Aldatıldığımı Nasıl Anlarım Kuşkuluyum Kesin Çözümler

Eğer aldatıldığınızı öğrenmek istiyorsanız sevgilinizin telefonuna ulaşmalısınız. Çünkü şimdiki dönemde herkes birbirine sosyal medya üzerinden rahatlıkla ulaşabiliyor. Bu yüzden genelde hep bu şekilde aldatılmalar gerçekleşiyor.

Fakat telefona ulaşmak zor bir yöntem bu yüzden ona telefonunuza bakmak istediğinizi güzel bir dille anlatın. Bunu onun size eksik güven verdiği için değil de kendi problemlerinizden kaynaklı bir durum olduğunu söyleyin. Yani oldukça alttan alarak güzel ve sakin bir dille karşı tarafa bunu anlatın. Eğer karşı taraf size bir anda çok ciddi bir şekilde karşı çıkıyor ve gözlerinde bir korku belirtisi oluşuyorsa yüksek ihtimalle aldatılıyorsunuzdur.

Çünkü biri sizi seviyorsa ve gerçekten değer veriyorsa siz ona bu kadar güzel bir dille açıkladığınızda sizin ona güvenmenizi ve gönlünüzün rahatlamasını isteyecektir. Gönlünüzün rahatlaması için size telefonun verir. Karşı tarafın bunu şiddetle reddetmesi sizden sakladığı bir şey olduğunu gösterir.

Aldatılıyorum Ne Yapmam Lazım?

Aldatıldığını öğrenen bireyin yaptığı en büyük yanlış öğrendiği ilk anda karşı tarafı arayarak ona bunun hesabını sormaktır. Eğer biri sizi aldatmışsa size değer vermediği ve düşüncelerinizi önemsememesi nedeniyledir. Bu yüzden sizin onu arayıp ağzınıza geleni söylemeniz hiçbir şeyi yoluna koymayacak tam tersine sizi aldatan kişi sizi bu kadar üzebilmiş, yarabilmiş olmayanın gururunu hissedecektir. Eğer bunu öğrendiyseniz yakın bulduğunuz birine bunu anlatın ve önce sinirinizi acınızı dökün.

Hatta ağlayın çünkü ağlamak insanı kötü ruh halinden çıkartarak rahatlatan ve mantıklı düşünmesine yarayan bir eylemdir. Kendinizi rahatlattıktan sonra kanıtlar toplamayı unutmayın. Karşı taraf bu durumu ısrarla reddedecek ve böyle bir şey yapmadığını söyleyecektir. Bu durumda bu kanıtları ortaya çıkartarak çokta fazla konuşma yapmamış olacaksınız. Kendinizi asla acındırmayın.

Bu o anda sizin hayal kırıklığıyla yaptığınız bir eylem ancak sonradan çok fazla pişman olabilirsiniz. Size böyle bir ihaneti yapan bir insan size zaten üzülmeyecektir. Aldatan insanların psikolojik problemleri olduğu için böyle davranıyorlar. Bu yüzden karşı tarafa verebileceğiniz en büyük zarar onu yok saymaktır. Ağlanıp sızlanıp sövmek yerine kanıtlarınızı atarak senin gibi bir insan bana zaten layık değilmiş gibi klasik ezici cümlelerle hayatınızdan bu insanı çıkartabilirsiniz.

Eşim Beni Aldatıyor Mu?

Bunu anlamanın en kolay yolu eşinizin hal ve hareketlerindeki değişimi gözlemlemek. Çünkü eşinizin sizin en yakınınızda bulunan insanlardan olduğu için hep yanınızda olan birinin değişimini anlamak çok daha kolaydır. Ayrıca aynı evde olduğunuz için telefonuna ve eşyalarına bakabilirsiniz.

Örneğin eve gelmesi gereken saatten geç geliyor ve … arkadaşımlaydım diyebilir. Bu gibi durumlarda o arkadaşını telefonla arayarak eşim senin yanına gelebileceğini söylemişti geldi mi gibi kesin olmayan olasılıklı sorularla bu yalanları ortaya çıkartabilirsiniz.

Uzak İlişkide Aldatılıyor Muyum Hissi?

Uzak ilişkilerde yan yana bulunmadığınız için bu hissi yaşamanız normaldir. Önce bu hissi neden yaşadığınız üzerinde durun. Size böyle hissettiren ne? Sonra bunu bulduktan sonra bir arkadaşınıza anlatın ancak bu kişi çok yakınınız olmasın. Çünkü yakınlarınız sizin bu kuruntulardan kurtulmanız adına size gerçek bir açıklama yapmayacaktır. Eğer arkadaşınızda sizinle aynı hisse kapılıyorsa bu olayın üzerine sevgilinizi denemeye başlayabilirsiniz.

Aldatılmak Nasıl Bir Duygudur?

Aldatılmak diğer bir tabirle yok sayılma ve kullanılma durumudur. Bu yüzden bu hissi anlamak istiyorsanız bu iki olay başınıza gelse nasıl hissederdiniz diye düşünerek bunu anlayabilirsiniz.

Aldatılmak Hangi Koşullarda Affedilir?

Aldatmak hiçbir koşulda affedilmemelidir. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz. Birini seversiniz ve o da sizi severse bu bir ilişkiye dönüşebilir. Fakat siz birini seviyorsanız ve o kişi size bir şey hissetmiyorsa bu bir ilişki olamaz. Aldatılmışsanız yalnızca siz onu seviyorsunuzdur. O size karşı bir şey hissediyor olsa sizi bu şekilde üzmez, yalnızca sizi severdi.

Bu yüzden tek taraflı bir ilişkiyi yürütmek istemeyeceğiniz gibi aldatıldığınız bir ilişkiye de devam etmemelisiniz. Böyle bir durumda kendinizle ilgili hiçbir problemin olmadığını bunun tamamen karşı tarafın problemli kişiliğinden kaynaklı olduğunu bilmelisiniz. Bu yüzden bunu yapan problemli bir kişiyle hiçbir şekilde ilişki yürütemezsiniz.

Aldatılıyor Muyum Testi?

Aşağıda yazılan sorulara bakarak bunun üzerine düşünerek aldatılıp aldatılmadığınızı test edebilirsiniz.

  1. Sevgilinizin yalanlarını yakalıyor musunuz?
  2. Sizinle ilgilenmesi azaldı mı?
  3. Size çok fazla ilgi gösteriyor mu, bu ilginin yapmacık olduğunu hissediyor musunuz?
  4. Sizi çevresinden gizliyor mu?
  5. Telefonunu sizden saklıyor mu?
  6. Sizin dertlerinizde, problemlerinizde sizi önemsemiyor mu?
  7. Eğer bu soruların cevabı evet ise aldatılıyor olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu