E-Komobil TL Yükleme ve Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kocaeli şehrindeki halkın tolu taşıma için kullandığı e-komobil, kart ile ilgili birçok işlemin kolaylaşmasına olanak sağlamaktadır. Bilindiği üzere toplu taşıma araçlarını kullanmak için kartın içerisinde belirli bir miktar bakiye yükleyerek kart okuyucularından geçirmekteyiz.

Kart okuyucuları ise belirli bir miktar bilet ücreti alarak bakiyeden düşmektedir. Böylelikle toplu taşımada ulaşım sağlanmaktadır. E-Komobil Karttaki bakiye düştükçe de kartınıza tekrar TL yüklemeniz gerekmektedir. Böyle bir durumda da kartınızdaki bakiyenin ne kadar kaldığını iyi bilmek gerekir. Aksi halde fazla ya da eksik bakiye yüklemesi yapabilmektesiniz. Bu durumda da E-Komobil size oldukça yararlı bir hizmet sunmaktadır.

E-Komobil TL Yükleme ve Bakiye Sorgulama

Toplu taşıma araçlarını kullanmak için yanınızda bulundurduğunuz kartınızın içerisinde ne kadar bakiye olduğunu öğrenmek için artık bayi bayi gezmenize gerek yoktur. Artık e-komobil resmi sayfası olan ekomobil.com/index.php sayesinde oldukça hızlı ve kolay bir şekilde kartınızdaki kalan bakiyeyi öğrenebilir ve TL yükleme yapabilirsiniz. E-Komobil web sitesine uğrayarak kart bilgilerinizi girebilir ve kartınızdaki kalan bakiyeyi anında öğrenebilirsiniz.

Eğer ki web siteyi kullanmak istemiyorsanız bu sistemin özel bir mobil uygulaması da bulunmaktadır. Mobil uygulama ile birlikte de gittiğiniz her yerde İnternet sayesinde bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Genelde bakiye dolum bayilerinden yapılan bu işlemlerin online hale gelmesi son derece kolaylık ve hız sağlamaktadır. Böylelikle herhangi bir yere gitmeden kendi evinizden bile kartınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz.

E-Komobil uygulaması bir diğer hizmet olarak bünyesinde bulundurduğu toplu taşım araçlarının sefer saatlerini de yazmaktadır. Sefer yani kalkış saatlerine İnternet aracılığı ile bakarak ona göre hareket etmek mümkün olmaktadır. Böylelikle saatlerce otobüs ya da diğer taşıtları beklemek tamamen tarihe karışmıştır. E-Komobil sayesinde her türlü toplu taşıma bilgisine ulaşarak çok daha rahat bir ulaşıma ulaşmaktayız.

En yakın durakların nerede olduğu, yolcu bilgilendirmeleri ve daha birçok hizmeti sunan E-Komobil web sitesi ve mobil uygulaması Kocaeli halkına oldukça kolaylık sağlamaktadır. Toplu taşıma araçlarına yeni binen kişilere de yardımcı olmaktadır.

Genel olarak genç yaşlı herkesin kullandığı toplu taşıma araçlarına E-Komobil sayesinde çok daha kolay bir şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır. Kocaeli Belediyesi’nin sağladığı bir imkân olarak artık herhangi bir yere gitmeden ya da birine sormadan kendimiz de kart ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilmekteyiz.

Birçok işlemin tamamen online hale gelmesi yolcuların çok daha kolay bilgiye ulaşmasını sağlamıştır. Özellikle E-Komobil bakiye sorgulama işlemlerinin mobil uygulamadan ve web siteden yapılabilmesi ile yetersiz bakiye sıkıntıları tamamen ortadan kalkmaktadır.

Bakiye sorgulama işlemleri ile birlikte bakiyenin düşük olduğu zamanlar hızlı bir şekilde bakiye yüklemesi yaparak toplu taşıma araçlarına binmeye devam edebiliriz. E-Komobil web sitesi ve mobil uygulamasını günlük olarak kolay bir şekilde takip edebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu