askerliğini tamamlamış olmak
 • Kendi aracınızın olması
 • Trendyol şirketinin talep ettiği araç beyaz renkli hafif ticari araçlardır. Ayrıca kapalı kasa büyük kamyonetler de olabilir. Trendyol Express toplayıcı kurye araç modelleri Renault Master, Ford Trucks, Isuzu N-WIDE, Mitsubishi Temsa A35L gibi araçlar örnek verilebilir.

Trendyol Express kurye toplayıcısı olmak için https://trendyolexpress.com/bizimle-calisin linkine müracaat edebilirsiniz. Bu adrese girip toplayıcı seçeneğine göre formu doldurmak yeterlidir.

Trendyol Go Araçlı Sipariş Dağıtıcısı

Trendyol Go araçlı sipariş dağıtıcısı market ve restoranların siparişlerini hızlıca yarım saatte teslim eder. Trendyol Go araçlı sipariş dağıtıcısı motosiklet ya da hafif binek araçlar ile dağıtım yapar. Bu işte çalışmak için gerekli şartlar:

 • Ehliyet Belgesi
 • Sabıka Kaydı
 • Askerliğini bitirmiş olmak

Trendyol Go şirketinde dağıtıcı olmak için başvuru şartları içerisinde kendi aracınızın olup olmadığı sorulmaktadır. Çalışma şekliniz ve saatleriniz bu şarta göre düzenlenmektedir. Bu iş ile alakalı ayrıntılı bilgi almak ve başvurmak için https://trendyolgo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Trendyol’da Çalışanların Maaşları Ne Kadardır?

Trendyol’da çalışan işçilerin maaşları oldukça merak edilmektedir. Trendyol çalışan maaşları şu şekildedir:

 • Trendyol Yeni Başlayan İşçi:3.600 TL
 • Trendyol Deneyimli Satış Müdürü:13.800 TL
 • Trendyol Pazarlama Elemanı:3.600 TL/8.500 TL
 • Trendyol İnsan Kaynakları Elemanı:3.600 TL/9.500 TL
 • Trendyol Stajyer Maaşı:1.000 TL
 • Trendyol Mühendis Maaşı:5.000 TL ile 18.000 TL arası
 • Trendyol Teknisyen Maaşları: 3.000 TL ile 12.800 TL arası
 • Trendyol Çağrı Merkezi Maaşları: 2.500 TL ile 8.200 TL arasındadır.

Trendyol Go ve Ekspress Kuryenin Farkları Nelerdir?

Trendyol Express ile Trendyol Go kurye arasında birtakım farklılıklar bulunur. Örneğin Trendyol Express kurye diğer kargo şirketlerine benzer bir şekilde taşıma ve toplama işi yapar. Trendyol Express bünyesinde çalışmak isteyenler kendi araçları ile kargo dağıtır ve adreslerden kargo toplarlar. Burada para kazanma sistemi topladıkları ya da dağıttıkları paket başına ücret almaktır.

Trendyol Go şirketinde ise usul biraz farklıdır. Trendyol Go anlaşmalı olduğu restoran ve marketlerden verilen siparişleri motosikletli kuryeyle 30 dakikada dağıtarak adresine ulaştırır. Trendyol Go kuryelik bir dağıtım işi olarak düşünülmemelidir. Burada motorlu dağıtımda kendi aracınızın olup olmaması şartı aranmaz. Ancak normal araçlı dağıtımda şirketin istediği bazı şartlara uymak gerekir.

Trendyol Ekspress Kurye Olma Şartları 2023

Trendyol Express kurye olma şartları aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

 • Trendyol Express sitesine kurye olmak için başvuru yaparken taşıyıcı ya da toplayıcı seçeneklerinden birini seçmeniz gerekir.
 • Şirketin talep ettiği kategoride adı geçen hafif ticari araç, motosiklet veya kamyonetinizin olması gerekir. Ayrıca bu araçların en az 5 yaş altında olması şartı koşulmuştur.
 • Ticari araçlar ve kamyonetler ile kuryelik yapılacaksa bu araçların 5 yaşın altında kapalı kasa olmaları şarttır.
 • Askerlik görevinizi yapmış olmanız gerekir. Aynı zamanda ilgili kurumlardan alacağınız sabıka kaydının temiz olması gerekmektedir.
 • Kuryeliğe başvuru esnasında dağıtım yerleri, çalışma süresi, çalışma saatleri, tatil yapılacak günler ve benzeri koşullar müşteri temsilcileri ile görüşülür. Trendyol Express’in bu kadar titiz davranmasının nedeni kuryelerin daha verimli olması ve kazançlarını maksimum düzeyde yapmak istemeleridir.

Trendyol GO Kurye Olmak için Gerekli Şartlar

Trendyol Go kuryeliğe başvuru için gerekli şartlar şöyledir:

 • Kimlik kartında 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Trendyol’un kendi sitesinde var olan gerekli evrakları tamamlamak ve 5 yaşından küçük bir motosikletinizin veya aracınızın olması gerekir.
 • Motosikletinizin modeli önemli değildir. Ancak plaka, ehliyet, ruhsat gibi resmi evrakları tam olmalıdır.
 • Trendyol Go kuryelik için internet sitesine başvurularda araçsız olma seçeneği de mevcuttur. Bu sekmeyi seçtikten sonra ilgili bölümleri doldurup başvuruda bulunabilirsiniz.

Trendyol Go ve Express Kurye Çalışma Saatleri 2023

Trendyol Express kurye çalışma saatleri çalışılan bölgenin yoğunluğuna ve adres durumuna göre tayin edilir. Ancak genel olarak Trendyol araçlı kuryelerin çalışma saatleri sabah 8.00 akşam 18.30 arasındadır. Kuryelere şirketin başlangıçta belirlediği temel çalışma saatleri mevcuttur. Hafta sonu cumartesi günü çalışma saatleri 8.00 ile öğlen 12.30 arasındadır. Pazar günü dağıtım olmamaktadır. Bunun haricinde Trendyol Express kuryeleri resmi tatillerde de dağıtım yapmamaktadır.

Trendyol Go kurye çalışma saatleri Trendyol Express’in sistemine göre biraz daha farklıdır. Trendyol Go market ve restoranlardan gelen siparişleri adreslere ulaştırdığından çalışma saatlerinde sadece yoğunluk baz alınır. Örnek verecek olursak Çarşamba günü kurye saat 8.00 ile 14.00 arası çalışabilir. Perşembe günü 8.00 ile 17.30 saatleri arasında dağıtıma çıkabilir. Ancak haftanın diğer günleri 8.00 ile 18.00 saatleri arasında olabilir. Trendyol Go’da çalışan kuryenin çalışma saatleri tamamen kurye ile firma arasındaki sözleşmeye bağlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu