Güzellik Salonu Açma Maliyeti, Fiyatları ve Kazancı 2023

Güzellik salonu günümüz kadınlarının oldukça tercih ettikleri yerlerden biri. Özellikle de sık sık gidilen düzenli bir bakım yeri olduğu için oldukça fazla para kazandırabilmektedir. Bir güzellik dükkanı açma maliyeti ise 150.000 TL ile 400.000 TL’ye kadar değişiklik gösterebilmektedir. Bu fiyat ise kullanacağınız malzemelere, satın alacağınız yahut kiralayacağınız dükkana ve de dükkanı dizayn etmenize göre değişebilmektedir.

Güzellik salonları kadınların kullandığı bir mekan olduğu için estetik açıdan güzel gözükmesi ve şık bir dekora sahip olması oldukça önemlidir. Bu yüzden en başında gereksiz harcama gibi gözüksede güzel bir dükkan ve güzel bir dizayn ile güzellik salonunuzu oluşturursanız daha fazla müşteri çekebilirsiniz.

Güzellik Salonu Açmak Mantıklı ve Karlı Mıdır?

Güzellik salonları kadınların düzenli olarak bakıma ve güzelliğe geldikleri bir yer olduğu için oldukça mantıklı ve karlı bir iş olabilir. Kadınlar her ay tırnaklarını, cilt bakımlarını ve kirpiklerine yaptırmak istedikleri işlemler ile sizi beğendikleri taktirde düzenli olarak güzellik salonunuza geleceklerdir. Bu yüzden önemli olan müşteriyi hoşnut tutarak düzenli gelmelerini sağlamaktır.

Tutacağınız dükkanın bilindik bir yerde olması güzellik salonları açısından oldukça önemlidir. Kadınlar hijyene oldukça önem verdikleri için daha bilindik yerlerdeki dükkanları tercih ederler. Bu yüzden daha görünür bir yerde bulunması önemlidir.

Güzellik Salonu Açmak İçin Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Nedir?

Güzellik salonu açmak için gerekli olan para 150.000 TL ile 400.000 TL arasında değişebilir demiştik. Makyaj malzemeleri oldukça fazla çeşidi olan her fiyattan ürün bulundurabilen bir kollektiftir. Bu yüzden sizin bilindik markalar ile yapacağınız bir alışveriş oldukça fazla meblağlarda olacaktır. Eğer yeni bir yer açacaksanız orta fiyatlı malzemeler ile başlayabilirsiniz.

Bu güzellik salonundan kar elde etmeye başladıktan sonra ise daha iyi markaları satın alarak müşterilerinizi memnun edip dükkanınızı büyültebilirsiniz. Aylık kazancıda sizin güzellik salonunuzu işletebilmenize ve de ilerletebilmenize bağlıdır. En başında ne kadar düzgün ürünlerle başlarsanız o kadar çok müşteriniz olacağından daha iyi paralar kazanabilirsiniz.

Güzellik Salonu Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurmak Gerekir?

Güzellik salonu açmak için öncelikle bir dükkan bulmalısınız. Bu dükkanı satın aldıysanız tapusunu kiraladıysanız buna dair bir belge ile belediyeye buraya güzellik salonu açmak istediğinize dair bir beyanname yazmanız gerekir.

Onlarda sizden belirli belgeler isteyeceklerdir. Bu belgeleri teslim etmeniz halinde izin verebilirler. Bu işi hallettikten sonra bu ürünleri nereden temin edeceğiniz üzerine karar vermeniz gerekir. Eğer kendiniz alacaksanız bir bayiliğe ihtiyacınız olmaz. Fakat bu mecrada pek fazla bilgi sahibi değilseniz bir bayilikle anlaşma yapmanız oldukça önemlidir.

Güzellik Salonu Açma İzinleri Nasıl Alınır?

Güzellik salonu açma İzinleri için belediyeye başvurmak gerekir. Belediyeye güzellik salonu açmak için bir beyanname verirsiniz ve bu sayede dükkanınız yasallaşır. Dükkanınızı yasallaştırmanız demek orada müşteri ağırlayabileceğinizi ve de vergi ödemeniz gerektiğini kanıtlar.

Bu izni aldıktan sonra yapmanız gereken bir bayilikle anlaşarak burada kullanacağınız ürünleri düzenli olarak toptan ürün almak ve de uygun şekilde temin etmektir. Bunun nasıl olduğunu ise yazımızın devamında belirttik.

Güzellik Salonu Açma Ruhsatı Almak Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Güzellik salonu açma ruhsatı için yukarıda da bahsettiğimiz üzere belediyeye vereceğiniz bir beyanname gerekmektedir demiştik. Bu izni alabilmek için gerekli olan belgeler öncelikle kimlik belgeniz, adli sicil kaydınız, eğer dükkanı satın aldıysanız dükkanın tapusu, kiraladıysanız buna dair bir belge ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisidir.

Bunlar dışında belediye başka belgeler isterse bunları size bildirecektir. Bunları belediyeye vermeniz halinde size güzellik salonu açabilmeniz için ruhsat verecektir.

Güzellik Salonu Dükkanında Olması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Güzellik salonu dükkanında olması gereken malzemeler öncelikli olarak makyaj malzemeleridir. Bunlar çok fazla çeşitli oldukları için öncelikle orta fiyatlı ürünlerle dükkanınızı açabilirsiniz. İşleri ilerlettikten sonra ise daha yüksek fiyatlı ürünlerle hizmet verirsiniz. Bunun dışında manikür, pedikür, cilt bakımı, kirpik liftingi, botoks gibi diğer güzellikle ilgili olan her şey için malzemelerin alınması gerekir. Her güzellik salonu bunların hepsini yapmak zorunda değildir.

Bu yüzden bu sizin güzellik salonunuzu oluşturmanıza göre değişir. Güzellik salonunuzda hangi hizmetlerin verilmesini istiyorsanız buna uygun olarak bir malzeme listesi oluşturabilirsiniz. Daha önce bir güzellik salonu açma deneyiminiz olmadıysa bayilikler bu noktada size oldukça yardımcı olacaktır. Bayiliklerle anlaşmanız dahilinde size gerekli olan malzemelerin teminatını yapacaklardır.

Güzellik Salonu Bayilik Nasıl Alınır?

Güzellik salonu bayiliği alabilmeniz için dükkan açma yerinizi çok dikkatli seçmeniz gerekmektedir. Güzellik salonu açmak istediğiniz yerin etrafında çalıştığı başka bir güzellik salonu olmamalıdır. Ayrıca sizinle yarışabilecek rakip dükkanlar da bulunmaması gerekir.

Bu yüzden güzellik salonu açmak istediğiniz yerin etrafındaki rakip dükkanın bulunmaması oldukça önemlidir. Bayilikler size verecekleri ürünlerden kar elde edebileceğinize emin olmak için bunlara önem gösterirler. Bunun dışında dükkanın işleyebileceğine emin olmak istedikleri için sizden de belirli belgeler isteyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu