Az Sermaye İle Yapılacak Yüksek Kazançlı İşler 2023

Ne iş yaparak kendi işimin patronu olabilirim diyenler için düşük maliyetli iş fikirleri ile hem kariyer hem de yatarımı yapma imkânı doğuyor. Az sermayeli iş fikirleri hem kariyer yapmak komsunda harekete geçebilir hem de içerdiği riskleri öğrenebilir ya da yüksek kar marjları ile kariyerinizin en önemli aşaması olabilir. Kendinizi geliştirerek o riskle iş dünyasına adım atmak açısından önemli bir adım olabilmektedir

Az sermaye ile ne iş yapabilirim diyorsanız, öncelikle sermaye düzeyiniz iş belirleme konunuzun en önemli aşaması olduğunun bilincinde olmanız gerekir. Çünkü az sermaye ile yapılacak işler kategorisinde yer alan iş fikirleri kariyerinizin başlangıç aşaması tavsiye edilen en önemli rehber olabilmektedir.

Sermayenizin 10 bin Türk lirası ve altından bir miktarda ise küçük az sermayeli yatırım ve kariyer olanakları tam aradığınız nitelikte olabilir. Düşük bütçeli iş olanakları çoğunlukla girişimciliğe başlamanın en önemli aşaması olabilir.

Türkiye’de Az Sermaye ile Neler Yapılabilir?

Az sermaye ile yapacağınız iş fikirleri ile ilk başlarda çok yüksek kazançlar elde edemeyebilirsiniz. Ama girişimciliğe başlamak ve kendini geliştirmek isteyenler için en önemli bir aşamadır. Bu iş fikirlerini uzun soluklu olarak yapmak isterseniz bir yıl içinde sermayenizi 5 6 katına çıkararak daha büyük işler yapabilirsiniz.

Günümüzde özellikle Türkiye’de az sermayeli iş fikirleri içerisinden en fazla tercih edileni oyuncak tasarımı yapmaktır. Böylece çok düşük sermaye ile bir kariyer fikrini de hayata geçirebilirsiniz. Hiç sermaye koymadan bile yapacağınız iş fikrileri bulunuyor. Çocuk bakıcılığı yapmak buna verilebilecek en güzel örnektir. Düşük potansiyelli olmasına rağmen kısa zamanda başlama imkanını göze alırsak orta düzeyde kazanç elde edebileceğiniz sermayesiz iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Az Sermaye ile Para Kazanmak Nasıl Olur?

Az sermaye ile yapacağınız iş fikirleri ile hemen çok yüksek kazançlar elde edemeyebilirsiniz. Çok kazandırmasa da girişimciliğe adım atmanız açısından başlangıç aşaması olabilir.

Düğün nişan sünnet düğünü, doğum günü benzeri etkinlikler için düzenleme danışmanlığı hizmeti verebilirsiniz. Dünya çapında olduğu gibi Türkiye’de de son dönemlerde düzenlemeler hizmetlerinde de önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu etkinliklerin yapılacağın mekânın seçimi düzenlenmesi, misafirlerin ile ilgilenilmesi müzik benzeri gibi konularda tamamında sorumluluk alırsınız. Üstelik az sermayeli yapılacak işler arasında kazanç potansiyeli en yüksek iş organizasyon danışmanlığı yapmaktır.

Az Sermaye ile Yüksek Kazançlı İşler

Az Sermaye ile Yüksek Kazançlı İşler herkes için cazip gelebilir. Fakat öncelikle yeteneğinize göre bir tercih yapmanız daha faydalı olacaktır. Sermayenizin de düşük olacağı için tercih ettiğiniz işte başarılı olamayabilirsiniz. Bu nedenle düşük sermayeli iş fikirleri arasından seçim yaparken çok dikkatli ve titiz olmalısınız. Bu konuda acele etmeden hareket etmeniz gerekir. Gerekirse işi bilenlerden bilgi alabilir neler yapabileceğinizi konusunda fikir edinebilirsiniz.

 Az sermaye ile iş kurmak girişiminde bulunmak isteyenlerin tercih edebileceği seçeneklerden birisi de hobi dükkânı açmak oluyor. Günümüzde Türkiye de hobi dükkânı açan girişimciler hem kendi ürettikleri işleri satma fırsatı buluyor hem de toptan hobi malzemeleri satıyor.

Az Sermaye ile Kurulacak İşler

Ülkemizde az da olsa küçük paraları olan fakat nereye yatırım yapacağı konusunda karar vermeyen çok sayıda girişimci adayı bulunuyor. Günümüzde az sermaye ya da 1000 lirayla bile yapacağınız işler bulunuyor. Az sermaye ile kuracağınızı işler arasında en popüler olanları E -ticaret yapmaktır. E ticaret günümüzde sermayesi az kazancı yüksek iş fikirlerin arasında ilk sıralarda yer alır. E- ihracat internet üzerinden hizmet ya da ürün satışı yapmak isteyenler online mağaza açarak ürünlerini yurtdışına kadar pazarlayabiliyor.

E-ihracat yaparak yurt dışına satış yapma isteyen markaların ürün stoğu yapmak yüksek sermaye harcamasına neden olur gibi gözükse de aslına bakıldığında e- ihracat ile yurtdışına satış yapmak isteyenler dropshipping metoduyla çalışarak internetten yurt dışına satış yapıyor. Bu alanda iş yapmak isteyenler ilk önce iyi bir iş planlaması yaparak hangi sektöre adım atacağı konusunda karar vermesi gerekir.

Az Sermaye ile İş Yapmak İsteyenlere Devlet Destekleri

Az Sermaye ile İş Yapmak İsteyenlere Devlet Destekleri de bulunmaktadır KOSGEB desteği adı altında girişimcilere sunulan destekler ile hem ekonomiyi destekleyebilir hem de ülkemizin dışa bağımlılığını azaltabilirsiniz. Devlet destekli yapabileceğiniz az sermayeli iş fikirleri ise;

  • Kuru temizleme iş,
  • Çamaşırhane işletmesi, 
  • Doğal cilt bakım ürünleri satmak ya da üretmek
  • Oto saniyede dükkân açmak
  • Bayilik ya da kafe açmak gibi b işler yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu