Papara Card İle Hangi ATM’den Para İşlemleri Yapılır?

Para transferi denilince akla son zamanlarda en çok gelenlerden birisi paparadır. Peki, papara card ile hangi ATM’den para işlemleri yapılır?

Papara card ile hangi ATM’den para işlemleri yapılır? Sorusu papara kullanan veya kullanacak olan kişilerin oldukça merak ettiği bir konudur. Çünkü papara kullanımı diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir.

Papara’nın İstanbul’da 4 tane, Ankara’da 1 tane temsilciliği vardır. 2016 Senesinden bugüne kadar Banka Düzenleme Denetleme Kurumu tarafından elektronik para kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir. Milyonlarca kullanıcısı vardır fakat bununla birlikte 200 kişilik bir ekibe sahiptir.

Peki, papara ne anlama gelmektedir? Papara, en kolay ve hızlı şekilde para transferi yapmak, faturaları ödemek gibi işlemleri gerçekleştiren bir finansal uygulamadır. Herhangi bir şekilde komisyon ücreti almaması da bu kadar çok kullanılmasının bir diğer nedenidir.

Papara hesabına sahip olmak oldukça kolaydır. Papara hesabı oluşturmak için, mobil uygulama veya web sitesi üzerinden hesap aç kısmına isim soy isim ve istenilen diğer bilgiler girilir. Bir şifre belirlendikten sonra facebook üzerinden veya Google ile işleme devam edilebilir. Son olarak cep telefonu numarası da girildikten sonra artık bir papara hesabı mevcuttur.

Papara’nın arayüzü de kolay bir kullanıma sahiptir. Kullanıcılar zorlanmadan yapmak istedikleri işlemleri kolaylıkla bulabilirler. Ayrıca yaşanılan bir aksilik olduğu zaman kullanıcılara anında bildirim gitmesiyle birlikte kullanıcılar bu aksiliklerden kısa sürede haberdar olmaktadır.

Papara Nasıl Kullanılmaktadır?

Papara nasıl kullanılmaktadır sorusu da merak edilen bir diğer sorudur. Oluşturulan papara hesabının ardından mobil uygulama veya web sitesinden hesaba giriş yaparak kullanılabilir. EFT saatini beklemek gibi bir durum papara kullanımında söz konusu değildir. Ayrıca farklı bankalara yapılan transferlerden de herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Papara güvenli midir? Paparanın kullanımı güvenli olduğu için oldukça fazla kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Banka Düzenleme Denetleme Kurumu tarafından işlem yapmasına izin verilmiş ve onay alınmıştır. Papara, sadece ücretsiz transferler için değil, harcama yaptıkça kazandıran bir sistemi olması, online alışveriş yapabilme imkânı,7/24 para yükleme ve transfer işlemlerinin yapılabilmesi, komisyon alınmaması itibariyle de oldukça fazla avantaja sahip olduğu için bu kadar rağbet görmektedir. Yani kısaca para yönetimini oldukça kolay bir hale getirmektedir denilebilir.

Paparanın hangi bankaya ait olduğu araştırılan konular içerisindedir. Papara, herhangi bir bankaya ait olmamakla birlikte anlaşmalı olduğu bankalar mevcuttur. Bu bankalar ise şu şekilde belirtilebilir: Vakıfbank, Akbank, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Yapıkredi, İş Bankası, Ziraat Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası gibi ülkenin önde gelen bankaları ile anlaşmalıdır..

Papara İle Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

Papara ile hangi işlemler yapılmaktadır sorusunun cevabı kullanıcıları memnun edecek şekildedir. Papara ile şu işlemleri yapmak mümkündür:

  • Var olan hesaba para yüklemek.
  • Para çekme işlemi.
  • Ödeme yapmak
  • Döviz işlemleri ve para istemek.

Papara Card İşlemleri Hangi ATM’lerden Yapılmaktadır?

Bu kadar yaygın olarak kullanılan ve bu kadar çok banka ile anlaşmalı olan papara işlemlerinin yapıldığı ATM’ler hangileridir sorusunun cevabı hepsidir. Tüm ATM’lerden papara card ile işlem yapmak mümkündür. Ayda 5 kere 500 TL limiti ile tüm vergiler dâhil ücretsiz bir şekilde işlem yapılabilmektedir.

ATM’lerden işlem yapmak için kişilerin üzerinde isim ve soy isminin olduğu papara card sahibi olmaları gerekmektedir. 7/24 her daim işlem yapmak da mümkündür.

Görüldüğü üzere papara card kullanımı hem oldukça kolay hem de avantajlı bir finans uygulamasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu