Sirke İle Zayıflamak Mümkünmü Mümkünse Nasıl 2023

Sirke zayıflamak için genellikle sabah aç karnına suyun içine bir tatlı kaşığı ile hazırlanarak tüketilmektedir. Sabah aç karnına içildiğinde metabolizmayı hızlandırdığı gibi vücudun dinç kalmasına da yardımcı olmaktadır. Bunun dışında sirkeli su hızlı kilo vermek isteyenler için öğlen de bir fincan içilebilir.

Sirke ile Zayıflamak Mümkün Mü?

Sirke ile zayıflamak tek başına mümkün değildir. Ancak sağlıklı beslenmenin yanında sirkeli su içmek kilo vermenize yardımcı olacaktır. Sirke genellikle mide problemleri olan insanlar için tercihten uzak oluyor. Oysa çok ciddi bir probleminiz yoksa sirkeyi suya katarak içmek midenizde bir rahatsızlık oluşturmaz.

Yine de eğer bu durumdan korkuyorsanız ve emin olamıyorsanız bir bardak suya çok az miktarda sirke katarak deneyebilirsiniz. Ardından vücudunuzdaki duruma bakarak devam edebilir yahut etmeyebilirsiniz. Sirkeli su ile zayıflamak isteyenler için bir diğer önemli tavsiye de spor yapmaktır.

Çünkü sirkeli su sizin metabolizmanızı hızlandırmaktadır ve bu süreçte sirkeli su yanında spor yapmak daha da iyi bir etki bırakmaktadır. Uzmanlar sirkeli suyun yemek yemeden 30 dakika önce tüketilmesinin daha doğru olduğunu söylüyorlar. Siz de yemek düzeninizi buna göre ayarlayarak zayıflayabilirsiniz.

Sirke ile Zayıflamak Zararlımı?

Sirke ile zayıflamanın herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Zaten sirke direkt olarak kilo verdiren bir araç değil bu yolda kullanılacak ve kilo vermenize yardımcı olacak bir besindir. Sirkeli suyu kullanırken bunu uzun süreli kullanmayı uzmanlar tercih etmiyor.

Bu yüzden 1 hafta içip 1 hafta midenizi dinlendirebilirsiniz. Çünkü ne olursa olsun ekşi ve bir şeyin yanına kullanması gerekilen bir sos gibi olduğu için sağlığı bozmamak adına aralıklarla tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kullandığınız netice de size bir zararı dokunmayacaktır.

Bunun dışında zararlı olup olmaması açısından dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus daha var. İçilebilecek asit oranı 4 ile 8 oranındadır. Temizlik için kullanılan sirkelerden uzak durmalısınız. Bunlar direkt olarak midenizi bozacaktır. Bunun dışında sirkeli suyu çok fazla tüketmediğiniz sürece size bir zararı olmayacaktır ve gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Sirke ile Zayıflama Formülleri Nelerdir?

Sirkeyi sabah suya katarak tüketebileceğinizi söylemiştim. Bunun dışında içerisine bal katarak da tüketebilirsiniz. Böylece tadının keskinliğini de alabilirsiniz. Ayrıca sabah aç karnına tükettiğiniz bir sirkeli suyun yanında akşam yatmadan önce kür yapıp içebilirsiniz.

Bu daha da hızlı kilo verdiren bir yöntemdir. Sirkeli suyla beraber kullandığım bir tarifi de şuraya ekleyeyim: 2 kaşık yoğurt içerisine 1 yemek kaşığı sıkılmış limon suyu içerisine soda dökerek karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışım sindirim sisteminizi çalıştırdığı için size çok daha hızlı kilo verme imkanı sağlıyor. Sirkeli su ile beraber bu kürü de yaparsanız hızlı bir biçimde kilo verebilirsiniz.

Sirke ile Diyet Yapmak Nasıl Olur?

Sirke ile diyet yapmanın temelinde normal bir diyet yapmaktan hariç bir fark bulunmamaktadır. Kendi uyguladığınız sağlıklı beslenme programının yanında sirkeli suyu da kullanarak kilo verebilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Zayıflamak

Elma sirkesi ile zayıflamanın üzüm sirkesi ile zayıflamaktan aslında bir farkı yoktur. Ancak elma sirkesi üzüm sirkesine göre daha yoğun ve ekşi bir tat olduğu için sizi daha çok rahatsız edebilir. Bu yüzden genelde üzüm sirkesi tercih ediliyor. Lakin eğer evinizde elma sirkesi varsa ve tadı sizi rahatsız etmiyorsa elma sirkesini de suya katarak sabahları içebilirsiniz.

Bunun hiçbir farkı olmayacaktır. Bunlar dışında yapılan bir araştırmaya göre elma sirkesi obezite derecesindeki kilolu insanlara normal derecede kilolu olan insanlardan daha fazla yarar sağlamıştır. Eğer kurtulmak istediğiniz kilo sayısı fazla ise elma sirkesi ile zayıflamayı tercih edebilirsiniz.

Üzüm Sirkesi ile Zayıflamak

Üzüm sirkesinin elma sirkesinden bir farkı yoktur ancak üstte bahsettiğim üzere üzüm sirkesinin ağızda bıraktığı tat elma sirkesine göre daha az. Üzüm sirkesi daha az ekşi olduğu için zayıflamak için genelde bu sirke tercih ediliyor. Üzüm sirkesi obezite olan insanlardan çok diğer kilolu insanlara daha iyi geldiği için birkaç kilo vereyim sonra düzenime geri döneyim diyorsanız üzüm sirkesi kullanarak zayıflayabilirsiniz.

Sirkeli Su Göbek Yağlarını Eritir Mi?

Sirkeli su bir türlü erimeyen göbek yağlarını eritmek için birebir. Türk kadınlarının sık sık yakındığı göbek yağlarını sirkeli su ile eritebilirsiniz. Sabahları sirkeli su içmenin yanında çok daha hızlı kilo vermek isteyenler için gün içerisinde içilecek bir fincan daha da tavsiye edilmektedir.

Aynı zamanda sirkeli su yalnızca göbek yağlarına değil vücudunuzda süreklileşmiş ve eritmekte zorlandığınız yerleşik yağlarında erimesine yardımcı oluyor. Sirkeli su içerken eritmek istediğiniz bölgeler için zayıflama egzersizleri yaparak vücudunuzu sıkılaştırarak incelme sağlayabilirsiniz.

Sirkeli Su Ödem Attırır Mı?

Sirkeli su vücudunuzdaki ödemi atmanıza yardım olabilecek en önemli besinlerden biridir. Sirkeli su asidik özelliğiyle vücudunuzdaki tüm fazlalıklardan arınmanıza yardımcı olacaktır. Tabii ki ödeminizden kurtulmak için yalnızca sirkeli su içmeniz fayda vermeyecektir. Yanında bol bol su tüketerek vücudunuzun sindirim sistemini hızlandırarak hızlı bir biçimde ödem atabilir. Kilolarınızı vererek zayıflayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu