TOGG Araba Almak Mantıklımı? Fiyatları ve Özellikleri Nedir?

Genel özetle Togg açılımı nedir? Türkiye otomobili girişim grubu ya da başlıkların kısalması ile Togg denilmektedir. Türkiye’nin ilk yerli otomobil sektöründe açılması açısından başarılı kabul edilmektedir. Doğaya zararı bulunmayan elektrik ile çalışan motorlu taşıt olmaktadır. Ülkemizde geçmiş dönemlerde İlk yerli araba yapılmasına Devrim ile başlanmıştır.

Devrim Eskişehir’de bir müzede sergilenmektedir. Dönemin başkanı Cemal Gürsel istemiyle ile 1961’de Türk mühendis ve işçiler ile zorlu koşullarda araba yapılmasına karar verilmiştir. İlk arabada teknik olarak bazı aksaklıklar meydana geldiği için kullanılmamıştır. Bu açıdan değerlendirildiğinde Togg ile yeni bir otomobil dünyası hizmet vermeye açılmaktadır. Herkesin heyecanla takip ettiği ilk yerli elektrikli otomobil görücüye çıktığı günden beridir hayranlıkla izlenmektedir.

TOGG Satış Tarihleri ve Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

Türkiye’de genellikle herkesin yakından takip ettiği yerli elektrikli otomobili satış tarihleri merak edilmektedir. Peki TOGG satış tarihleri ve başvuruları nasıl yapılmaktadır? Cumhuriyet Bayramında yapılan gösterişli ve hayranlık uyandıran tanıtım ile bu meraklı soruya cevaplar aranmaya başlanmıştır. Türkiye’nin milli ve yerli otomobili Togg sahibi olmak isteyen kişiler için Cumhurbaşkanı açıklamalarda bulunmuştur.

Açıklamasında cumhurbaşkanının şubat ayında satışa çıkacağını, mart ayında ise sahiplerine teslim edileceğini belirtmiştir. TOGG başvurusu sitenin sayfasında elektronik imza kullanılarak posta yoluyla, başvuru formu doldurulması ile yapılmaktadır. Özetle e-posta yolu ile başvurular alınmaktadır. Togg satışı ülkemizde ve Avrupa’da satışa çıkacaktır. Avrupa’daki gurbetçilerin de almak için sabırsızlıkla beklediği bir araba olmaktadır.

Satış tarihleri ve başvuruları belirlendiği için seri üretimlere geçilmesi için fabrikasında çalışmak için personellerde, başvurularını internet sitesinden yapmaktadır. Türkiye’nin hayallerinin gerçekleştirmeye en güzel yatırım ve projesi olarak dünya tanıtımında da değerler katmaktadır. Bu önemli gelişme dünyada da yankılar uyandırmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile hazırlanan elektrikli otomobil fabrikası açılmıştır. TOGG için sipariş vermek isteyen kişiler ön sipariş formu için araştırmalar yapmaktadırlar.

TOGG Araba Teknik Özellikleri ve Bagaj Hacmi Nedir?

Türkiye’nin hayallerinin ötesinde olan Togg otomobili için hemen hemen herkesin bu arabanın özelliklerini merak etmektedirler. Bir arabanın teknik özellikleri ve bagaj hacmi o arabanın kalitesini ortaya koymaktadır. Özellikle uzun yol giden şoförlerin tercihleri arasında motor kapasitesi ve bagaj hacmi önemli bir unsur olmaktadır.

Türk insanının arabasında bagaj en önemli faktörlerden biridir çünkü; kültürümüzde olan farklılıklar ile bir yerden bir yere giderken hediyeleşme alışveriş ön planda olmaktadır. Örneğin gurbete çalışmaya giden bir insan memleketinden evine giderken bagajına o yörenin yiyecek ve içecekleri ile doldurmakta ve kullanmaktadır.

Bu açıdan bakıldığında yerli ve elektrikli otomobil olan TOGG araba teknik özellikleri ve bagaj hacmi nedir? Soru kafalarda merak uyandırmaya başlamıştır. Yeni bir hizmet olan elektrikli araba Togg; 2 motor gücüne sahip 200 hp ve 400 hp dört teker çekişli olarak üretilmektedir. Otomobilin son hızı 180 kilometre olacaktır. Motor sayısı iki, azami hızı 180 kilometre, motor gücü ise 400 beygir olmaktadır. Bagaj hacmi 300 ve 500 kilometre opsiyonları ile geniş olmaktadır. Çekirdek bir ailede arka koltuklar yatırılarak 1900 litre kadar geniş hacim sağlamaktadır.

Togg beş farklı model ve toplam bir milyon araç üretilmesini planlamaktadır. 2023 yılında 17 ve 18 bin adet araç üretileceği bilinmektedir. Arabanın şarjı yarım saatte yüzde de seksen seviyeye gelmektedir. Araç içerisinde gelişmiş batarya ve kullanıma hazır termal yönetim sistemleri bulunmakta Ve batarya paketi ile uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır.

Aracın en önemli teknik özelliği aslında doğaya zarar vermemesi açısından elektrikli olmasıdır. Elektrikli olduğu için Türkiye’nin 81 ilinde 1000 tane şarj istasyonu kurulacaktır. Böylece insanların rahatlıkla araçlarını şarj ederek kullanımlarını kolaylaştırmaktadır.

TOGG Batarya Fiyatları ve Ömrü Ne Kadar?

Elektrikli bir otomobil olan TOGG batarya fiyatları ve ömrü ne kadar? Sorusu herkes tarafından merak edilmektedir.

Elektrikli araçların maliyeti diğer araçlara göre pahalı olduğu için ve Türkiye’nin yeni otomobili Togg için batarya fiyatları henüz tam belli olmamakla birlikte tahminen, 6500 dolar civarında olacağı düşünülmektedir. Batarya ömrü 300 kilometre ve 500 kilometre ile iki farklı güç ile karşımıza çıkmaktadır. Örneğin tek şarj ömrü ile 100 kilometre yol gidileceği düşünülmektedir.

TOGG Yerli Elektrikli Araç Şarj Süresi Ne Kadar?

Togg yerli elektrikli araç şarj süresi ne kadar? Sorusu her birey için merak edilmektedir. Yarım saat gibi az bir sürede yüzde sekseni şarj edilerek yollara devam edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu