VakıfBank Kredi Kartı Aidat Ücretleri ve Aidatı İade Alma

Vakıfbank müşterilerine çok fazla sayıda kredi kartı sunmaktadır. Alışveriş, taksitlendirme, taksit erteleme, yapılan alışverişten hediye para kazanma, kredi çekme kolaylığı, işletmemize yönelik avantaj sağlayan kredi kartları bulunmaktadır.

Vakıfbank müşterisi olur ya da olmayın bu kredi kartlarından alma şansına sahipsiniz. VakıfBank müşterileri internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da şube bankacılığı üzerinden kart başvurusunda bulunabilirler. Eğer Vakıfbank müşterisi değilseniz şube bankacılığı ya da internet bankacılığı üzerinden siz de başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank üzerinden kredi kartı almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği sorular başında ise VakıfBank kredi kartı aidat ücretleri sorusu gelmektedir. Çok fazla sayıda kart olması kişilerin kredi kartlarına aidat ücreti konusunda tam bir fikir sahibi olması konusunda engel yaratmaktadır. Bu yazımızda Vakıfbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu tüm kredi kartları yıllık aidat ücretlerini yazacağız.

VakıfBank Kart Çeşitleri ve Aidat Ücretleri 2023

Eğer World Kart anlaşmalı Vakıfbank kredi kartlarından alacaksanız klasik kart için 103₺, Gold Kart için 127₺, platin kart için ise 149₺ yıllık aidat ücreti ödemek zorundasınız. Eğer işletme sahibi iseniz size uygun olan Business kart aldığınız zaman yıllık 109₺ aidat ücreti ödersiniz.

Eğer istiyorsanız yıllık 103₺ aidat ücreti ödersiniz. Üniversite öğrencilerine verilen Like kredi kartı için 12₺ yıllık aidat ücreti hesaptan kesilmektedir.

Vakıfbank World Kart ile anlaşmalıdır. Bu anlaşma kapsamında sırasıyla özelliklerine göre klasik, gold, platin, Express ve tercih kart bulunmaktadır tüm bu işlem yetkileri ve özellikleri birbirinden farklıdır.

Yukarıdaki sıraya göre gidildiğinde tercih kart haricinde özelliklere sahip olan platin kredi kartıdır. Bunların dışında Vakıfbank’ın futbol takımları ile yaptığı anlaşmalar sonucunda taraftarlara yönelik özel oluşturulmuş kredi kartları da bulunmaktadır.

Anlaşmalı olan takımlar ise Beşiktaş Fenerbahçe Galatasaray Trabzonspor ve Gaziantepspor’dur. Sık sık uçak seyahati yapan müşterilere yönelik VakıfBank Mil Plus ve Mil Plus Platin kartlarını Kullanıma sunmaktadır. Diğer bankalardan farklı olarak tren yolculuğu yapan müşteriler için ise Rail&Miles kredi kartı müşterilerin hizmetindedir.

Eğer bir üniversitede öğrenci iseniz Lisans ve ön lisans okuyan olmanız fark etmişsin sadece örgün öğretim öğrencilerine yönelik Like kart ve Kampüs kart verilmektedir.

Son olarak VakıfBank Kobi, Ticari, Kurumsal işletme sahipleri ve çiftçi olanlara özel olarak sunmuş olduğu ticari kredi kartlarından yararlanabilirler. Business kredi kartı ticari ve kurumsal işletmeler için geçerli iken çiftçi olanlar için ise Tarım Kart verilmektedir.

VakıfBank MilPlus Platinum Kart Aidat Ücreti

Sık sık uçak yolculuğu yapan VakıfBank müşterilerine özel olarak hazırlanmış olan Mil Plus ve Mil Plus Platin kartları için istenen yıllık aidat ücretlerine bakacak olursak Mil Plus kart için 134₺ Mil Plus Platinum kart için ise 179₺ yıllık aidat ücreti istenmektedir.

İşi ya da başka nedenlerle sık sık tren yolculuğu yapan Vakıfbank müşterileri için oluşturulmuş Rail&Miles kartı için yıllık aidat ücret bedeli 103₺.

Vakıf Bank Kredi Kartları
Vakıf Bank Kredi Kartları

Bu paragrafta bahsettiğimiz tüm kredi kartlarından yıllık aidat ücreti bulunmaktadır. Yıllık aidat ücreti bulunmayan Vakıfbank kredi kartları konusunda ise tercihinizi Tercih kart ya da Express karttan yana kullanabilirsiniz. Bir sonraki konumuzda VakıfBank kredi kartına sahip olur lakin geçmiş yıllarda aidat ücreti ödemiş olan kişilerin yasal hakkı olan Vakıfbank aidat ücreti geri alma konusunu ele alacağız.

Vakıfbank Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Vakıfbank’tan almış olduğunuz Kredi kartlarının yıllık aidat ücretlerini geri alabilmek için internet yolu ya da tüketici hakem heyeti aracılığıyla iade olacak şekilde ödemiş olduğunuz aidat ücretlerini geri alabilirsiniz.

Birinci yol olarak Vakıfbank’ın resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra iletişim formu kısmından kredi kartı aidatını geri ödenmesi konusunda müşteri temsilcisine mesaj gönderebilir ve bu konuda talep oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır

Eğer burada bir sonuç alamazsanız deneyebileceğiniz farklı yollarda bulunmaktadır. Örneğin kredi kartınıza ait tanımlanmış olan cep telefonu numaranız üzerinden VakıfBank müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine bağlanın.

Müşteri temsilcisi ile yapacağınız konuşma sonucunda kredi kartı aidat tutarının tarafınıza iade edilmesi konusunda talebinizi oluşturabilirsiniz. Eğer bu iki seçenekten herhangi bir sonuç alamadığınız takdirde size en yakın Vakıfbank şubesine giderek bankadaki yetkililer ile görüştünüz takdirde sonuç elde etme şansınız bulunmaktadır.

Eğer internet ve bankacılık işlemleri sonucunda aidatını geri alamadıysanız kredi kartı aidatı geri iade dilekçesi yazarak elinizdeki dekont belgeleri ile bulunduğu şehirdeki tüketici hakem heyetine başvuru yapınız.

Tüketici Hakem Heyeti başvuru inceledikten sonra çok büyük ihtimalle lehinize karar verecektir. Verilen bu karar sonucunda ödemiş olduğunuz tüm aidat ücret tutarı toplamı 1 ile 3 arasında hesabınıza geri iade edilecektir.

7 Yorum

  1. En kısa zamanda kartı ek hesabı iptal imha etmek gerekiyor anlaşılan yıllık adı altında şıllık tatlısı yiyorlar ben yedirmem arkadaş

  2. Platinum kart gönderildi bana.kartı kullanıma açarsam kart aidatı öder miyim?kart aidatı ödememek için ne yapabilirim?. teşekkürler…

  3. Kredi kartı aidatı için alınan ücretin geri ödenmesini istiyorum,ödenmezse yasal işlemleri başlatıcam.

  4. Slm maaş ımı vakıfbankdan alıyorum beledıyede calısıyorum klasik kredi kartım var birde onun ek kartı var bunlara yıllık ücret cıkacakmı cıkarmı ücretsiz diye aldıgımı hatırlıyorum

    1. Slm maaş ımı vakıfbankdan alıyorum beledıyede calısıyorum klasik kredi kartım var birde onun ek kartı var bunlara yıllık ücret cıkacakmı cıkarmı ücretsiz diye aldıgımı hatırlıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu