QNB Finans Bank Kredi Kartı Aidat Ücretleri ve İadesi 2023

Finans bank müşterilerine ticari ve bireysel bankacılık anlamında çeşitli kredi kartları bulunmaktadır. Yargıtay aldığı karar sonrası müşteriler banka kredi kartlarına aidat ödenip ödenmeyeceği konusunda bilgisiz kaldı.

Bankalar ise bu konuda aidat ödemesi olmayan kredi kartları çıkardı. Lakin bunun yanında aidat ödemesi olan kredi kartları da bulunmaktadır. Eğer alacağınız kartın hangisi olduğunu biliyorsanız aşağıdaki yazımızda aidat ücretinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Eğer Finans bank müşterisi iseniz ya da müşterisi olacaksanız alacağınız kredi kartlarında ödemeniz gereken yıllık aidat ücretleri şu şekilde sıralanmaktadır.

Finans Bank Classic kredi kartı için yıllık 103₺ aidat bedeli bulunmaktadır. Ek kartını almak istediğiniz takdirde 51,5 TL ödeme yaparsınız.

Finans Bank On Air kredi kartı alanlarda yine aynı şekilde 103₺ ödeme yaparlar. Ek kart alımında 51,5 TL ödeme gerçekleştirirler. Finans Kart Gold alımında ise 117₺ı ödeme yapılırken ek kart çıkartım ücreti ise 58,5 TL’dir.

Ortak markalı ürünlerde yani taraftar kartlarında Fenerbahçe kartı hariç 103₺ yıllık aidat ücreti bulunurken Fenerbahçe kredi kartının ücreti 117 Türk lirasıdır.

Ayrıcalıklı hizmetler için sunulmuş olan Finans Bank Xtra 135₺ ücrete sahipken ek kart ücreti 67,5 TL’dir. Finans Bank Platin kredi kartının yıllık aidat ücreti 135 Türk lirasıdır.

Üniversite öğrencilerine verilen Finans Bank University kredi kartı için 25₺ yıllık ücret alınırken sadece Finans Bank Fix kredi kartında aidat ücreti bulunmamaktadır.

Finans Bank bireysel bankacılık kartlarının yanı sıra ticari bankacılık ile ilgili de iki adet kredi kartı bulunmaktadır. Bu kredi kartlarında da yıllık aidat ücreti ve ek kart ücreti alınmaktadır.

Finans Bank Ticari ve Kobi Kredi Kartı Ücretleri

Ticari kredi kartlardan bir tanesi olan Corporate kart için yıllık aidat ücreti BSMV dahil olacak şekilde 165 Türk lirasıdır. Finans Bank’ın bir diğer ticari kartı olan Finans Bank KOBİ kredi kartı için yıllık 139₺ aidat ücreti alınmaktadır. Her 2 kartında yenileme ücreti 10 Türk lirasıdır.

Finans Bank Kredi Kartı Aidatı Geri İade Alma

Finans Bank kredi kartı aidatı geri almak için en fazla 3 ay içerisinde ödemiş olduğunuz tüm aidat tutarları hesabınıza yüklenir. İade talebi gerçekleştirebilmek için birkaç farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi QNB internet sitesinde yer alan iletişim formu kısmından mesaj yazmaktır.

Bunun dışında internet bankacılığı, telefon bankacılığı üzerinden de talebinizi iletebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcinize kredi kartı aidat iade konusunda talebinizi bildirirseniz izlemeniz gereken adımları söyleyecektir. Ayrıca firma şikayetlerinin yayınlandığı sitelerde şikayetinizi yazarak kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz.

İnternet yolu ile başvuru yapma seçeneğiniz bu kadar kısıtlı değil tabii ki. Sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplara özel mesaj yolu ile iade talebinizi ileterek prosedür hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu işlemler genellikle interaktif işlemler olarak geçmektedir.

Bu yöntemlerden bir sonuç ya da dönüş alamadıysanız müşteri hizmetleri numarasını arayıp müşteri temsilcinize bağlanarak bu konuda talebinizi bildirebilir konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Yine aynı şekilde internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvuru yaparak talebinizi iletme şansınız bulunmaktadır.

Bankacılık hizmetleri kapsamında size en yakın banka şubesine giderek iade dilekçesini banka yetkililerine teslim edebilirsiniz.

Eğer eski usul ile iş yapmayı seviyorsanız bankanızın size en yakın olan şubesine giderek iade dilekçe metni hazırlayarak banka yetkililerine teslim edebilirsiniz. Böylece talebiniz işleme alınır. Tüm bu yöntemlerin dışında kredi kartı aidat iade almak için en etkin yol ise tüketici hakem heyetine başvuru yapmaktır.

Dekontlarınız ve iade dilekçeniz ile birlikte yaşadığınız şehirdeki tüketici hakem heyetine giderek başvurunuzu yapın. Kısa sürede başvurunuz cevaplandıktan sonra size geri dönüş sağlanacaktır.

Tüm bu işlemlerden sonuç alınmadığı takdirde internet bankacılığı üzerinden alabileceğiniz dekontlarınız ve iade dilekçesi ile bulunduğunuz şehirdeki tüketici hakem heyetine başvuru yaparak talebinizi iletme şansına sahipsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu