Qnb Finansbank Eft Saatleri

QNB Finansbank EFT Saatleri Günlük bireysel EFT işlemlerinde üst limit 200.000 TL olarak belirlendi.

Eft işlemi, bir bankadan başka bir bankaya para transferi anlamına gelir. Hesap numarası ve IBAN ile yapılan ödemeler bu kapsamdadır. QNB Finansbank 2019 EFT işlemi ile aktarılan tutar, hedef bankaya ulaşmadan önce ilgili bankanın bir çalışanı tarafından incelenir ve herhangi bir usulsüzlük veya aksilik hissedilmezse onaylanır. Aksi takdirde, göndermiş olduğunuz oran bir sonraki iş günü ilgili banka memurunun onayına sunulacak ve bir sonraki iş günü ilgili hesaba aktarılacaktır.

Hesabımdan Gönderdiğim EFT Neden Bana Ulaşmadı?

QNB Finans bankası EFT saatleri içerisinde başka bir bankaya para transferi yaptıysanız ve 30 dakika içerisinde para gişeye ulaşmadıysa yanlış bilgi girmiş olabilirsiniz. Müşterinin adı ve soyadı eksiksiz yazılmalı, banka ve şube (ilçe) kodu doğru girilmelidir. Bunların hepsi girilmiş olsa bile bazı bankalarda TC Kimlik numarası zorunlu olmamakla birlikte EFT işleminin onay aşamasında herhangi bir sorun olmadığı için girilmesi doğru olacaktır.

Tüm bunlar doğruysa, veznedar banka (yani alıcı), kendi bankasında bir sorun olup olmadığını kontrol etmenizi sağlamalıdır. Bu işlemler tamamen sanal bir ortamda (internet, cep ve telefon bankacılığı) gerçekleşiyor gibi görünse de kontrol ve onay aşamasının manuel olarak yapıldığını unutmamalıyız. Yani %1 bile olsa bir hata payı vardır. Bu nedenle mutlaka bankanızla görüşün.

EFT İptal İşlemi

Finansbank’ın EFT saatleri içerisinde yaptığınız havale işlemi, paranın banka/gişe hesabına ulaşmaması ve/veya havale işleminin onaylanmaması durumunda gönderici tarafından iptal edilebilir. Vermiş olduğunuz EFT talimatını iptal etmek için internet bankacılığını kullanıyorsanız öncelikle bankanızın https://www.qnbfinansbank.com/ isimli internet sitesinde müşteri kimliğinizle giriş yaparak EFT işlemini doğrulayın.

Eğer eft alınmadıysa aynı sayfadaki iptal butonu ile bu siparişi iptal edebilirsiniz. Bunun dışında telefon bankacılığı yoluyla bu siparişi iptal edebilirsiniz ancak bu yöntem hem gecikmelere neden olacak hem de kimlik doğrulama ve müşteri temsilcisi aşamalarına gelmeniz uzun süreceği için iptal etme şansınızı kaybedeceksiniz.

EFT Ve Havale Saatleri

Günümüzde para transferi hemen hemen herkesin günlük hayatının rutin bir parçası haline geldi. İnternet kullanımının da etkisi ile para bir yerden başka bir yere zahmetsizce ve saniyeler içinde gönderilebilmektedir. Ancak havale ve EFT saatleri bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.

Havale Süreci Ve Zamanlaması

Aynı bankaya bağlı farklı hesaplar arasında yapılan para transferine eşdeğer olan para transferi işlemi, haftanın 7 günü ve günün herhangi bir saatinde gerçekleştirilebilir. Ancak burada önemli olan transferin hangi yöntemle yapıldığıdır. Banka şubesi aracılığıyla havale yapmak istiyorsanız bankaların çalışma saatlerini dikkate almalısınız. Şube mesai saatleri içinde herhangi bir zamanda şubeye ulaşılarak işlem anında yapılabilir. Bankanın kapalı olduğu saatlerde şubeden para transferi yapmak mümkün değildir.

İnternet veya mobil şube tercih edilirse, havale işlemi için herhangi bir süre sınırı yoktur, haftanın herhangi bir saatinde aynı banka içinden para transferi yapılabilir. Gönderilen para da kısa sürede alıcının hesabına aktarılır.

EFT Fonksiyonları Ve Programları

Farklı bankalara ait hesaplar arasında para transferi yani EFT, para transfer yönteminden farklıdır. Birçok banka havale işlemlerinde işlem ücreti almazken, EFT işlemlerinde genellikle ücret alınmaktadır. Bankadan bankaya değişmekle birlikte, transfer edilen para miktarı arttıkça alınan EFT ücreti de artmaktadır.

Havaleler için belirli bir program yoktur ve havaleler günün herhangi bir saatinde yapılabilir. Havale ve EFT arasındaki bir diğer fark, EFT işleminin gerçekleştirilebileceği saatlerle ilgilidir. Ne yazık ki günün her saatinde internet veya mobil şubeler üzerinden havale gibi EFT işlemleri yapılamamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu