Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limitleri 2023

Öğrenci kredi kartı, iyi bir kredi notu oluşturmanın ilk adımıdır. Hazır eğitim görüyorken iyi bir kredi notu oluşturmak bir öncelik gibi görünmeyebilir, ancak bir araba almak, bir ev satın almak veya en iyi kredi kartı teklifleri için hak kazanmak istiyorsanız, bir kredi kartına ihtiyacınız olacak.

Bir üniversite öğrencisi olmanın, bir öğrenci kredi kartı için hak kazanmak için yeterli olmayabileceğini unutmayın. Genel olarak bir geliriniz olması gerekir ve hiç bir kredi notu geçmişiniz yoksa, onay almakta zorlanabilirsiniz. Bu durumda, güvenli bir kredi kartı düşünün.

Hangi Bankalar Öğrenci Kredi Kartı Vermektedir?

  • Akbank – Üniversitelilere Kredi Kartı
  • Garanti BBVA – Bonus Genç
  • İş Bankası – İş’te Üniversiteli Öğrenci Kredi Kartı
  • Yapı Kredi – Play Öğrenci Kredi Kartı
  • Vakıfbank – Like Card
  • TEB – Üniversite TEB Bonus Card
  • Ziraat Bankası – Bank Kart Genç

Kredi notu oluşturma, hala okurken acil bir öncelik gibi görünmeyebilir, ancak kredi geçmişinizi yapılandırmaya ne kadar erken başlarsanız o kadar iyidir. Bir ev satın almak ya da bir araba kredisi almak istediğinizde, iyi krediye sahip olmak yol boyunca önemli olacaktır, ancak daha da acil avantajlar vardır.

Örneğin, iyi bir kredi notu bir işe girme veya bir daire kiralama şansınızı artırabilir. Kredi raporunuzda ayrıntılı olarak verilen ve kredi puanlarıyla özetlenen kredi geçmişiniz, borç parayla ne kadar iyi başa çıktığınızı gösterir. Dahası kredi kartını sorumlu bir şekilde kullanmak, kredi notu oluşturmanın en hızlı ve en kolay yollarından biridir.

Borç para almak. Bir kredi kartı, araç kredisi, kişisel kredi, ipotek veya başka bir kredi için başvuruda bulunsanız da, iyi bir kredi notu onaylanma ve reddedilme arasındaki fark olabilir. Ayrıca, iyi bir kredi notu, daha düşük faiz oranları için hak kazanmanızı ve bu da paradan tasarruf etmenizi sağlar.

finansbank kart aidat ücretleri

Bir daire kiralamak. Bir daire kiralamak için bir başvuru yaptığınızda, ev sahibi, kiranızı zamanında ödemenizin ne kadar muhtemel olduğunu ölçmek için kredi puanınıza bakabilir.

İş kurma. Mesleğinize bağlı olarak, bir istihdam taramasından geçmek için iyi bir kredi puanına ihtiyacınız olabilir. Bazı işverenler, özellikle başkalarının parasını almayı gerektiren işler için kredi kontrol eder.

Bir işletme kurmak: Bazı alacaklılar, işletme kredisi oluşturmaya çalışırken kişisel kredi puanınıza bakar. Bir işletme kurmayı hayal ediyorsanız veya kapınızı bu olasılığa açık tutmak istiyorsanız, iyi bir kredi puanı faiz oranlarını uygun tutabilir.

Üniversite okuyan bir öğrenci olmak öğrenci kartına hak kazanmak için tek başına yeterli değildir. İşte bilmeniz gerekenler:

Öğrencilik durumu önemli olabilir. Başvuruya uygunluk için bankanın web sitesinden kartın şartlarını ve koşullarını kontrol etmelisiniz. Bir öğrenciye kredi kartı alabilmek için öncelikle ekstrelerini nasıl ödeyeceklerini ispat etmeleri gerekir. Bu, öğrenci çalışıyorsa yarı zamanlı bir işe dair gelir belgesi olabilir. Burs – kredi alınıyorsa buna dair belgeler sunulabilir. Ya da 18 yaşın altındaki öğrenciler için vasi onayı etkili olacaktır.

Öğrenci kredi kartları, kredi notu geçmişi çok az olan veya hiç olmayan kişiler için tasarlanmıştır. Eksik ödemeler veya diğer yanlış ödemelerden dolayı kredi notunuz düşükse, muhtemelen kendi başınıza öğrenci kartı almaya hak kazanamazsınız. Bu durumda, özellikle kredisi kötü insanlar için tasarlanmış bir karta bakmak daha akıllıca olacaktır.

Dikkatinizi çekebileceğini düşündüğümüz Öğrenciye Kredi Veren Bankalar, Limitleri ve Şartları adlı makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu