2.El Ucuz 10 Bayan Arabası 2023

Kadınlarımız tarzlarını seçecekleri araba modellerine de yansıtmaktadırlar. Öyle ki erkeklere nazaran kadınlar 2.el araba tercihlerinde daha narin, ergonomik ve kullanışlı modelleri tercih etmektedirler. Ne yazık ki bu hususta motor performanslarını çoğu zaman aksatmaktadırlar. Yani aracın kendileri gibi narin olmasını arzulayan kadınlar çoğunlukla Hatchback modelleri tercih ediyorlar.

Sıfır araba almanın bir hayli zor oldunuz göz önünde bulundurursak genel itibariyle 2.el otomobillere rağbetin yaşanmasını çokta garipsememek lazım. Bu noktada 2.el araç fiyatları en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Bunun için siz değerli okuyucularımız için 2023 yılı itibariyle en çok tercih edilmekte olan 2. el araçları sizler için listeledik. Gelin hep birlikte inceleyelim.

1. Mini Cooper

Renkli tasarım ve iç mekan düzeneğiyle fark yaratmayı seven kadınlarımızın tercih ettiği bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Hızlı motoru oluşunun yanında küçük ve şirin bir araba olarak yoğun ilgi çekmektedir. Kadınlara yaptığı %53’lük satış analizi dahilinde kadınlar için üretilmiş bir otomobil desek yeridir. Fiyatı 450.000 tl civarındadır.

2. Volkswagen Beetle

Genel itibariyle tek kapılı oluşunun yanı sıra sportif görünüme sahip olan Beetle, müşterilerine sunduğu renk seçenekleriyle sürücüsünü büyülemeye devam ediyor. Fiyat aralığı yaklaşık olarak 350.000 tl ile 460.000 tl arasındadır. Yaklaşık olarak 140.000 tl ile 1.000.000 tl arasında fiyatlarında yaşına ve içeriğine göre değişiklikler yaşanmaktadır.

3BMW 3

İkinci el piyasasında en fazla rağbet görüp satılan kadın arabaları arasında yer alan BMW, lüks donanımları ve yüksek performansı ile oldukça rövanşta. BMW’nin bu listeye girmeyi başardığı tek model olarak karşımıza çıkan aracın 2023 yılındaki ortalama fiyatı 1.000.000 tlden başlamaktadır.

4Ford B max

Ford’un her serisi güzel fakat B Max, marka araçların ikinci el piyasasındaki kadınların en çok tercih ettiği ve önemini yitirmeyen aktörler arasında yer almaya devam ediyor. Bunun asıl sebebi de güvenlik özellikleri ve iç tasarımı ile de dikkatleri üzerine çekmesidir. Yaklaşık olarak 250.000 TL civarındadır.

5. Mercedes B Serisi

Konfor ve çevikliği ile göz dolduran bu serinin, üretilen her 100 tanesinden 49’unu kadınlarımız almaktadır. B serisinde de mevcut olan akıllı yardımcı sistemler sayesinde araçta bulunan sensörler kullanılarak karşılaşılabilecek karmaşık durumlar analiz edilmekte ve B serisinde bulunan akıllı yardımcı sistemler ile olası trafik tehlikelerini daha iyi, kontrollü bir şekilde sağtlayabilmekte ve aracın her yanında bulunan sensörler kullanılarak karmaşık durumlar kolaylıkla analiz edilmektedir. 250.000 – 300.000 tl arasındadır.

6Fiat 500

Sevimli çizim ve minik gövdesinin de yanında, sahip olduğu kullanışlı iç dizayn ve sağladığı güvenlik teknolojileri ile 2.el bayan arabası satışlarında gözdeler arasında yer almaktadır. Ayrıca Mercedes b serisinde olduğu gibi her 100 adet otomobilin 49 unu kadınlar satın almaktadır.

7. Toyota Yaris

Geniş versiyon seçenekleri ve dinamik dış tasarımı ile kadınların en çok tercih ettiği modeller arasına girmeyi başarıyor.

Özellikle de iç tasarımı açısından sağladığı rahatlığıyla ön plana çıkan bu araç hibrit teknolojisinin sunmuş olduğu sessiz sürüş sayesinde tam bir şehir arabası olarak karşımıza çıkmaktadır. 200.000 tl ile 320.000 tl arasındadır.

8. Audi Sportback A1

1.6 lt dizel ve 1.2 lt benzinli motorlarla pazara girmeyi başaran dar ve küçük olma etkenleriyle genç kadınlarımızın ilk tercihleri arasında bu araç modeli yer alır.

Sportif görünümü ve tek kapı olma özelliğiyle karşıma çıkan bu araç küçüklüğüne nazaran güçlü bir motora sahip oluşuyla bilinir.

Bu sebepten ötürü hem performans açısından güçlü hemde küçük bir araba arayışında olan kadın sürücülerin tercih ettiği bu model, listelerde öne çıkan araçlar arasında yer almaya devam ediyor. Fiyat olarak yaklaşık 280.000 tl civarındadır.

9. Nissan Juck

Otomatik tercih etmeleri, üstün performansı, 1.0 turbo motoru ve 115 beygir özelliklerinin olması ve kaliteli duruşuyla kadınlarımızın tercih listesinde yer alıyor.

10Renault Captur

Birçok otomobillerden farklı olarak yerden yüksekliği ve kocaman tekerlekleriyle büyük otomobiller sınıfına girip, doğa tatiline gitmeyi sevenler için oldukça cazip gelen bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Orjinal çift renge sahip dış boya seçenekleri, zıt renk ve motiflerin meydana getirmiş olduğu kombinasyonları ve dış- iç kişiselleştirme seçenekleri sayesinde kadınların gözdesi oluyor. Yaklaşık olarak 290.000 ile 500.000 tl arasında bir fiyat analizine sahiptir.

11. Hyundai i20

Hyundai İ20, güçlü motor ve şanzıman kombinasyonlarıyla, 100 PS gücünde yakıt tüketimi ve ondan beklenilen performansları en iyi şekilde karşılıyor.

İ20 nin tasarlanmasındaki en güzel yanı da sınıfının rekabetçi karbondioksit verimini artırıp biz kullanıcılara sunarak doğaya en az zararı vermektir. Yaklaşık olarak 300.000 tl ile 450.000 tl arasındadır.

12. Opel corsa

Günümüz trafiğinde belkide en çok rastladığımız otomobillerin başında gelir. Kompakt yapısıyla bir şehir otomobili olarak kadınlarında tercih ettiği 2.el arabalar arasında yer almaktadır. Gerek sağladığı sürüş rahatlığı gerekse de kapladığı alan yakıt tasarrufu açısından bizlere sunmuş olduğu katkılarıyla her gün dur-kalk yapan ve trafikten bunalan, dahası park yeri için birbiriyle kapışan özellikle de kadın sürücüler için adeta biçilmiş bir kaftan. Öyle ki aynı yapıdaki diğer arabalara nazaran daha uygun bütçeli olması da kullanıcılarına oldukça avantaj sağlamakta. Yaklaşık olarak 260.000 tl ile 450.000 tl arasındadır.

13. Skoda Fabia

Fabia’nın iç mekan dizaynı oldukça konforlu oluşuyla kadınların dikkatini çekmekte. Sürücülerine orta segmentte küçük sınıfın rahatlığını yaşatabiliyor. Bagaj boyutu 305 litre olmasına rağmen koltukları katladığınız takdirde 1.125 litrelik bir yükleme alanı ve kullanımı dilediğiniz şekilde elde edebilirsiniz. Yaklaşık olarak 350.000 tl ile 450.000 tl arasında fiyat değişikliğine sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu