Dolgit Krem Ne İşe Yarar, Faydaları ve Fiyatları 2023

Vücudumuzda oluşan eklem ağrılarının giderilmesinde kullanılan birçok ilaç bulunmaktadır. Özellikle burkulmalarda ve eklem dokularının ezilmesiyle oluşan ağrıların hafifletmesi amacı ile Dolgit krem oldukça başarılı bir sürülebilir ilaç çeşididir. Dolgit krem vücudumuzda oluşan bacak, kol, bel ağrılarının en aza indirilmesinde hastayı rahatlatan önemli jel ilaçlardan biridir. Dolgit krem nereye sürülür ne için kullanılır kısaca anlatarak yardımcı olalım.

Dolgit Krem Nereye Sürülür Ne için Kullanılır

Dolgit krem tanımı ile ağrı kesici sürülebilir bir jel ilaçtır. İçeriğinde bulunan etken maddesi ibuprofen ağrıların giderilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Herhangi bir eklem ağrısında kullanılabileceği gibi dış etkenlerden kaynaklı olarak ezilme, çarpma, burkulma gibi durumlarda da doktorların ilk önerisi Dolgit krem olmaktadır. Dolgit krem tek başına le kullanılabileceği gibi başka kremlerle de kullanılarak etkileşimi daha güçlü bir hale getirebilmektedir. Özellikle burkulma ve ezilmelerde birkaç kremle birlikte önerilmektedir.

Dolgit krem nereye sürülür ne için kullanılır sorumuza cevaben genellikle hastanın ağrılarının hafifletmesinde ve ağrıdan sıkışan kasların gevşetilmesi ve rahatlatılmasından kullanılmaktadır. Ağrı kesici olmasını dışından Dolgit krem, eklem yerlerindeki iltihaplanmalarında giderilmesinde oldukça faydalıdır. Bunun yanı sıra ezilme ve burkulmalardan kaynaklı vücut şişliklerinde Dolgit krem kullanımını hastanın rahatlamasına neden olacaktır.

Dolgit Krem Faydaları Nedir?

Vücutta oluşan ağrı semptomlarının giderilmesinde Dolgit krem ağrıdan gerilen kasların gevşetilmesinde oldukça yararlıdır. Bununla birlikte eklem iltihaplarının giderilmesinde fayda sağlamaktadır. Kremin en yaygın kullanım alanı eklem burkulmaları ve ezilmeleridir. 

Dış etkenlere bağlı olarak oluşan ağrıların hafifletilmesinde düzenli olarak Dolgit krem kullanılması, oldukça fayda sağlayacaktır.  Dolgit krem faydaları nedir dediğimizde genel olarak eklem ağrılarının giderilmesini amaçlayan sürülebilir bir ağrı kesici kremdir.

Dolgit Krem yüze Sürülür mü?

Dolgit Krem vücutta bulunan eklemlerdeki ağrıların giderilmesinde kullanılan krem kıvamında bir ağrı kesicidir. Bu yüzden cildin yüz bölümüne sürülmesi uygun değildir. 

Dolgit krem yüze uygulanabilecek krem çeşidi değildir. Cildin yüz bölümüne sürülecek olan krem çeşitleri cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan kremlerdir. Dolgit krem ise vücutta oluşan ağrıların giderilmesinde kullanılan etkin bir kremdir. Bu yüzden yüz ile temasından kaçınılmalıdır. Her kremin ayrı bir özelliği ve içeriği bulunur. Bu konuda dikkatli olmakta fayda vardır.

Dolgit krem Fiyatları Nedir?

Dolgit krem, eczanenizden kolaylıkla temin edebileceğiniz bir ağrı kesici kremdir. Bu ilacın en güzel yanı reçetesiz olarak satılmasıdır. Bunun anlamı eğer eklemlerinizde kas sıkışması, ters bir hareket sonrası bir ağrı oluştuysa eczanenizden rahatlıkla ilacı satın alabilirsiniz. Dolgit krem oldukça makul fiyattan satışa sunulmaktadır. Dolgit krem 2023 fiyatı 16.23₺ olarak belirlenmiştir.  Elbette ki doktora yazdırarak daha uygun fiyattan alınabilmektedir.

Dolgit Krem İçeriği Nedir?

Dolgit kremin içeriğinde 5 gram ibuprofen bulunmaktadır. Buda kremin ağrı kesici özelliğini ön plana çıkarmaktadır.  Dolgit krem içeriğinde ayrıca pek çok etken madde bulunmaktadır. Bitkisel ve hayvansal yağ birleşeni olarak trigliseridler bulunur. Bunun yanı sıra sodyum tuzu, ksantan zamk içeriğinde bulunan maddelerdendir. Ayrıca lavanta yağı ve neroli esansı kreme hafif bir koku vermektedir.

Dolgit Krem Kullananlar Yorumu

Dolgit krem kullananların çoğu eklem ağrılarının giderildiğinden bahsetmektedir. Vücudun kas ve eklemlerinde oluşan ağrıların hafiflemesinde yardımcı olduğu gözlemlenmiştir. Dolgit krem kullanan kişiler düzenli olarak kremi uyguladıklarında rahatsızlık veren ağrı sorunlarından kurtulmaktadır.

Elbette ki düzenli kullanım çok önemlidir. Pek çok kişi krem sürmeye üşendiği için ağrı kesici olan krem amacına ulaşamamaktadır.  Tedavi emek demektir. Bu yüzden her ilaç düzenli olarak önerilen dozda uygulanmalıdır.

Dolgit Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Dolgit kremin faydaları olduğu gibi yan etkileri de seyrekte olsa bulunmaktadır. Dolgit krem yan etkileri özellikle alerjik reaksiyonlarda kendini göstermektedir. 

Astım hastalarında krem içeriği nefes alamama sorunu oluşturabilmektedir. Bununla birlikte göz yaşarması ve burun akıntısı görülebilmektedir. Deride görülen yan etkiler ise kızarıklık, kaşıntı, şişme, iltihap ve ışık hassasiyetidir. Bu tür durumlarda hastaneye gidilmesi şiddette tavsiye edilmektedir.

Dolgit Kremi Kimler Kullanamaz

Dolgit krem içeriğindeki etken maddesi olan ibuprofen nedeni ile böbrek hastalarının kullanması oldukça sakıncalıdır. Dolgit krem on dört yaş altı ergen ve çocuklarda da kullanılmaması gerekir. Bunun dışında herhangi bir kısıtlama kitlesi bulunmamaktadır.

Dolgit Krem Hamileler ve Emziren Anneler kullanabilir mi?

Dolgit krem içeriği gereği hamile ve emziren anneler tarafından kullanılmamalıdır.  Aslında bu konu ile ilgili herhangi bir yan etki bulunmasa da riske atılması uygun değildir.

Çünkü hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde deneye tabi tutulan hayvanlarda çeşitli etkiler görülmüştür. Bu yüzden ilaç C kategorisine ait bir kremdir. Dolgit krem hamileler ve emzirenler için uygun değildir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanılmaması gerekir.

Dolgit Krem Nasıl Kullanılır?

Dolgit krem oldukça kolay kullanımlı sürülebilir bir ilaçtır. Ağrı hissedilen bölgeye sürülmelidir. Kol, bacak, diz, ayak, sırt ve bel gibi iskelet sistemi ağrılarında oldukça etkilidir. Dolgit krem düzenli kullanımlarda oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Ağrı şiddeti baz alınarak günde 3 ya da 4 defa uygulanabilmektedir.

Krem ağrı hissedilen bölgeye kalın bir 10 cm genişliğinde olacak şekilde sürülerek yedirilmelidir. Dolgit kremi iyice cildinize yedirerek sürmeniz etkili olacaktır. Kremi sürerken dairesel hareketlerle ağrıyan bölgeye masaj yapılması kasların gevşemesinde de oldukça etkili olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu