Kahvaltı Salonu Açma Maliyeti, İşlemleri ve Kazancı 2023

Güne enerjik ve mutlu bir şekilde başlamanın en kolay yolu harika bir kahvaltıdır. Bunun farkında olan birçok insan kahvaltıya önem verir. Günümüzün hızlı yaşam temposu ise kahvaltı hazırlamaya vakit bulamamamıza neden oluyor.

Bundan dolayı kahvaltı salonları bir adım öne çıkıyor. Sevdikleriyle kahvaltı keyfi yapmak ve güne muazzam bir kahvaltı ile start vermek isteyenler için kahvaltı salonları sıklıkla tercih ediliyor. Bu sebeple de girişimcilerin ilgisini çeken konulardan biri de şüphesiz ki kahvaltı salonu açmak. Peki, kahvaltı salonu açmak gerçekten karlı mı?

Kahvaltı Salonu Açmak Mantıklı ve Karlı Mıdır?

Kahvaltı salonu açmak genel olarak mantıklı bir girişimdir diyebiliriz. Firmanızın bulunduğu yer de bu noktada önemli. İşlek bir cadde üzerinde kahvaltıcı açmak istiyorsanız; gelirinizin de haliyle yüksek olma ihtimali bulunmaktadır. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi yerlerde kahvaltıcı salonu açmak son derece mantıklı bir fikir olarak öne çıkmaktadır.

İşini temiz ve titiz yapan bir firmanızın olması, daha çok müşteri tarafından tercih edilmenizi sağlayacaktır. Lezzetli ve sağlıklı bir menü sunarak da müşterilerinizi cezbetmeniz mümkün olabilecektir.

Kahvaltı Salonu Açmak İçin Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Nedir?

Kahvaltı salonu açmayı düşünenlerin akıllarında şu soru da var: Kahvaltı salonu açma maliyeti nedir? Kahvaltı salonu açma maliyeti için standart bir rakam vermek oldukça zor. Maliyet, ürün çeşitliliğine, dükkanı açacağınız konuma ve çalışan sayısına göre değişiklik göstermektedir. Tabela değeri yüksek bir yerde dükkan açmayı düşünüyorsanız; en azından 200 bin civarında bir sermayeye ihtiyacınız olabilir.

Çalışan maaşları, ürün çeşitliliği gibi bazı faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Nezih bir ortamda dükkan açacaksanız ve dükkanın büyüklüğü fazla olacaksa 300 bin civarında bir başlangıç gideriniz olabilir. Aylık kazanç ise iş hacminize göre farklılık gösterecektir.

Kahvaltı Salonu Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurmak Gerekir?

Kahvaltı salonu firmanızı kurabilmek amacıyla ilk önce ruhsat ve vergi levhanızın olması gerekmektedir. Ayrıca, işletme ruhsatını edinebilmek için de ilk etapta vergi levhasını çıkartmalısınız. İlerleyen aşamada muhasebe işlerinizin sorunsuz yürütülebilmesi için de bir muhasebeci ile anlaşmalısınız. Vergi levhası almak için yeminli mali müşavir veya esnaf odasına müracaat ediniz.

Başvurunuzun sonuçlanması ve vergi levhanızı almanız yaklaşık olarak iki gün sürecektir. Vergi levhanız hazır olunca da bazı belgelerle beraber belediyeye başvuru gerçekleştirerek çalışma ruhsatı edinebilirsiniz. Ayrıca bkz; İşyeri ve Dükkan Açmak için Devlet ve KOSGEB Destekleri

Kahvaltı Salonu Açma Ruhsatı Almak Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Kahvaltı salonu açmak için ruhsat almanız şarttır. Çalışma ruhsatı alabilmek için çeşitli belgeleri belediyeye beyan etmelisiniz. Bu aşamada ihtiyaç duyduğunuz belgeler şunlardır:

  • Ticaret Odası Kaydı
  • İtfaiye Raporu
  • Harç Ödeme Faturası
  • Ticaret Sicil Gazetesi Örneği
  • Vergi Levhası
  • Başvuru Formu
  • Yapı Kullanım İzin Belgesi
  • Tapu Fotokopisi
  • Ustalık Belgesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu