Sigortasız Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Eğer sigortanız yoksa kredi katı alamam diye üzülmenize gere yok. Çünkü artık SSK kaydı olmayan kişilerde gerekli koşulları sağladıklarında kendilerine sigortasız kredi kartı veren bankalar mevcut olmaktadır.

Kesin veren bankalar hangisidir diye soracak olursanız, biz bu soruya buradan net bir cevap veremeyiz. Çünkü bankalar sizin öncelikle gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığınıza ve sonrasında kredi notunuza bakmaktadırlar. Bazı bankalar anında kredi kartı veriyoruz dese de bu bankaların verdiği kredi kartlarının limiti de oldukça düşük olmaktadır.

Herkes tarafından beğenilen ve sahip olmak istenilen Axess, Bonus, Maximum, Card Finans, Paraf ve World gibi belli kartlar çalışmayan, sigortasız ve işsiz insanlara da verilmekte midir? Özellikle bankalar 6 ay ve üzeri sigortalı çalışan kişilere kredi kartı ya da kredi çekme şansı tanırlar. Elbette bu durumlarda bile aranan bazı kriterler var.

Eğer çalışmıyor ve aylık belli bir geliriniz yoksa kredi kartınızın hesap özeti borçlarını ödemekte bir hayli zorlanacaksınız demektir. Çünkü belli bir aylık geliriniz yoksa ve karttan fazla alışveriş yaptıysanız böyle bir borcu ödemekte zorlanabilirsiniz.

Sigortasız Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Fakat bazı vatandaşlar aylık geliri olmasa da borçlarını ödeyebilecek paraları olmaktadır. Sigortasız kredi kartı veren bankalar bu gibi vatandaşlarımıza kart çıkarmaktadır. Peki, bu bankalar hangileri olmaktadır?

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Şekerbank
 • Odeabank
 • Garanti Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • İş Bankası

Bazı bankalar diğerlerine oranla daha yüksek limitli kredi kartı verebilir. Bankanın çalışma politikasına oranla bu miktar değişebilir. Kredi kartı almak için yapmanız gereken sigortalı bir işte düzenli olarak çalışmak ve bunu bankaya bildirmek olacaktır. Ekstrem durumlardan bir tanesi de söyleyelim.

Bu bankalar haricinde sonradan kredi kartı verme uygulaması başlatan başka bankalarda olabilmekle beraber, burada yazılı olan bankalar sizlere kredi kart verirken özellikle kredi notunuza dikkat etmektedirler. Şayet kredi notunuz düşük ve geçmiş ödemelerinizde sıkıntılar yaşanmışsa, her ne kadar maddi durumunuz olsa da bu bankalarda kredi kartı vermeyebilir.

Bankaların kullandığı merkez bankası odaklı sistemde sigortanızın olmadığı için olumsuz dönüş yapılmaktadır. Bankalar direkt olarak hangi meslek sahibi olduğunuza ve aylık gelirinize odaklandığı için sigortasız gözüken kişilerin aylık kazançları bilemez.

Sigortasız Öğrenciye Kredi Kartı Limiti

Öğrenciler için kredi kartı veren bankalar da var, üniversite de okuyan ve öğrenci belgesi ile başvuran öğrenciler de kredi kartı alabiliyorlar. Eğitim durumu devam ettiği için sigortalı bir işte çalışması mümkün olmasa da öğrenci oldukları için bankalar ufak miktarlarda da olsa kredi kartı verebiliyor.

Ortalama olarak öğrencilere verilen ücret 500 TL limitli bir kredi kartı oluyor. Elbette kredi kartı başvurusu yapacak olanlar için bu miktarlar değişebilir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı İsterlerse

Herhangi bir geliri olmayan vatandaşlar özellikle ev hanımları en kolay yollarından bir tanesi internet üzerinden başvuruda bulunmak olmaktadır. Bunun sebebi ise banka şubesine gittiğiniz zaman sizden maaş bordrosu gibi bazı evraklar talep edilebilme ihtimali olmaktadır.

İnternet üzerinden yapılan başvuruların neredeyse tamamına yakını kabul edilmekte ve onaylanmaktadır. Şayet başvuru yapan kişi borç batağında değil ve çok düşük bir kredi notuna sahip değilse, çünkü bu gibi durumlarda genel olarak onaylanmamaktadır. İnternet ortamından kredi kartı başvurusu içinse;

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası
 • Güncel cep telefon numarası ve iletişim adresi yeterli olmaktadır.
 • Şayet sigortasız kredi kartı veren bankalar üzerinden kredi limit oranı yüksek bir kart talep edecek olursanız, bunun için en yakın banka şubesine bizzat başvurmalı ve sözleşme imzalamalısınız.
 • Acil paraya sıkıştınız ve nakit ihtiyacınız ortaya çıktıysa, sigortasız kredi kartı veren bankalardan kart başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Artık insanlar belli bir işte çalışmasalar da bazı bankalardan belli şartlar altında kredi kartı alabilmektedirler.
 • Banka için en önemli olan borçların zamanında ödenmesi ve kötü bir kredi notu geçmişine sahip olmamanızdır.

Böylelikle kredi kartı başvurusu yapmak ve bu kartı kullanmak da mümkündür. İnternet üzerinden, restoranda, kafede kısacası alışveriş yapılan hemen hemen her yerde bu kartı kullanmak mümkündür. Sizler de isteğinize göre rahatlıkla kullanabileceğinizi ve tercih edebileceğinizi belirtmekte fayda var.

Kısaca isteklerinize göre size en uygun şekildeki kredi kartını tercih edebilir, onu da gönül rahatlığıyla her daim kolay bir şekilde tercih edebilir, kullanmaya başlayabilirsiniz denilse yeterli ve aynı zamanda uygun olacaktır.

Kredi kartını kullanmak için başvuruda bulunma işlemi günümüzde son derecede kolay, basit ve aynı zamanda pratik olmaktadır. Sizler de bu karta sahip olmak istiyorsanız ilk olarak hangi banka aracılığıyla bu kartı almanız gerektiğini bilmelisiniz. Sonrasında da kart başvurusunu gerçekleştirebilir, en uygun şekildeki, en ideal tarzdaki kredi kartı başvurusu işlemini tamamlayarak bu karta da sahip olabilirsiniz.

Ödeme seçenekleri, faiz seçenekleri ve avantajları bakımından farklılık gösterdiğinden dolayı size göre en avantajlı, en uygun olan kredi kartını tercih edebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir şekilde problem ya da sıkıntı yaşamaksızın bu kartı kullanmanın mümkün olacağını belirtmekte de fayda var.

Sizler de isteklerinize göre hemen bir kredi kartı belirleyebilir, onun başvurusunu yapabilir ve sonrasında da gönül rahatlığıyla kullanım sağlayabilirsiniz.

Emin olabilirsiniz ki en ideal ve uygun şekildeki kartlar sizler için sunulacak, sizler de bu kartlardan istediğiniz herhangi birisini tercih edebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu