Organik Ürünler Dükkanı Açma Maliyeti, İşlemleri ve Kazancı

Organik ürün satışında bulunmak için mağaza açmak istiyorsanız eğer öncelikle bu alanda hangi ürünlerin daha çok satıldığını ve doğal organik ürünlerin nereden geldiğini bilmeniz oldukça önemlidir. Ticari deneyimler sağlamanız sizi bilinçlendirir.

Başarılı bir iş yürütmenin en önemli faktörü, onu nerede açmak istediğinizdir. Yerleşim yerlerinde ve yaşam standardı yüksek bölgelerde sağlıklı gıda mağazaları açarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Genel olarak düzenli bir yaşam standardının üzerindeki kişiler organik gıdaya ilgi duyarlar.

Yöresel lezzetlerin satıldığı bir dükkanda belirli müşteri kapasitesi kısa süre içerisinde oluşur. Organik ürünlerin yanında yöresel organik lezzetleri de satmanız müşteri memnuniyeti için oldukça önemlidir. Maliyetlerinizi karşılamak için yeterli sermayeye sahip olduğunuzdan eminseniz dükkan açma işlemlerine başlamanız için sadece harekete geçmeniz gerekir.

Organik Ürünler Dükkanı Açmak Mantıklı ve Karlı mı?

Organik ürünler üzerine kuracağınız mağazanızda satışlar düzenli aralıklar ile devam ederse tabi bu durumdan oldukça karlı olursunuz. Dükkanı açacağınız semt ve dükkanda satışını sağlayacağınız ürünlerin tamamen doğal olması en önemli konudur.

Son yıllarda insanlar yapay gıdaların ne kadar sağlıksız olduğunun bilincinde ve bu yüzden insanlar doğal ürünler ile beslenmek istiyor. Son zamanlarda özellikle pandeminin de etkisi ile doğal ürünlerin satışında artışlar olduğu bilinmektedir. Bu durumdan dolayı organik ürünler üzerine dükkan açmak oldukça mantıklı bir iştir.

Organik Ürünler Dükkanı için Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Ne Kadar?

Organik ürünler üzerine dükkan açma maliyeti birazda sizin dükkanı hangi bölgeye açmanıza ve kurmak istediğiniz dükkanın büyüklüğüne bağlı değişim gösterir. Büyükşehirde yaşıyorsanız ortalama senelik kira ücreti 100.000 TL’ye küçük bir yer kiralayabilirsiniz.

Aylık 40.000 ciro yaparak işlerinizde zaman içerisinde düzen sağlayabilirsiniz. Dükkan açmak istediğiniz yer daha büyük ise daha fazla kira ücreti verirsiniz ama bu durumda aylık kazancınız da ona göre olumlu şekilde artış sağlar. Büyük bir dükkan açarak insanların daha rahat alışveriş yapabileceğini düşünmeniz ona göre hareket etmeniz sizin olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Organik Ürünler Dükkanı Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurulur?

Organik ürünler üzerine açacağınız dükkan için öncelikle kira sözleşme belgenizin olması gerekir. İş yeri ruhsatınızı dükkanı açar açmaz çıkarmanız oldukça önemlidir çünkü gıda işletmeleri genellikle diğer dükkanlara göre daha sık takip edilir.

Kendinize güvenilir bir muhasebeci belirledikten sonra vergi levhanızı çıkarmanız gerekir. Vergi levhanızı aldıktan sonra belediyeyi arayarak iş yeri açma ruhsatı için gerekli belgelerin neler olduğunu öğrenin ve belgelerin hepsini eksiksiz şekilde hazırlayarak belediye binasına gidip iş yeri açma ruhsat başvurusunda bulunmanız gerekir.

Organik Ürünler Dükkanı Açma İzinleri Nasıl Alınır?

Organik ürünler üzerine açacağınız dükkan için öncelikle tuttuğunuz dükkanın kira sözleşme belgesi ile vergi levhası çıkarmanız gerekir. Vergi levhasını çıkardıktan sonra belediye binasına giderek sizden istenilen belgeleri hazırlamanız ve iş yeri açma ruhsatı başvurusunda bulunmanız gerekir.

İş yeri açma ruhsatı en önemli mevzudur. Gıda işletmeleri zabıtalar tarafından oldukça zaman zaman takip edilir. Müşterilere rezil olmamak için dükkanı tuttuğunuz andan itibaren iş yeri ruhsatınızı geciktirmeden çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Organik Ürünler Dükkanı Ruhsatı Almak için Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Öncelikle dükkanı açmak isteyen kişinin belirli evrakları zamanında hazırlaması gerekir. Örneğin, vesikalık fotoğrafı ve kimlik fotokopisi daha sonra eğitim durumunu gösteren evrak, dükkan açma bildirim belgesi, ikametgah adres belgesi, işe başlangıç bildirgesi, noterden imza gibi önemli evraklarınız olması gerekir.

Gerekli belgeleri sizler zamanında hazırlarsanız belediye binasında zaman kaybetmeden işlerinizi kısa süre içerisinde bitirme imkanı bulursunuz. Belgelerin doğruluğu ve eksiksiz olması oldukça önemlidir. Sahte belgeler ile belediye çalışanlarını kandırmanız durumunda maalesef ağır cezalar alma durumuz olur.

Organik Ürünler Dükkanında Olması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Organik ürünler üzerine açtığınız dükkanda öncelikle müşterilerinde güvenini sağlamak için ürünlerin organik olduğuna dair belgeleri ön planda tutmanız olumlu etkiler almanızı sağlar.

Organik ürünler satacağınız dükkanda yapay içecekler ve yiyeceklerin bulunmaması sizin için fayda sağlar. Ürünleri yerleştirdiğiniz rafların organik raflardan oluşması da dış görünüş açısından ürünler ile oldukça uyum içerisinde görünmesini sağlar.

Organik Ürünler Dükkanı Bayilik Nasıl Alınır?

Organik ürünler üzerine açacağınız dükkanın bayi olmasını istiyorsanız bu konuda firmaların ürünlerini titizlik ile incelemeniz gerekir. Sermaye bütçenize göre firma belirlemeniz gerekir. Firmalar sizler içinde belirli fiyat teklifinde bulunabilir. Organik ürün bayiliği konusunda doğru firmaya karar verdiğiniz zaman online başvuru yaparak ve ya telefon numarası ile iletişime geçerek bayilik almak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Başvuru yapan kişiler firmalara davet edilerek yüz yüze görüşmeler sağlanır. Anlaşmaları gerçekleştirdiğiniz zaman bayilik için gerekli evraklar ile vergi levhasını ve iş yeri açma ruhsat işlemlerini yapmaya başlarsınız. Franchise için gerekli şartlara uygun olan kişilere bayilik verilir. Bayilik önemli bir konu olduğu için herkese hemen bayilik verilmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu