FinansBank EFT Saatleri, Sorgulama, Limitleri ve İptali 2023

Hüsnü Özyeğin tarafından 26 Ekim 1987 tarihinde kurulan Finansbank sektörde başarılı bir bankacılık hikayesine sahiptir. Halka açılan ilk özel sektör bankası olan Finansbank hem yurt içinde hem de yurtdışında faaliyet göstermektedir.

2012 yılının Ekim ayında dijital bankacılık alanına geçen banka ülkedeki ilk şubesiz dijital banka olan enpara.com’u kurdu. 2016 yılına gelindiğinde ise Katar’ın en büyük bankası olan QNB Grup tarafından satın alındı ve banka bu sayede gücüne güç kattı.

Günümüzde bankanın toplam 542 şubesi vardır ve günlük işlem hacmi oldukça yüksektir. Özellikle gün içinde yapılan EFT ve havale işlemleri sayıca fazladır.

Finansbank EFT Saatleri 2023

Finansbank başta olmak üzere tüm bankalar için geçerli olan işlem saatleri vardır. Bu saatler EFT için uygulanmakta olup havale işlemleri istenilen saatte yapılabilir. Eğer eft işlemi bu saat aralığının dışında yapılırsa ekstra ücret kesilmektedir.

Buna göre Finansbank eft saat aralığı bireysel internet şubesinde 17:15’e, kobi internet şubesinde ise 17.00’a kadar yapılabilir. Hafta sonu ya da resmi tatil günlerinde EFT işlemi yapılamamaktadır. Bu günlerde sadece ilk iş gününde geçerli olmak üzere eft talimatı verilebilir.

Finansbank EFT Ücreti 2023

Bir bankadan başka bir bankaya para transferi olarak tanımlanan EFT işlemi için Finansbank da dahil olmak üzere çoğu banka ücret almaktadır. Buna göre Finansbank EFT ücretleri incelendiğinde şubeden yapılan işlemler için 50 ile 70 TL arasında ücret alınır. İnternet şubesinden ve cep şubesinden isme EFT ücreti 6.25 TL iken geç eft yapıldığında bu tutar 9 TL olmaktadır.

finansbank eft havale ücretleri

ATM aracılığıyla EFT yapılacağında hesaptan transfer için asgari tutar 18 TL, geç EFT ise 20 TL şeklindedir. Çağrı merkezi üzerinden EFT yapılmak istendiğinde ise ödenecek tutar 50 TL olacaktır. Bunlara ek olarak enpara.com üzerinden de eft yapılabilir.

Finansbank Eft Sorgulama ve Limitleri Nedir?

İlgili işlemler şubeler ya da internet şubesi ve cep şubesi aracılığıyla düzenlenebilir. Enpara.com cep şubesi aracılığıyla günlük yapılabilecek toplam para transferi limiti 500 000 TL olarak belirlenmiştir.

Bununla ilgili bilgileri bazı dönemlerde güncellenmekte olup bankanın kendi sitesinde yer alan işlem limit ve kısıtları kısmı incelenebilir. Eğer para transferi cep telefonu numarasına yapılacaksa bunun için toplam 500 TL ve günlük iki adet olmak üzere işlem sınırı vardır.

Finansbank Havale Ücret, Limitleri Nedir?

Finansbank havale ücretleri tercih edilen iletim kanalına ve para cinsine göre değişmektedir. Buna göre şubeden Türk lirası cinsinden yapılan işlemler için 55 ile 500 TL arasında ücret alınmakta olup bu tutarlara BSMV dahil değildir. İnternet şubesi, ATM, cep şubesi, çağrı merkezi ya da telefon bankacılığı ve enpara.com üzerinden yapılan havale işlemlerinde ise herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Havale işlemleri için güvenlik nedeniyle banka tarafından üst limit belirlenmektedir. Bu limit isteğe bağlı olarak ek limit talebiyle banka kanalları üzerinden değiştirilebilir.

Finansbank Eft Havale İptali Nasıl Yapılır?

Finansbank internet şubesi üzerinden gerçekleştirilen para transferlerinin iptali için en yakın Finansbank şubesi ile görüşülebilir ya da 0850 222 09 00 numarası üzerinden çağrı merkezine ulaşılarak eft iptal etme talebinde bulunulabilir.

Ancak özellikle eft işlemlerinde iptal yapılabilmesi için gönderilen paranın karşı bankanın havuzuna geçmemiş olması gerekir. Aksi durumda iptal için karşı banka ile iletişime geçmek gerekecektir. Havale işlemleri aynı banka hesapları arasında yapıldığından onun iptalinde böyle bir durum söz konusu değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu