KOSGEB Yurtiçi, Yurtdışı Fuar Desteği Başvurusu 2023

KOSGEB’in 2023 yılında girişimcilere ve işletme sahiplerine vermiş olduğu desteklerden biriside oldukça ses getiren, ülkemiz adına çok rağbet gören yurtiçi ve yurtdışı Fuar Destekleridir. KOSGEB tarafından verilen Yurtiçi Ve Yurtdışı Fuar Desteği başvurusu sayesinde katılımcılar ülkemizi temsilcisi edecek, teknolojik alanında gelişmeler ve yenilikler öğrenecektir.

KOSGEB Fuar Desteği 2023 Nedir?

KOSGEB ülkemizde bulunan işletmelere ve girişimcilere neredeyse birçok alanda oldukça rağbet görecek destekler sunmaktadır. KOSGEB’in vermiş olduğu destekler sayesinde ülkemizde üretimi artmış ve rekabet artmış, KOSGEB’e olan ilgi bir hayli fazlalaşmıştır. KOSGEB’in işletmelere ve girişimcilere sunduğu oldukça ses getiren 2023 yılındaki desteklerden biriside KOSGEB yurtiçi ve yurtdışı Fuar Destekleridir.

KOSGEB Yurtiçi Ve Yurtdışı Fuar Destekleri, KOSGEB’in seçmiş olduğu fuar listesinde bulunan fuarlara her yıl %50 oranında işletme ve girişimcilere sunulan hibe desteğidir. KOSGEB fuar başvuru tarihleri, başvuru belgeleri ve KOSGEB fuar alanları, düzenlenen fuardan kısa bir süre önce KOSGEB’in web portal aracılığıyla kullanıcılarına sunulmaktadır. KOSGEB’ in vermiş olduğu bu desteğe katılmaya hak kazananlar, aşağıda bulunan KOSGEB’in sunmuş olduğu desteklerden yararlanmaktadırlar.

 • KOSGEB tarafından verilen fuar desteğinden, katılımcıların boy göstereceği fuar yerinin kirası KOSGEB tarafından karşılanmaktadır.
 • KOSGEB’in sunmuş olduğu fuar desteğinde, fuarda yer alacak işletmenin stant konstrüksiyon ve dekorasyonu tamamen KOSGEB’e aittir.
 • KOSGEB’in fuar desteğinden faydalanan katılımcılar KOSGEB tarafından verilen fuar katılım kataloğu almaktadırlar.
 • KOSGEB tarafından, fuar desteği alanında fuar alanının genel düzenini sağlaması açısından hostes görevlendirilmiştir.
 • KOSGEB fuar desteğinden faydalanan katılımcıların, fuar alanında bulunan genel temizlik, genel güvenlik ve genel tanıtım hizmetlerini KOSGEB tarafından karşılanmaktadır.

KOSGEB Fuar Katılım Desteği 2023 Nasıl Alınır?

KOSGEB tarafından işletmelere ve girişimcilere sunulan Fuar Desteğini almak 2023 yılında oldukça kolaydır. KOSGEB fuar desteği almak için KOSGEB tarafından belirlenen bazı başvurma şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca işkur desteği almak isteyenler buradaki konumuzu inceleyebilir. KOSGEB Fuar Desteği almak için gerekli adımlar aşağıdaki listede sırasıyla anlatılmıştır.

 • KOSGEB fuar desteğinden yararlanmak için, işletmenin veya girişimcinin KOSGEB’e kayıt olmuş olması gerekmektedir.
 • KOSGEB kaydı olan işletme ve girişimciler, kullanıcı adları ve şifreleri ile kosgeb.gov.tr adresine giriş yaparak kenarda bulunan destek butonuna basmaları gerekmektedir.

KOSGEB fuar desteğinden yararlanmak isteyenler KOSGEB’in İnternet sitesinde bulunan destek kısmından “genel destek başvuru formu“ belgesini, “genel destek programı taahhütnamesi” ve “yurtiçi veya yurtdışı fuar desteği başvuru formu” belgesini doldurup KOSGEB’e teslim etmeleri gerekmektedir.

 • Ardından başvuru yapılan işletmenin organizatör kuruluş faturası KOSGEB’e teslim edilmelidirler.
 • Başvuru belgeleri tamamlandıktan sonra KOSGEB Fuar Desteğinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

KOSGEB Fuar Desteği için Gerekli Evraklar Nedir?

KOSGEB’İN sunmuş olduğu yurtiçi ve yurtdışı fuar desteğinden faydalanmak için bazı başvuru evraklarına ihtiyaç duyulmaktadır. KOSGEB tarafından belirlenen başvuru evrakları form halinde sunulması gereklidir. KOSGEB fuar desteğinden faydalanmak istiyorsanız, KOSGEB’in İnternet sitesinde bulunan başvuru evraklarının çıktısını alıp, gerekli bilgiler ile doldurarak KOSGEB’E göndermeniz gerekmektedir. KOSGEB fuar desteğinden faydalanmak için gerekli evraklar aşağıdaki listede mevcuttur.

 • Genel destek başvuru formu
 • Genel destek başvuru taahhütnamesi
 • Yurtiçi Fuar desteği başvuru formu
 • Yurtdışı fuar desteği başvuru formu
 • İşletmenin organizatör kuruluş ile yapmış olduğu fuar başvuru katılım formu

KOSGEB Fuar Gider Ödeme Talebi için Gerekli Evraklar Nedir?

KOSGEB tarafından verilen Fuar desteğinin yurtiçi ve yurtdışı ödemeleri KOSGEB tarafından saten karşılanır. Fuar desteği alan işletmelerin konaklama ücretleri, ulaşım ücretleri ve diğer gider ücretleri KOSGEB tarafından karşılanmaktadır. KOSGEB fuar desteğinin ödeme talebi için, işletmeden bazı evraklar istemektedir. KOSGEB tarafından ödeme Talebi olarak istenilen Evraklar aşağıdaki listede mevcuttur.

 • Yurtiçi fuar desteği ödeme talebi formu
 • Yurtdışı fuar desteği ödeme talebi formu
 • İşletmenin adına düzenlenen organizatör kuruluş faturası
 • İşletme tarafından faturada bulunan tutarın tamamının organizatör kuruluşa ödenmiş olduğunu belirten banka dekontu
 • İşletme tarafından KOSGEB’E verilen SGK borcu yoktur dekontu.
 • Hizmet merkezi müdürlüğü tarafından işletme adına düzenlenen işletmenin vergi borcu yoktur yazısı.
 • SGK veya vergi borcu bulunan işletmeler için yazılı olarak gereken mahsup dilekçesi.
kosgeb fuar destegi

KOSGEB Yurtiçi Fuar Desteği Şartları 2023

KOSGEB yurtiçi 2023 yılındaki Fuar desteği, KOSGEB tarafından belirlenen listede ülkemizde yer alan Fuarlara birçok alanda verilen katılım desteklerine denir. KOSGEB yurtiçi fuar destekleri tarafından belirlenen her işletme sahibi içilen verilen mekan sınırı 50 (elli) m2 olarak seçilmesi öngörülmüştür.

KOSGEB’İN yurtiçi Fuar desteği için işletme sahiplerine ve girişimcilere vermiş olduğu destek miktarı 30.000 (otuz bin) TL olarak belirlenmiştir. KOSGEB tarafından işletmelere verilmek için belirlenen 50 (elli) m2 yer alanı, mobilya, makine ve mermer gibi büyük alan gerektiren ürünlerin tanıtımı için 100 (yüz) m2 ‘ ye kadar arttırılması söz konusudur. KOSGEB fuar desteğinden faydalanmaya hak kazananlar ve yurtiçi KOSGEB fuar alanları, KOSGEB’in web portal aracılığıyla duyulmaktadır.

KOSGEB Yurtdışı Fuar Desteği Şartları 2023

KOSGEB tarafından 2023 yılında verilen yurtdışı fuar desteği, ülkemizde bulunan işletme sahiplerinin üretmiş olduğu ürünleri yurtdışında sergileme imkanı sunmaktadır. KOSGEB tarafından sunulan yurtdışı fuar desteği ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaktadır. KOSGEB yurtdışı fuar desteğine ülkemizden birçok işletme tarafından oldukça fazla rağbet olmaktadır. Ülkemizde bulunan işletmeler yurt dışı fuarlarında kendi ürünlerini tanıtarak ülkemizi temsil etme istemektedirler.

KOSGEB yurtdışı fuar Desteği alan işletmelerin ulaşım, konaklama ve diğer gider ücretleri KOSGEB tarafından karşılanmaktadır. KOSGEB Yurtdışı Fuarlar Desteğinden Faydalanmak isteyenleri doldurması gereken belgeler KOSGEB’in web portalında mevcuttur. KOSGEB’in yurtdışı fuar desteği için işletme sahiplerine ve girişimcilere vermiş olduğu destek miktarı kişi başına 2.000 (iki bin) TL olarak belirlenmiştir.

KOSGEB tarafından verilen KOSGEB yurtdışı fuar desteğinin işletmelere ve girişimcilere sunmuş olduğu en fazla destek tutarı 10.000 TL olarak belirlenmiştir. KOSGEB yurtdışı fuar desteğinden yararlananlar 2 gün önce KOSGEB’in internet sitesinde duyurulmaktadır.

KOSGEB fuar desteğine başvuru yapan kullanıcılar KOSGEB’in internet sitesinde bulunan durum takip sorgulama yöntemi ile başvurularının kabul edilip edilmediğini öğrenebilirler. Kosgeb destekleri sayfamıza giderek tüm konularımızı inceleyebilirsiniz. Sağlık, sevgi ve mutluluk ile kalmanız dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu