OdeaBank Kredi Kartı Aidat Ücretleri ve Özellikleri 2023

En yeni bankalarından biri olan Odeabank müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartlarından yıllık hizmet ücreti almaktadır. Alınan bu ücretler kimi müşterilerin gözüne gelmezken kimi müşteriler için de hayati önem taşıdığı zamanlar olabiliyor.

Odeabank 15 Mart 2012 tarihinde kurulmuş Lübnan merkezli özel bir bankadır. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 11 farklı ülkede kurumsal ticari bireysel yatırım ve özel bankacılık alanında faaliyet gösteren Odeabank, 2012 yılında televizyon ekranlarında yaptığı yüksek bütçeli reklamları ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Aradan geçen 7 yıllık süre içerisinde 1 milyondan fazla müşteriye ulaşan Odeabank, müşterilerine bireysel kredi kartları konusunda hizmet sağlamaktadır.

OdeaBank Kredi Kartı Özellikleri ve Aidat Ücretleri

 • Bank’O Card Axes: 108.50₺
 • Bank’O Card Axess Gold: 122₺
 • Bank’O Card Axess Platinum: 136₺
 • Bank’O Atlas: 136₺
 • OdeaBank Private Card: 499₺
 • Bank’O Card Axess Ek Kart: 54₺
 • Bank’O Card Axess Gold Ek Kart: 61₺
 • Bank’O Card Axess Platinum Ek Kart: 68₺
 • Bank’O Atlas Ek Kart: 68₺
 • OdeaBank Private Card Ek Kart: 249.50₺

OdeaBank Kredi Kartı Çeşitleri

Toplamda 4 adet farklı kredi kartı türü bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla Kart Axess, Atlas Card, Private Card ve Bank’O Card kredi kartlarıdır. Her bir kartın kullanım alanı ile özellikleri farklılık göstermektedir. Bu yazımızda yukarıda bahsettiğimiz 4 kredi kartının özellikleri ve yıllık aidat ücretleri hakkında bilgilendirme yapacağız.

İlk olarak Card Axess kredi kartı, Axess anlaşması olan 200.000 sayısını aşkın üye iş yerinde yapılan harcamalarda chip para kazandırmaktadır. Ayrıca tüm nakit işlemleri bu kredi kartı ile gerçekleştirilebilmektedir. Eğer bu karttan almak istiyorsanız yıllık 108 lira aidat tutarı ödemek zorundasınız.

Odeabank Kredi Kartları
Odeabank Kredi Kartları

2. Sırada yer alan Atlas Card, sık sık uçak yolculuğu yapan müşteriler için uygun bir karttır. Eğer bu karttan alırsanız hoş geldin hediyesi olarak hesabınıza 2000 uçuş mili hediye edilecektir. Kazanılan mil puanları Atlas Havayolları şirketinin yurt içi ve yurt dışı dahil olmak üzere tüm uçuşlarında kullanılabilmektedir. Atlas kartın yıllık aidat Bedeli: 136₺

OdeaBank’ın özel müşterilerine yönelik ürettiği kredi kartı olan Private Card, kişiye özel asistan deneyimleri finansal ihtiyaçların karşılanması ve birçok ayrıcalıklı özellik ile donatılmış olan bir karttır. Odeabank müşterileri yıllık aidat tutarı olarak 499₺ ödeme yapmaktadırlar.

Bu kartı alabilmek için bankadaki varlık hesabınızda yıllık bazda en az 250.000₺ olması gerekmektedir. Lakin hesabında 250.000₺ bulunan kişiler yıllık aidat ücretinden muaf tutulacaktır.

Son olarak Odeabank’ın tüm müşterilerine hitap eden Bank’O Kart, yurt içi ve yurt dışında peşin alışveriş yapılmasını sağlayan İnternet üzerinden alışverişe açık, nakit avans ve taksitli avans seçenekleri bulunan ve yıllık aidat ücreti bulunmayan bir karttır.

OdeaBank Kredi Kartı Aidat İadesi Geri Nasıl Alınır?

Yargıtay daire başkanlığının kredi kartı aidatları ile ilgili aldığı karar sonrası diğer bankaların müşterilerinde olduğu gibi Odea bank müşterilerinde de kredi kartı aidatı nasıl geri alınır sorusunun cevabı merak edilmeye başlandı. Bu yazımızda Odea bank üyelerinin sahip oldukları kredi kartından alınan aidat ücretinin nasıl geri alınabileceğini anlatacağız.

OdeaBank Kredi Kartı Aidatı
OdeaBank Kredi Kartı Aidatı

OdeaBank müşterisi olup kredi kartı sahibi olan kişiler iadeye yönelik olacak şekilde aidat geri alma talebinde bulunabilmektedir. Talebin olumlu karşılanması durumunda en fazla 3 ay içerisinde ödemiş olduğunuz tüm aidat tutarları hesabınıza yüklenir.

İade talebi gerçekleştirebilmek için birkaç farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi bankanın internet sitesinde yer alan iletişim formu kısmından mesaj yazmaktır.

Bunun dışında internet bankacılığı, telefon bankacılığı üzerinden de talebinizi iletebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcinize kredi kartı aidat iade konusunda talebinizi bildirirseniz izlemeniz gereken adımları söyleyecektir. Ayrıca firma şikayetlerinin yayınlandığı sitelerde şikayetinizi yazarak kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz.

İnternet yolu ile başvuru yapma seçeneğiniz bu kadar kısıtlı değil tabii ki. Sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplara özel mesaj yolu ile iade talebinizi ileterek prosedür hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu işlemler genellikle interaktif işlemler olarak geçmektedir.

Eğer eski usul ile iş yapmayı seviyorsanız bankanızın size en yakın olan şubesine giderek iade dilekçe metni hazırlayarak banka yetkililerine teslim edebilirsiniz. Böylece talebiniz işleme alınır. Tüm bu yöntemlerin dışında kredi kartı aidat iade almak için en etkin yol ise tüketici hakem heyetine başvuru yapmaktır.

Dekontlarınız ve iade dilekçeniz ile birlikte yaşadığınız şehirdeki tüketici hakem heyetine giderek başvurunuzu yapın. Kısa sürede başvurunuz cevaplandıktan sonra size geri dönüş sağlanacaktır.

Bir Yorum

 1. Mrb kolay gelsin ben odeabanktan kredi çekmiştim 5 yıl önce bunun aitadlarini nasıl geri alabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu