KOSGEB Araç Kiralama (Rent A Car) Destekleri

Rent a car, turistik bölgelerin sıklıkla tercih ettiği bir sektördür. Özellikle, turizmin getirdiği yeniliklerden kaynaklı olarak insanlar uzak mesafelere hava yolu ile gidip, bulundukları yerlerde araç kiralaması yapmaktadırlar.

Büyük şirketler ile çalışmak isteyen, filo kapsamında araç kiralama işlemi yapmak isteyen kişiler KOSGEB’e destek için başvuruda bulunmaktadır. Rent a car olarak gördüğümüz ilanların çoğu aslında devlet tarafından destek görmüş olan Kobilerdir.

KOSGEB Rent A Car İş Planı Örneği Nedir?

KOSGEB Rent a car iş planı örneği, KOSGEB hibe destek başvurusu için hazırlanmış olan iş kolunun projelendirmesidir. Bu sayede KOSGEB hibe desteği bu iş planı öreği incelemesine uygun olarak sunulur ve değerlendirmeye alınır.

İş Plan Örnekleri sayfamıza giderek rent a car gibi birçok örnek pdf lere ulaşabilirsiniz.

İş planı örneğinde bir boşluk, hata payı vb. olmaması durumunda, kuruldan olumlu bir sonuç çıkarılacaktır. Bu nedenle iş planı için öncelikli olarak sektör hakkında karar kılmak önemlidir.

KOSGEB rent a car iş planı örneği için kolay bir şekilde talepte bulunabilir. Onaylanmasının ardından hibe kredisini bekleyebilirsiniz.

KOSGEB Rent A Car Kredi Desteği Nasıl Alınır?

Araç kiralama istasyonları devlet tarafından destekleme olarak iş sektöründe büyük bir pay ile varlığını korumaktadır. İster rent a car sektörü içerisinde bulunan bir kobi olun isterseniz yeni rent a car açmak isteyen bir girişimci olun fark etmeksizin sizlere her türlü KOSGEB rent a car kredi desteği sunulmaktadır. Devletten birçok rent a car firması gibi destek ve hibe kredi alabilmeniz mümkün hale gelmektedir.

KOSGEB Rent A Car Nace Kodu Nedir?

Rent a car nace kodu 77 ile başlamaktadır rent a car ın bağlı bulunduğu alt iş kollarına dağılımı 77 hizasında bulabilmek mümkündür. Bunlar;

  • 77.1
  • 77.2
  • 77.3
  • 77.4

Şeklinde ren a car a ait ne yapılmak isteniyor ise, bu kod ile birlikte başvuruda bulunmak mümkündür.

KOSGEB Araç Kiralama Açma Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sektörün içerisinde bulunan rent a car işletme sahiplerinin başvuru yapmalarında eğitim şartı bulunmamaktadır. Eğitim şartı yalnızca yeni girişimcilere sunulan bir kuraldır.

  • Sektörün içerisinde yer alan rent a car işletme sahiplerinin başvuruda bulunabilmeleri için devlete vergi borçlarının bulunmaması gerekmektedir.
  • Rent a car şirketi olarak yasal bir şekilde var olmaları ve kendi şirketleri meslek odasına kaydettirmiş olmaları gerekmektedir.

KOSGEB ilk kayıt başvurusu doldurulur. Bu kayıt başvuru formunda kişinin bilgilerinin güncel ve doğru olması gerekmektedir.

  • Kosgeb.gov.tr adresine giriş yaparak, ana ekranın solunda bulunan “Yeni Girişimci Destek Başvurusu” kısmına tıklayın.
  • Buraya tıklanınca karşınıza bir form çakacaktır. Bu formun da online olarak doldurulması ve doğru bilgiler ile tamamlanması gerekmektedir.

Ardından iş örnek planı ve projesini hazırlama işlemine başlayınız. Kapsamlı şekilde hazırlamış olduğunuz iş örneği planı ve projesini, işletme giderlerinin belgesini KOSGEB randevu tarihine kadar hazırlayarak kurula çıkınız.

Kurulda size yöneltilen sorulara doğru ve mantıklı cevaplar vermeniz halinde, başvurunuzun KOSGEB desteği nace kodları içerisinde olması halinde başvurunuz olumlu yönde değerlendirmeye alınacaktır.

Proje onayının ardından kolay bir şekilde bahsedilen ve proje kapsamında giren iş yerinizi kurabilirsiniz. KOBİ beyannamesi doldurduktan hemen sonra giderleriniz faturalandırarak, hibe kredinizi alacağınız günü bekleyebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Hibe desteği almak istiyorum yeniden bir Rent a car işimi kurup bir girişim de bulmak istiyorum kosgeb den nasıl faydalanacağimi öğrenmek istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu