Bim Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

Bim market iş başvurusu da diğer tüm market zincirleri gibi yüz yüze veya internet sitesi üzerinden doldurulacak olan form ile yapılabilmektedir. Form ile yapacaksanız Bim iş başvuru formu yazdığınızda Bim internet sitesinde olan forma tıklayarak kolaylıkla başvuru formuna ulaşarak başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Bim Markette Çalışmak İçin Nereye Başvurulur?

Bim markette çalışabilmek için üsttede bilgilendirdiğimiz üzere çalışmak istediğiniz yere giderek yüz yüze konuşup gerekli başvuru formunu doldurarak veya internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında yapılması gereken bir şey yoktur. Çalışmak için gerekli olan özellikler ve gerekli şartlar kontrol edildikten sonra uygun görüldüğünüz takdirde Bim’de çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bim Market Çalışma Saatleri ve Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bim’de çalışacak olanlar da tıpkı diğer market zincirlerinde çalışanlar gibi iki vardiyalı olarak çalışmaktadırlar. Sabah market açacak olanlar 8.30 da gelirler ve öğlen 16.30 da çıkış yaparlar. Sabah açılışa gelmeyenler ise 13.30 da gelip 21.00 da işten çıkarlar.

Ayrıca bu çalışma saatlerinin arasında size 1 saatlik bir yemek molası da veriliyor. Bu da sizin için dinleneceğiniz güzel bir avantaj. Bunun dışında sigara molaları ve tuvalet molaları da oluyor yani diğer birçok iş yeri gibi sıkı bir denetime sahip değilsiniz. Müşteri olduğu takdirde güzelce ilgilendiğiniz sürece size sorun yaratmayacak güzel bir iş ortamına sahip olabilirsiniz.

Gerekli evraklardan önce bilinmesi gereken şartlar da bulunmaktadır. 30 yaşını doldurmamış olmak, askerliği tamamlamış olmak, 18 yaşından küçük olmamak ve son olarak en az lise mezunu olmak gibi. Gerekli evraklar ise nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği, İkametgah belgesi, diploması bunun gibi belgelere gerekmektedir. Lakin bu bilgileri kesin olarak çalışacağınız yerden öğrenmeniz gerekmektedir. 

Bim’de Çalışmak Mantıklı Mı?

Bim’de çalışmak kişinin isteklerine göre mantıklı veya mantıksız olabilmektedir. Önemli olan kendi çalışma isteğinize göre bir yer seçimi yapmaktır. Bim’de çalışmanın da tıpkı diğer işlerde olduğu gibi iyi ve kötü yönleri bulunmaktadır.

Bim’de Çalışmanın Zorlukları ve Kolaylıkları Nelerdir?

Bim’de çalışmanın zorlukları sürekli olarak ayakta kalmanın gerekmesi ve koşuşturma gerektiren bir iş olmasıdır. Bu bazı kişiler için çok yorucu olurken bazı kişiler için olmayabilir. O yüzden saydığımız çoğu kolaylık ve zorluk öznel nedenler olabilmektedir. Bunun dışında maaşı size yeterli gelebilir veyahut gelmeyedebilir. Diğer bir zorluğu ise Bim’de çalıştığınızda belirli bir işiniz olmamasıdır.

Örneğin size kasa görevlisi veya depo görevlisi gibi bir unvan verilmiyor. O anda işin ihtiyacına göre o işle meşgul olmanız gerekiyor. Gerektiğinde raf temizliği, rafa gelen ürünleri dizmek, depoyu düzenlemek kasayla ve müşterilerle uğraşmak gibi birden fazla göreve vakıf olabilmenizin gerekmesi. Vardiyalı olması ve de yemek molasının olması da ayrıca bir avantaj bu sayede gün içerisinde dinlenme zamanınız da oluyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu