En Çok Sevilen ve Tercih Edilen Bayan Arabaları 2023

Piyasada binlerce modelde araba bulunuyor. Fakat bazıları var ki en çok bayanların ilgisini çekiyor. Bu yazıda bayanların sıklıkla tercih ettikleri arabalardan detayları ile beraber birer birer söz ediyor olacağız. İşte detaylar…

Mercedes B Serisi

Mercedes B serisi ülkemizde yaşayan kadınların en çok sevdiği araba modellerinden biri olmuştur. Verdiği yüksek seviyedeki konfor ve çevikliği ile ilgi çeken bu özel serinin üretilen her yüz tanesinden kırk dokuzunu kadınlar satın almaktadır. En sevilen bayan arabalarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

B serisinde yer alan akıllı yardımcı sistem türleriyle arabanın her kısmında bulunan akıllı sensörleri kullanarak karışık durum ve halleri analiz edebilirsiniz. Böylece trafikte karşınıza çıkacak tehlikeleri de önceden anlamış olursunuz. Bu aslında kaza yapma olasılığınızın en aza indiğini gösteren, oldukça önemli bir detaydır diyebiliriz. Trafikte dikkatli olmakta her zaman için fayda vardır.

Fiat 500

Ufak gövdesi ve ilgi çekici çizimleri ile Fiat 500 ülkemizdeki kadınların en sevdiği arabalardan biri haline gelmiştir. Fiat 500 de aynen Mercedes B serisindeki gibi üretildiği yıldan beri çoğunlukla kadınlar tarafından satın alınan bir araba modelidir.

Sahip olduğu birden fazla güvenlik teknolojisi sayesinde herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Harika bir iç dizayna sahip olduğunu da belirtmiş olalım. Ufak olması ve konforlu olması gibi birçok açıdan kadınların dikkatini çeken bir araç olduğunu söyleyebiliriz.

MINI

MINI, bir İngiliz markasıdır ve daha sonradan Alman BMW grubuna geçmiştir. Ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde de birçok kadının gözde araçları arasına giriş yapmayı başarmıştır. Bayan araba modelleri arasında akla ilk gelen araçlardan biri olan bu özel araba, hem modern bir dış tasarıma sahiptir hem de kullanım açısından büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Her sene tasarımsal açıdan yenilenen MINI herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor diyebiliriz. Tasarımı gerçekten de oldukça kalitelidir. Her kadının beğeneceği bir araç türüdür.

Ford B-Max

Güvenlik konusunda herhangi bir açık vermeden B sütununu arka ve ön kapıların iç kısmına ekleyen B-Max son derece kusursuz bir gövde tasarımıyla karşımıza çıkmış oluyor. Ufak bayan arabası olarak da seçilebilen mini otomobiller grubundaki B-Max araba kullanımı konusunda verdiği konfor ve esneklik sayesinde kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen araba modellerinden biri olmaktadır.

İç kısmının dizaynı ve güvenlikle alakalı özellikleriyle tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başaran Ford B-Max araba modeli kadınlar tarafından oldukça beğeniliyor diyebiliriz.

Nissan Micra

Nissan Micra uzun senelerdir kadınların en sevdiği arabalardan biri olmayı başarıyor. Ülkemizde de bu arabadan satın alanlar genelde kadınlar oluyor.

Genel olarak kadınların beğenisine uygun bir araba olduğunu söylememiz pekala mümkün olmaktadır. Ufak ve tatlı dizaynı ile herkesin gönlünü fetheden bir araç olduğunu söyleyebiliriz.

Toyota Yaris

Toyota Yaris, dinamik özelliklere sahip olduğunu belli eden dış tasarımı sayesinde kadınların sıklıkla tercih ettiği arabalardan biri olmayı başarıyor. İç tasarımsal açıdan konforlu olmasıyla kendini belli eden bu araba, hibrit teknolojisinin de vermiş olduğu kendine has sürüş gücü sayesinde tam bir şehir arabası olmaya hak kazanıyor.

Şehirde ufak kadın araba modelleri arasında Toyota Yaris kendini direkt olarak belli ediyor. Dış tasarım açısından ve boyut olarak da kadınların en sevdiği arabalardan biri oluyor.

Audi Sportback A1

Bu araba genç kadınların en sevdiği arabalardan biridir. 1.2 litre benzinli ve 1.6 litre dizel motorlarla beraber sektörde sunulan, ufak olmasıyla dikkat çeken bir arabadır. Tek kapılıdır. Hatchback hali de vardır. Spor araba görünümündedir. Ufak olmasına rağmen motoru son derece güçlü bir yapıya sahiptir.

Bu araba, listemizin en öne çıkan modellerinden biridir dersek pek de yanılmış olmayız. Audi denildiği an akla gelen bir model olan Audi Sportback A1 ile mükemmel sürüşün keyfini çıkarmaya hazırlanın.

Volkswagen Polo

Spor arabalara benzeyen kendine özgü tasarımı ve keskin mi keskin hatları ile bu araba, kadınların en sevdiği araç modellerinden biri haline gelmiş oluyor. En fazla tercih edilen bayan arabalarında bu araba da yer alıyor. LED farları bulunuyor ve bu şekilde öteki şoförler tarafından rahatlıkla fark edilmiş oluyor.

Bu da aslında güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Volkswagen Polo, her yerde farkını belli eden bir araç çeşididir. Bu arabaya bindiğiniz an konforun yalnızca bir kelimeden ibaret olmadığını da anlamış olursunuz.

Seat Ibiza

Seat Ibiza bir İspanyol araba markasıdır. En çok kadınlar tarafından satın alınan bir araba modeli olmaktadır. Şık bir dizayna sahip olmasıyla dikkat çeker. Tasarım açısından harika bir araba isteyen kadınlar bu arabalardan satın alabilir.

Boyutları fazla büyük değildir. Bu yüzden şehir içerisinde size eşsiz bir sürüş deneyimi sağlamış olur. Kendinizi daha konforlu bir araçta daha iyi hissetmiş olursunuz.

Renault Captur

Renault markasının Captur adlı araba modeli listemizde bulunan öteki araçlardan farklı olarak büyük araçlar sınıfında yer almaktadır. İç ve dış kısımlar bakımından kişiselleştirme opsiyonları sunan bir araçtır.

Orijinal çift renge sahip dış boya opsiyonları ve karşıt renklerinin meydana getirdiği kombinasyonlar ile de her kadının seveceği otomobillerdendir. Boyut olarak ufak olmasa bile gayet çık bir görüntü sunmaktadır diyebiliriz. Renault farkını direkt hissedebiliyorsunuz.

Citroen C1

Akıllı otomobiller içerisinde 2005 senesinden bu yana kadınlar tarafından çok beğenilen Citroen C1 şehir içerisinde de uzun yolda da esnek ve yumuşak tutuşlu bir direksiyon tecrübesi sunuyor. Hemen hemen her bütçeye kolayca uyacak bir araba olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarımsal açıdan da son derece yeni bir görünüme sahip olan bu araca muhakkak her kadın bir şans vermeli diye düşünüyoruz.

Volkswagen Beetle

Tek kapıya sahip olan araçlarda kadınların sevdiği arabalar arasında Volkswagen Beetle ilk sıradadır. Konforu seven her kadın bu araca hayran kalıyor.

Renk skalası bakımından da hayli geniş olan bu araba kesinlikle en güzel modellerden biri olma özelliğini taşıyor.

Kia Picanto

Kia Picanto da kadınların en sevdiği araçlardan biri oluyor. Özellikle annelerin sevdiği bu araç, rengiyle ve özellikleriyle büyük bir konfor alanı sağlıyor.

Çocuklu aileler için vazgeçilmez bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Üstelik bu araba yumuşak sürüş deneyimi sayesinde her daim rahat hissetmenize olanak tanıyor.

Honda Jazz

Honda Jazz araba modeli, kadınların en sık tercih ettiği arabalardan biridir hiç şüphesiz. Gerek tasarımı gerekse donanımsal yöndeki özellikleriyle dikkat çeken bu araba, uzun bir süredir gözde olmaya devam ediyor.

Arabanın ilgi çeken birçok fonksiyonel durumu da bulunuyor. Harika bir sürüş için kadınlar bu arabayı tercih etmeye devam edecek gibi görünüyor.

Volkswagen Golf

Bu araba da en çok kadınlar tarafından satın alınan arabalardan biri oluyor. Nedeni ise tasarımının kibar olması ve sürüş deneyimi açısından sorunsuz bir araba olmasından kaynaklanıyor kesinlikle.

Üretilen her 100 tane Volkswagen Golf aracının yarısından fazlasını kadınlar satın alıp kullanmaktadır. Üstelik birçok kişi de bu arabadan her daim memnun kalmaktadır. Renk bakımından da çok tercih edilen bir araba çeşididir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu