EVKUR Ödeme Yapma ve Online Taksit Borcu Sorgulama 2023

En büyük ve alışveriş yerlerinden bir tanesi olma özelliğini taşıyan Evkur, bu özelliğini şüphesiz dar gelirlilere ve ev hanımlarına yapmış olduğu taksitler sayesinde edindi. Oldukça geniş ürün havuzunun bulunması ve insanların aradığı her şeyi burada burabiliyor olmasının da etkisi yok değil.

Yapmış olduğunu alışverişlerde peşin, kredi kartı, senet gibi geniş ödeme seçenekleri de bulunmaktadır. Ülkemizde hemen her şehrinde bayisi bulunan Evkur’dan alışveriş yaptıktan sonra taksit ödemeniz için illaki şubelere gitmenize gerek yok. Evkur borç sorgulama ve Kredi kartı ile Evkur online taksit ödeme işlemlerinizi internetten zahmet siz bir şekilde yapabilirsiniz.

Evkur Borç Öğrenme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Evkur borç sorgulama işlemini T.C. kimlik numaranız yardımıyla yalnızca saat 09:00 – 23,00 arasında yapabilmektesiniz. Sistemlerini kapattıkları için bu saatler dışında ne borç sorgulama nede taksit ödeme işlemleri yapılabilmektedir.

  • Öncelikle https://autodiscover.evkur.com.tr/ adresine giderek Evkur’un internet sitesine giriş yapıyoruz.
  • Giriş ekranı direkt olarak karşınıza çıkacak. Buraya T.C kimlik numaranızı yazın ve alt kısımda yer alan sisteminin size sağlamış olduğunuz güvenlik kodunu girerek “Devam” butonuna basıyoruz.
  • T.C numaranızla giriş yaptıktan sonra otomatik olarak ödemeniz gereken bütün taksitler karşınıza çıkmaktadır. Herhangi bir ödeme yapmadan önce lütfen bilgilerinizi kontrol edin. Daha sonra ödeme yapmak istediğiniz taksiti seçin ve yanındaki yuvarlak alana tıklayın.
  • Bu aşama da Ödeme bilgileri ekranına geçiş yapacaktır. Kredi kartı bilgilerinizi doğru bir şekilde girin ve işlem sonrasında “Onay” tuşuna basın.

Her şeyi kusursuz yapmışsanız son aşamada karşınıza “Tebrikler, ödemeniz alındı” yazısı çıkacaktır. Dönem dönem bağlantı ya da banka hataları nedeniyle işlem tamamlanamayabiliyor. Bu durumda yukarıdaki adımları en baştan tekrar uygulamanız gerekecektir.

Evkur Taksit Ödeme Hangi Bankalar ile Yapılmaktadır?

Evkur taksit ödemeyi yukarıda anlattığımız gibi web siteleri üzerinden erişim sağlayarak yapabildiğiniz gibi, Yapı Kredi ya da Halk Bank üzerinden de yapabilirsiniz. Bu işlemleri de nasıl yapabileceğinizi aşama aşama anlatalım;

Yapı Kredi Bankası ile Evkur Taksit Ödeme

Yapı Kredi Bankası ile Evkur Taksit Ödeme için; https://www.yapikredi.com.tr/odeme-merkezi/tum-faturalar tıklayarak bankanın sistemine erişim sağlamanız gereklidir. Sonraki adımlarda izlemeniz gereken yol ise şu şekilde;

  • Yapı kredinin ödeme ekranına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda arama yaparak “Evkur” yazın
  • Çıkan listeden EVKUR Borç Sorgulama, EVKUR Taksit Ödeme yazan kısmı seçin.
  • Daha sonra T.C. Kimlik numaranızı girerek “Devam” diyorsunuz
  • Bu alanda ödeyeceğiniz taksitler listelenir. Hangisini ödemek isterseniz seçimi yaparak “Devam” deyin 
  • Artık ödeme ekranına ulaştık. Kredi kartı bilgilerinizi girerek “Devam” butonuna basıyoruz.
  • Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra sistem sizi mutlaka bilgilendirme yapacaktır.

Halkbank ile Evkur Taksit Ödeme

Halkbank Evkur taksit ödeme işlemini yapabilmek için öncelikle https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/HostLogin tıklayıp, Halkbank fatura ödeme sistemine erişim sağlamanız gerekmektedir. Sonraki adımlar ise şu şekildedir;

Halkbank ile Evkur Taksit Ödeme yapabilmek Yapı Kredi kadar kolay değil. Ödeme yapmak için hem Halk Bank müşterisi olmanız hem de internet bankacılığı kullanıcısı olmanız gerekli. Aktarmış odluğumuz link, Halkbank bireysel internet bankacılığının adresidir.

Bu ekranda T.C kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifrenizi yazmanız gerekli. Portala giriş yaptıktan sonra Ödemeler kısmına geliyorsunuz ve Evkur’u seçtikten sonra Yapı Kredide açıklamasını yaptığımız işlem kapsamında ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Ayrıca şunu da belirtelim ki her 2 bankada da bankaların telefon uygulamaları üzerinden pratik bir şekilde ödeme yapabilmeniz mümkün. Her ikisinde de yapmamanız gereken ödemeler kısmına gelip, Evkur’u bulmak. Sistem sonrasını kendisi zahmetsiz bir şekilde yönlendirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu