TEB EFT Saatleri, Ücretleri, Limitleri ve İptali 2023

TEB Bankası EFT işlemleri ile birlikte, TEB müşterileri 2023 yılına özel yeni saat ve yeni hesap kesim ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. Bu nedenle sizler de TEB Bankası EFT işlemleri hakkında bilgi alabilmek için her zaman yazımızdan yararlanabilirsiniz. EFT işlemleri TEB Bankasından başka bir bankaya yapılan para transferlerine denilmektedir.

Bu sayede TEB Bankası ile alakalı olarak, başka bir bankanın başka hesap isimlerine ya da sizin başka bankada bulunan hesabınıza para transferi işlemi sağlayabilmek için TEB Bankası EFT işlemlerinden yararlanmanız mümkün olmaktadır. Havale ile çok sık karıştırılan EFT işlemi bankalar arasında gerçekleşen hesap ve para hareketlerine denilmektedir. Havale işlemi aynı bankadan olurken, EFT işlemi ise bankalar arası oluşan bir para transferi işlemine denilmektedir.

TEB EFT Saatleri 2023

TEB Bankası EFT saatleri 09.00 ile 17.15 arasında gerçekleşmektedir. 17.30 da bankaların kapanış saatinden önce EFT işlemleri 17.15 zaman aralığında kesintiye uğratılmaktadır. Bunun nedeni ise maksimum 15 dakika sürecek olan EFT işlem süreci ile birlikte 17.30 a kadar diğer bankanın transferini sağlayabilmektir. TEB Bankasında erken EFT ve geç EFT olmak üzere iki farklı şekilde ilerleyen bir kavram bulunmaktadır.  

TEB Bankası EFT saatleri 2023 yılında aynı şekilde ilerlemektedir. Ülkemizde yaz saati ve kış saati uygulaması kaldırıldığı için TEB EFT saatleri için yıl boyunca aynı zaman dilimi uygulanmaktadır. Yalnız yapılacak olan EFT işleminin süresinin aynı iş günü içerisinde olmasına dikkat edilmesi gereklidir. 17.15 ten sonra yapılan EFT işlemleri ya da hafta sonu, resmi tatil vb. yapılan EFT işlemleri ile birlikte bir sonraki iş günü içerisinde yapılanması mümkün olmaktadır.

TEB EFT Ücreti

09.00 ile 16.00 saatleri arasında yapılan EFT işlemleri erken EFT olarak adlandırılmaktadır. 16.00 dan sonra yapılan EFT işlemleri de 17.15 e kadar geçen sürede aynı iş gününde hesaba geçmektedir. Ancak geç EFT olarak adlandırılmaktadır.

Erken EFT ya da geç EFT olarak adlandırılan EFT işlemlerinde bu şekilde bir ayrım olmasının nedeni EFT ücreti kesintilerinde farklılık olmasıdır. Geç EFT işlemlerindeki kesinti erken EFT işlemlerindeki kesintiden biraz daha fazla olarak hesaba yansıtılmaktadır.  

TEB Bankası EFT ücretleri 2023 yılında güncellemeye gitmiştir. TEB Bankası EFT işlemlerinde mobil şube, internet şubesi ve şube ile ATM aracılığı ile yapılan EFT ücreti olmak üzere çeşitli ayrımlar söz konusudur. Yapılan EFT kesinti ücretleri 100 TL olarak hesaplanmıştır. Kendi yatırmak istediğiniz EFT ye miktarına göre, yapılacak olan kesinti hakkında kolaylıkla hesaplama yapabilirsiniz.

Mobil şube EFT ücreti 5.40 TL dir. Şube aracılığı ile ya da ATM aracılığı ile yapılan EFT işlemlerinde minimum 54 TL maksimum da 475 TL olarak yatırılan tutara uygun değişen aralıkta kesinti yapılmaktadır. İnternet şubesi aracılığı ile yapılan EFT işlem ücreti ise, 5.40 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyatlar saat 16.00 a kadar yapılacak olan erken EFT ücretlerini kapsamaktadır. Geç EFT ücreti için ekstra 5 TL ile 15 TL arasında daha fazla kesinti uygulanmaktadır.

TEB EFT Sorgulama

TEB EFT sorgulama işlemi ile birlikte TEB Bankası EFT işlemlerinin gidip gitmediği hakkında ya da bir aksilik olup olmadığı hakkında bilgi alabilmek mümkündür. Sizler TEB Bankası aracılığı ile EFT işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman anında TEB EFT referans numarası verilecektir.

Referans numarasına bağlı olarak internet şubesi, mobil şube, telefon bankacılığı aracılığı ile TEB EFT sorgulama işlemini sağlamanız mümkün olacaktır. Yapmış olduğunuz EFT işlemleri adımlarını ancak bu şekilde takip edebilirsiniz.

TEB EFT sorgulama işlemi için sizler de her türlü bankacılık kanallarından yararlanabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak TEB internet bankacılığı ya da TEB mobil bankacılığı kullanarak kendi referans numaranızı girmeniz halinde EFT bilgileri hakkında kolaylıkla ulaşacağınız ana sayfa ekranından yapılan işlemin ayrıntılarını öğrenmek mümkün olacaktır.

TEB EFT İptal Etme İşlemi

TEB EFT iptal etme işlemi, ancak yanlış bir hesaba yapılan EFT işlemi olduğu sürece iptal edilebilmektedir. Bunun nedeni siz EFT işlemini onayladıktan hemen sonra artık hesabınızda bulunan paranın karşı bankanın hesabına tanımlanmış olmasıdır.

Kişinin bu işlemi kendi kendine yapabilme ihtimali yoktur. Bunun için telefon bankacılığı yolu ile ya da şube yolu ile TEB EFT iptal etme işlemi yapmak istediğiniz ve gerekçesini belirtmesi gerekmektedir. Ardından banka personelleri karşı bankadaki hesap ile iletişime geçerek ilgili banka EFT işlemlerinin gerçekleşmesini sağlamaktadır.

TEB Havale Saatleri

TEB Bankası havale işlemi aynı banka içerisinde yapılacak olan para transferi işlemidir. Bu nedenle TEB Bankası havale saatleri için herhangi bir zaman dilimi belirlemeye gerek bulunmamaktadır.

7/24 olarak gerçekleştirilebilecek havale işlemlerinde dilediğiniz zaman hesaba para transferi gerçekleştirmek de mümkündür. TEB havale saatleri hafta içi, hafta sonu, tatil günleri ya da özel günler fark etmeksizin gerçekleşecek olan havale işlemleridir.

TEB Havale Ücretleri

TEB Bankası havale işlemlerinden herhangi bir ücret kesintisi almamaktadır. Bu nedenle TEB Bankası havale işlemleri ile alakalı olarak ücretsiz transfer sağlayabilmek mümkün hale gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu