Fazla Kilolardan Kurtulun En İyi Zayıflama Yöntemleri 2023

Öncelikle sağlıklı zayıflamak istiyorsanız: 3 günde 5 kilo verme veya 1 haftada 10 kilo verme gibi realiteden uzak diyetlerden uzak durmalısınız. Bunlar kısa süreli su kaybıdır ve kalıcı sonuçlar bırakmaz. Sağlıklı olarak ve aynı zamanda hızlıca kilo vermek istiyorsanız 3 öğün yerine 2 öğün yemek yemekle başlayabilirsiniz. Yemekleri kötü ve iyi diye ayırt ederek sevdiğiniz yiyeceklerden uzak durmanız bu yiyeceklere olan açlığınızı arttırarak diyeti kısa sürede bozmanıza sebep olacaktır.

Bu yüzden istediğiniz şeylerden az miktarda yiyerek kendinizi kısıtlamadan hızlıca kilo verebilirseniz. Bununla ilgili de bir örnek vermem gerekirse: Sabah zeytin, peynir, salatalık, yumurta gibi kahvaltılıkların yanına az ölçüde patates kızartması da yiyebilirsiniz.

Ya da yanına simit veya poğaça yiyerek almanız gereken karbonhidrat ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için önemli olan şeylerden biri de ara öğünler. Ara öğününüzde kahve ve yanına dilediğiniz herhangi bir şey, akşam vaktindeki 2. öğününüzde ise bir tabak sebze veya baklagil yemeği yanına da yoğurt veya salata tüketebilirsiniz.

Zayıflama Çaylarının Etkisi Var Mı?

Zayıflama çaylarının tek başına bir etkisi olduğunu söylemek yanlış olur. Zayıflama çaylarının temelinde metabolizmanızı hızlandırmak var. Sağlıklı bir diyet yanında zayıflama çaylarını tüketerek hızlı bir sindirim ile sonuç elde edebilirsiniz.

Zayıf Olmanın Faydaları

Zayıf olmak sağlıklı olmanın dışında insana çeviklik ve hız katar. Hayatınız kalitesini arttırmak, başarı oranınızı arttırmak ve hayatınızda düzenli olmanızı sağlar. Her şeyden önce güncel dönemde zayıf olan insanların kendine olan güvenlerinin fazla olması nedeniyle insanın özgüvenini yükselten bir görünüm de olmak fayda sağlıyor. 

Zayıflamanın ve Zayıf Olmanın İpuçları

Zayıflamanın en önemli ipucu kendinizi sıkı ve zorlayıcı diyetlerden uzak tutarak düzen içerisinde az ve sık yiyerek beslenmek. Gün içerisinde tükettiğiniz kahve, gece yatmadan önce içtiğiniz yeşil çay metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi hızlandırır, ayrıca kendinize tokluk sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hepimiz çok hızlı bir şekilde kilo vermek istiyoruz ancak bu istekte yolumuza taş koyuyor. Önemli olan bu hız değil kalıcı kilo verme yöntemleridir.

Bunun için yapılması gereken en önemli şey tabii ki sağlıklı beslenme. Sağlıklı beslenmekle ilgili bilinen bir yanlış sürekli olarak sebze ve baklagil gibi besinler tüketmek. Oysaki sağlıklı beslenmek demek her besinden yeterli ve vücudun ihtiyacı kadar tüketmektir. Bu sayede sağlıklı ve kalıcı kilo verebilirsiniz.

Evde Yapılacak Olan Zayıflama Egzersizleri

Evde kısıtlı bir alan içerisinde spor yapmak sanıldığından çok daha çeşitli ve de kolaydır. Sizin için bu spor çeşitlerini maddeler halinde dezavantajları ve avantajlarıyla beraber yazının devamına yansıtıyorum.

1.Zumba: Evde zumba yapmak tüm vücudu çalıştıran ve aynı zamanda cardio dengesinde yapabileceğiniz eğlenceli bir spor. Zumba sayesinde hem dans edeceksiniz hem de sıkılmadan spor yaparak sağlıklı şekilde kilo verebileceksiniz. Youtube gibi mecralardan videolara kolaylıkla ulaşabilir, eğlenerek spor yapabilirsiniz.

2. Leslie Sansone: Leslie Sansone hızlı şekilde ve en kolay şekilde spor yapabileceğiniz diğer bir seçenek. Özellikle orta yaş insanlar için bu sporu tavsiye ediyorum. Olduğunuz yer de durmadan yürürken aralara sizi yormayacak hareketler de katarak tüm vücudunuzu çalıştırıyor. Leslie’nin 15 dakikalık, 30 dakikalık ve 45 dakikalık olarak spor videoları var. Siz başlangıç seviyesinden başlayarak kendinizi güçlendirdikçe zamanı arttırarak bu videoları yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu yöntemle birçok kilo vermiş insanı görerek motive de oluyorsunuz.

3.Pilates: Pilates diğer spor tarzlarına göre zaman olarak daha uzun bölgesel çalışmalar için kullanabileceğiniz bir egzersiz yöntemi. Pilates, karın, kalça ve bacak gibi bölgesel incelme sağlamak isteyenler için birebir. Dilerseniz bant ve top gibi ekipmanlarla dilerseniz bunlar olmadan da bu egzersizleri yapabilirsiniz. 

4. Spor Uygulamaları: Bu uygulamalar size günlük olarak motivasyonlar ve egzersizler veriyor. Yeni başlayanlar, zamanı az olanlar ve hareketleri net şekilde görerek yapmak isteyenler de bu uygulamalardan yararlanarak sporunu yapabilir. 

Zayıflama Ameliyatları Sağlıklı Mı?

Bu zayıflama ameliyatlarına direkt olarak sağlıklı veyahut sağlıksız demek doğru olmaz. Tabii ki en sağlıklısı düzenli olarak spor ve beslenme ile kilo vermek. Ancak kilosu çok olanlar veya bu düzeni oturtamayan insanlar motivasyon için bu ameliyatları tercih edebiliyorlar.

Eğer böyle bir ameliyat olmak istiyorsanız bilmeniz gereken en önemli şey tek başına bir ameliyatın size sonsuza dek zayıflık vadetmemesidir. Ameliyat midenizi küçültebilir ancak iştahınızı tamamiyle kapatmaz. Bu yüzden bu ameliyatlar size motivasyon ve yardım sağlayacaktır ancak düzenli bir kilo verme süreci sağlamayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu