Kış Lastiği Fiyatları 2023: 2. El Kış Lastiği Fiyatları

Kış lastiği, otomobillerin kışın daha iyi yol alabilmelerini sağlanması amacıyla üretişmiş lastiklerdir. Kış Lastiği Fiyatları 2023 yılında artış gösterse de kışın kullanılması mecburidir. Çünkü yaz lastikleri kışa uygun olmamakla birlikte mesafedeki yol alım kapasitesini düşürür.

Bu yüzden mevsimine göre lastik kullanımı yapılması çok yerinde olacaktır. Bazı otomobil kullanıcı yaz kış lastik değiştirilmemesi adına dört mevsim lastik kullansa da kara kışlar için ideal bir kullanım sağlayamaz.

Bu yüzden her lastik mevsiminde daha verimlidir. Kış lastiği fiyatlarındaki artış ikinci el lastik kullanımını da arttırmaktadır. Sağlam olan kış lastikleri ikinci el olarak tekrar alıcı ile buluşabilmektedir.

2. El Kış Lastiği Fiyatları 2023 

2. El Kış Lastiği Fiyatları 2023 yılına giriş yapılması ile birlikte arttırılmıştır. Ancak her ne kadar artış olsa da sıfır lastikler kadar bütçeyi zorlamamaktadır. Bu yüzden ekonomik olarak daha kar edebilmek adına sağlam ve aşınmamış kış lastiği kullanılabilir.  

Kış lastikleri ihmal edilmesi gereken ihtiyaçlardandır. Çünkü trafiğe çıkan kişilerin can güvenliğini önemsemesi çok önemlidir. Araçlarda doğru lastik kullanarak güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Karlı yolda güven içinde sürüş yapmanızı dolayısı ile yol tutumu olmadan ilerlemenizi destekler.

Kış lastiği yasalara göre de alınması gereken bir önlem olup zorunlu hale getirilmiştir. Ekonomik gücü yerinde olmayan kişiler kış lastiklerini ikinci el alarak, kullanıma erişebilirler. Böylece herhangi bir sıkıntı yaşamadan kış aylarında da otomobil sürebilmenin keyfini yaşayabilirler.

Kış Lastiği Fiyatları 2. El Sahibinden 2023

Kış lastiklerinde bazen sıfır almak yerine ikinci el almak çok mantıklı olabilmektedir. Temiz ve sağlam olan kış lastikleri değiştirildikten sonra sahibi vasıtası ile satışa sunulabilmektedir. Kış lastiği fiyatları 2. el sahibinden 2023 itibari ile oldukça makul olarak ücretlendirilmektedir.

Kış lastiği piyasasına bakıldığında ikinci el alımı oldukça sık görülmektedir. Sıfır lastikle ikinci el kış lastikleri arasında büyük farklar bulunmaktadır. Genellikle ikinci el lastik fiyatları daha avantajlı olabilmektedir. Elbette ki lastiğin markası, adeti fiyat artışını etkilemektedir. Sahibi tarafından satılan kış lastiklerinde fiyatta esnetilebileceği için çok daha uygun şartlarda alım sağlanabilmektedir.

Kış Lastiği Fiyatları Petlas 2023

1976 yılından beri lastik dünyasında otomobil dostu olan Petlas uygun fiyatları ile araç sahiplerinin yüzünü güldürmektedir. Kış lastiği fiyatları Petlas 2023 Ocak ayı itibari ile oldukça makul fiyatlardan alıcı bulmaktadır.

Lastik markaları arasında kış lastiğini sıfır alabileceğin en uygun markalardan biride Petlas firmasıdır. Petlas marka kış lastikleri Snow master W 651, W 601, Glacıer W 661 olmak üzere 3 çeşittir. Petlas çıkışlı kış lastikleri genel olarak 400 ila 585 lira arasındadır.

Kış Lastiği Fiyatları Lassa 2023

Lassa en çok kullanılan lastik markalarından biridir. Kış Lastiği Fiyatları Lassa 2023 koşullarında bütçeyi zorlasa da kalitesinden ödün vermemektedir. Genel olarak Lassa lastik piyasası oldukça pahalı olduğu gözlemlenmektedir.

Kış lastikleri taban aralığına, jant çapı ve kesit oranına bağlı olarak fiyat değişkenliği göstermektedir. Ancak en uygun fiyatlı Lassa kış lastiği beş yüz elli liradan başlamaktadır. En yüksek fiyatlı Lassa kış lastiği adet fiyat 1500 lira olarak satışa sunulmaktadır.

2. El Ucuz Lastik Fiyatları 2023

Bilindiği üzere 2. El Ucuz Lastik Fiyatları 2023 oldukça makul görülmektedir. Birçok kişi ikinci ele olumlu bakmazken ekonomik şartların değişimiyle birlikte adeta ikinci ele yoğunlaşmış durumda. Kış lastiklerinizi arabanıza uygun olarak ikinci el alabilirsiniz. Ucuz lastikler markasına ve çeşitlik özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır.  

Kış Lastiği Fiyatları 185 65 r15 2023

185 milimetre taban genişliği, yüzde atmış beş kesit oranına sahip kış lastikleri B segmentli araçlar için idealdir. Kış lastiği fiyatları 185 65 r15 2023 Petlas markasında 488 lira iken Lassa firmasında 731 liradan alıcı bulmaktadır. Bununla birlikte ikinci ellerde daha makul fiyatlarda bulunabilmektedir.

Kış Lastiği Fiyatları 195 55 r16 2023

195 milimetre taban genişliği bulunan lastik 55 kesit oranına sahiptir. Araç ağırlığı yüksek olduğunda lastiklerin hava basıncı ona göre şekillenir. Kış lastiği fiyatları 195 55 r16 2023 yılında Petlas firmasında 590 lira, Lassa da ise 720 liradır. C sınıfı araçlara uygundur.

Kış Lastiği Fiyatları 185 65 r14 2023

185 mili metrelik tabanı olan 65 kesit oranına sahip lastikler iki tiptir. 86T ve86 H olarak çeşitlilik göstermektedir. Kış lastiği fiyatları 185 65 r14 2023 yılında Petlas ürünlerinde dört yüz yirmi olan lastik Lassa’da 560₺’e satılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu