En Çok Mil (Uçak Bileti) Kazandıran Kredi Kartları 2023

Mil kazandıran kredi kartları puan toplamayı seven ve uçak biletlerinde indirim isteyenler için önemlidir. Birçok bankaya ait kartta mil artılarını bulabilirsiniz.

Mil kazandıran kredi kartları ile uçak biletleri kapsamında havayolu firması kısıtlaması durumlarına da göre puan veren sistemdir. Bankaların hizmet ayrıntılarına göre değişken bir durum olabilmektedir.

Mil Kazandıran Kredi Kartları Neler?

En çok mil kazandıran kredi kartları arasından doğru tercih yapmak için çeşitli incelemeler yapabilirsiniz. Özelliklere göre puan ve genel faydaları da dikkate alarak sonuca ulaşılabilir.

1 . Vakıfbank | MilPlus

Milplus avantajları Yapı Kredi World Kart ile benzer özellikleri taşımaktadır. Avans mil alabilmektesiniz ve 1 TL değeri 1,5 Mil olarak karşınıza çıkıyor. Havayolu firmasıyla alakalı bir kısıtlama olmaması da diğer avantajıdır. Seyahat sigortası sunması, kart ücreti olmaması artılarını kullanabilirsiniz.

2. Garanti Bankası Miles and Smiles Kredi Kartı

Garanti Miles and smiles kredi kartı avantajları bilgilendirme açısından öne çıkmaktadır. Mil sayısına göre nereye gideceğinizi bildiğiniz için uçuş detayları hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz. Örneğin Afrika’da 20.000 mile uçabileceğiniz yerler bulunmaktadır. 60.000 mil ile farklı yerlere seyahat edilebilir.

3. Garanti Bankası | Shop and Fly

Kart türleri bu kredi kartları için kendi içinde yeniden sınıflandırılmaktadır. Gold kartınız varsa 1 TL için 1 mil kazancınız oluyor, American Express’te bu mil 1,15 olarak kaydediliyor. Platinium kartlarda ise yurt dışı harcamalarda yeme içmeden daha çok kazancınız olmaktadır. 1 TL’ye 1.25 mil birçok kişi için cazip gelmektedir.

4. Qnb Finansbank | Miles and Smiles

Qnb Finansbank Miles and Smiles avantajlarına bakıldığında uçuş sınıfı yükseltme artısı bulunuyor. THY için geçerli olan bu durum haricinde kredi kartı limitinizin 10 katına kadar avans mil artınız bulunuyor. Seneye dağıtıldığında toplam avans mil hakkınız 250 bindir.  Bu milleri uçak harici kullanımda değerlendirebilmektesiniz.   

5.  Yapı Kredi Bankası | Adios Card

Adios card avantajlarına bakıldığında firma farkı olmaksızın uçak bileti alabilmektesiniz. Üstelik uçak bileti harici araç kiralama, otel gibi alanlarda da milleri kullanabiliyorsunuz. Millerinizin avans halinde kullanımı için de avantaj sağlanabilir. İleride kazanacağınızı taahhüt ettiğinizde mil kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

6. Akbank| Wings Card

Akbank Wings Card avantajlarına bakıldığında net bilgi alarak milleri kullanma şansınız oluyor. 1,5 TL harcamalarda 1 mil kazancınız bulunmaktadır. Yurt dışındaki ödemelerinizde dörtte bir oranında daha çok puan kazanıyorsunuz. 1.5 TL = 1 Mil uygulamasının istisnalarını banka sitesinden takip edebilirsiniz.

7. İş Bankası | Maximiles

İş Bankası Maximiles kredi kartı kullanıcıları her 200 TL harcamanıza 1 MaxiMil kazanmaktadır. Bölge veya yolcu kotası olmaksızın bu maxi milleri değerlendirebilirsiniz.

8. ING Pegasus | BolBol Kredi Kartları

BolBol kartı olanlar 5 TL‘ye 1 BolPuan ve2 TL‘ye 1 BolPuan şeklinde kart türüne göre değişen bir uygulamaya tabi tutulmaktadır. Premium kart sahipleri daha çok puan kazanmanın keyfini çıkarabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu