Tavuk Döner Dükkanı Açma Maliyeti, İşlemleri ve Kazancı 2023

Tavuk döner dükkanı açma maliyeti açmak istediğiniz yerin konumuna, yani diğer bir deyişle kirasına ve kuracağınız dükkanın estetiğine göre dahi değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden bu maliyet herkesin hayal ettiği düzene göre farklı farklıdır. Genel tahmini bir sayı söylenecekse bu sayı 40.000 TL ile 250.000 TL arasında değişmektedir.

Bu fiyat saydığımız şeyler dışında bir de sizin tavuk döneri temin edeceğiniz ve anlaşacağınız yere göre de değişir. Bu yüzden piyasa fiyatlarına da uygun yerlerle anlaşmak gerekmektedir. Tavuk döner dükkanı açmak için gerekli olan belgeler. işlemler ve gerekli olan malzemelerin hepsinden aşağıda bahsettik.

Tavuk Döner Dükkanı Açmak Mantıklı ve Karlı mı?

Tavuk döner dükkanı açmanın mantıklı bir karar olup olmadığına açan kişiler genellikle bu işten kazandıkları paraya göre karar vermektedirler. Bu işin karlı olup olmadığı ise yöneten kişinin becerilerine de bağlıdır. Eğer dükkanı iyi yönetebilirse daha iyi paralar kazanabilmektedir. Dükkanın daha çok müşteri alabilmesi için işlek bir yerde olması çok önemlidir.

Yeni açılan dükkanların bilinmesi ve müşterilerin düzenliliğini sağlamak adına en başta indirimler yapılabilir. Daha sonra çalıştığınız döner ustasının lezzetli tavuk dönerler hazırlayabilmesi önemli olduğu için düzgün biriyle çalışmanız da dükkanın akıbetini belirleyecektir. Yani açacağınız tavuk döner dükkanının işleyişini ve karlı olup olmadığını sizin seçimleriniz belirleyecektir.

Tavuk Döner Dükkanı için Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Ne Kadar?

Tavuk döner dükkanı için gerekli olan para yukarıda da bahsettiğimiz üzere 40.000 TL ile 250.000 TL arasında değişmektedir. Bu paranın içerisinde tutacağınız dükkan, anlaşacağınız ve tavuk döneri temin ettiğiniz yer, dükkanınızda çalışacak olan işçiler(Garsonlar ve usta.) ve de tuttuğunuz yerin faturaları ve diğer giderleri de olacaktır.

Bunların hepsi içine dahildir ve hepsini hesaplayınca sizin işçilere ödeyeceğiniz paraya, tuttuğunuz yerin giderlerine göre kazancınız da giderleriniz de değişmektedir. Ama her ne iş yapılırsa yapılsın önemli olan giderlerinizden daha çok para kazanabilmektedir. Örneğin işlek bir yerde tutacağınız dükkanın gideri daha çok olacaktır lakin çok daha fazla müşteri kazanabileceksiniz. Önemli olan tuttuğunuz yerin işleyişini oturtabilmektedir.

Tavuk Döner Dükkanı İçin İlk Önce Nereye Başvurulur?

Tavuk döner dükkanı olsun başka dükkanlar olsun herhangi bir dükkan açarken bunu belediyeye bildirmek ve bir belge almak gereklidir. Bu yüzden öncelikli olarak belediyeye bunu tebliğ etmelisiniz. Buradan gerekli belgeyi alarak iş yerinizi açtıktan sonra tavuk döner dükkanı açacağınız için bir kasapla anlaşarak oradan tavuğu temin edebilirsiniz.

Bu yeri seçerken temizliğine ve güvenilirliğine emin olmak gereklidir. Siz oradan aldığınız tavukla bir dükkanı döndüreceksiniz. Bu yüzden güzel olması iş yapmanızı sağlayacaktır. Buralarla anlaştıktan sonra işçileri bulmak dışında yapmanız gereken bir şey yoktur. Ayrıca İşyeri ve Dükkan Açmak için Devlet ve KOSGEB Destekleri gibi bazı yardım desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Tavuk Döner Dükkanı İzinleri Nasıl Alınır?

Tavuk döner dükkanı açabilmek için belediyeye bunu bildirerek bir belge almanız ve dükkanınızı yasallaştırmanız gerekmektedir. Bu sizin dükkanınızı belediyede yasallaştırırken sizi vergilere de tabii tutacaktır.

Buradan belediyeyle olan işi hallettikten sonra dükkanın işleyişi için gerekli olan insanları bulmak gerekmektedir. Belediye izninden hariç olarak işçi olarak aldığınız ustanın ustalık belgesi ve anlaştığınız bayide oldukça önemlidir. Bunlar da yasal olarak işlenmesi gereken şeylerdir.

Tavuk Döner Dükkanı Ruhsatı Almak için Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

İlk olarak T.C kimlik belgesi ve o dükkanı açacağınıza dair beyan formu, adli sicil kaydınız, vergi levha fotokopisi, ikametgah belgesi, açtığınız dükkanı satın aldıysanız tapusunun fotokopisi, aile hekiminden veya hastaneden alacağınız sağlık raporu, imza beyannamesi, yangınla ilgili gerekli tedbirlerin alındığına dair belge, iki tane vesikalık belgesi, iş yerine aldığı ustanın ustalık belgesi, çalışma iznini aldığı belge istenmektedir.

Bu belgeler dışında zaman zaman istenen belgeler de olabilmektedir fakat temel belgeler bunlardır. Bu belgeler ile tavuk döner dükkanı ruhsatı alabilirsiniz.

Tavuk Döner Dükkanında Olması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Tavuk döner dükkanında öncelikli olarak tavuk döneri kesmek ve servis etmek için gerekli olan malzemelere ihtiyaç vardır. Bunlardan sonra ise dükkanda müşteriye hizmet için gerekli olan malzemeler vardır. Bunlar peçetelikler tavuk döner yanında içilecek ve de yenilebilecek yemekler ve poşet gibi gerekli malzemeler.

Bunlar dışında temizlik malzemeleri ve çalışanların giyeceği kıyafetler de önemlidir. Tavuk döner dükkanında olması gereken temel şeyler ise öncelikli tavuk dönerin yapılarak servis edileceği yer, kasa bölümü ve masalar. Masalar, sandalyeler ve diğer kısımlar daha fazla tutacaktır. Fakat diğer ara malzemeler toplam giderlerin yanında çokta önem arz etmemektedir.

Tavuk Döner Dükkanı Bayilik Nasıl Alınır?

Tavuk döner dükkanı bayiliği alabilmek için anlaşacağınız yerin sizden isteyeceği özellik sizin dükkan açtığınız yerin ikametgahının yakınında anlaştığı başka bir yer olmamasıdır. Bunun dışında etrafında rakip dükkan olup olmamasına da bakılacaktır.

Sizin güvenilirliğiniz ve açtığınız yerin işlek bir yer olup olmadığı da önemlidir. Yani bayide anlaşacağı yerin iş yapacağından emin olmaya çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu