18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Eğer 18 yaşın altındaysanız ve kendi başınıza kredi kartı almaya hak kazanamıyorsanız bir ebeveynin sizi kartlarından birine yetkili kullanıcı olarak eklemesini sağlayabilirsiniz. Yetkili kullanıcı durumu, bir kredi notu geçmişi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Üzerinde isimleriniz bulunan ve harcamalarınız için kullanabileceğiniz bir kart alırsınız, ancak borçtan yasal olarak ebeveyniniz sorumludur.

17 yaşından büyükseniz ve hala kredi kartı almaya hak kazanmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Tam zamanlı bir iş geliriyle bile, kredi notu geçmişiniz yoksa bir kredi kartına hak kazanmak zor olabilir.

Bazı bankalar, kredi notu ve geliri olmayan kişiler için kredi kartı teklifleri sunmaktadır. Bu bankalar başvuruları değerlendirmek için alternatif yöntemler kullanırlar. Örneğin, kredi notu geçmişi yerine gelir, iş durumu ve varlıklar gibi diğer şeylere bakarlar. 

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kart Çeşitleri

  • Akbank (Genç Hesap)
  • Finansbank
  • Garanti Bankası
  • Halk bank
  • Odeabank
  • Yapı Kredi
  • Ziraat Bankası ( Genç Kart)

Güvenli kredi kartları öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. Hak kazanmak da daha kolaydır çünkü bir güvenlik teminatı talep ederler. Bu da kredi kartı verenlerin riskini azaltır. Kredi notu geçmişi oluşturmak için birini kullanabilir, ardından daha iyi bir karta geçebilirsiniz.

Öğrenci kredi kartları genellikle normal kredi kartları ile aynı ödülleri ve avantajları sunmaz. Bu öğrenci kartlarının temel amacı, daha iyi kartlar için hak kazanmak amacıyla kredi notu oluşturmaktır. İyi bir 18 yaş altı kredi kartı paradan tasarruf etmenizi sağlar. Dahası küçük çaplı harcamalarınızı yöneterek hayatınızın kalanında daha yüksek limitli bir kredi kartını daha rahat kontrol edebilirsiniz.

finansbank kart aidat ücretleri

18 Yaş Altı Kredi Kartlarında Yıllık Ücret Var mıdır?

Öğrenci olarak yıllık bir ücret ödememek için 18 yaş altı kredi kartı idealdir. Maliyetleri düşük tutmanın yanı sıra, yıllık ücret ödemesi bulunmayan bir kart, daha iyi kredi kartlarına geçmek için yeterli güven oluşturduktan sonra bir hesabı açık tutmayı kolaylaştırır. Yıllık bir ücret ödemeden, 18 yaş altı kredi kartınızı, kredi notunuzu korumak için açık tutabilirsiniz.

18 Yaş Altı Kredi Kartlarında Faiz Oranları Nasıldır?

18 yaş altı kişiler için tasarlanan kartlar daha yüksek faiz oranlarına sahip olma eğilimindedir. Bu nedenle her ay tam olarak ödeme yapmanız en iyi yöntemdir. Bununla birlikte, bazı öğrenci kartları size yüzde 0 faiz oranına sahip bir süre sunar. Bu da büyük bir alışveriş işlemini birkaç aya yayarak ödemeniz gerekecekse yardımcı olabilir.

18 Yaş Altı Kredi Kartlarında Hediye Para ve Ödül Bulunuyor mu?

Harcamalarınız için puan kazanmayı veya nakit para kazanmayı umuyorsanız, en az %1’lik bir ödül oranı sunan bir 18 yaş altı kredi kartı avantajlı olacaktır. Bazı öğrenci kredi kartları daha cömert de olabilir, ancak %1 başlangıç için uygun bir orandır.

Ödüllerinizi harcamalarınızla aynı kategoride sunan bir kart seçerseniz daha fazla değer elde edersiniz. Bazı kartlar ayrıca bir 18 yaş altı üyelik bonusu sunar. Bu teşvikler, okul harcamalarınızın yanında kar elde etmenizi sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu