Evden Ek Gelir Nasıl Kazanabilirim? 2023

Bildiğiniz gibi artık evden çıkmadan geçiminizi sağlamak mümkün. Evden çalışmak size birçok avantaj sağlar. Bu avantajlardan ilki seyahat ve yemek gibi ek masrafların olmamasıdır. Aynı zamanda evden çalışırken bir kıyafet kuralına uymak zorunda kalmayacağınız için kendinizi tamamen rahat hissedeceksiniz. Evden çalışmak isteyen kişilerin başka ev iş fikirlerine de ihtiyacı vardır.

Aklınıza gelebilecek çoğu iş bugünlerde evde yapılabilir. Örneğin evde bir bilgisayarınız varsa dijital dünyada evden çalışabilirsiniz. Bu işlere örnek olarak yazma ve düzenleme verilebilir. Ayrıca YouTube ve Twitch gibi sosyal medya uygulamaların da hatta instagram da dahi içerik üretmek veya el yapımı ürünler satmak size çok para kazandıracaktır.

Evden Ek Gelir İş Başvurusu Nereye Yapılır?

İŞKUR evden çalışma imkanları sunmaktadır, bunun için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer ellerinde böyle bir işveren var ise sizi ona yönlendireceklerdir. Böyle bir iş yoksa da internetten eve iş gönderen işverenleri bulabilirsiniz. Unutmayın ki kimse sizden para istemez bunu bilerek iş arayın ve dolandırılmamaya dikkat edin.

Evden Ek Gelir Getirecek İşler Ve Tüyolar?

Aileye para getiren bir iş birçok insanı şaşırtıyor. Evden çıkmadan para kazanmak istiyorsanız bir şirketle anlaşabilir veya kendi işinizi kurabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, kendinizi müşterilere tanıtmalısınız. Örneğin mutfakta hazırladığınız ürünleri satmak istiyorsanız sosyal medya platformlarını örneğin facebook, instagram ya da tiktok gibi yerleri aktif olarak kullanarak müşteri kazanmanız gerekiyor.

Firma ile anlaşmanız sizin için daha basit olacaktır. Ancak bilmelisiniz ki bu durumda kazanacağınız miktar sabittir ve genellikle artmaz. Kendi işinizi kurduğunuz zaman kazanacağınız miktar, ne kadar emek harcadığınıza bağlı olarak değişebilir.

Evden Ek Gelir İşkur

Evden çalışarak ne kadar para kazanabilirsiniz sorusu evden ek iş yapıp çalışarak para kazanmak isteyenlerin kafasını karıştırıyor. Evden çalışarak ne kadar kazanabileceğiniz, işin türüne ve potansiyeline bağlıdır. Örneğin bir paketleme şirketi işletiyorsanız, alacağınız ortalama gelir 3000 liradır. Ama e-ticaret yaparsanız bu miktar 10.000 lirayı bulabilir.

Elbette bu noktada farkındalığınız çok önemli. Bir uzmanlık alanında bilgi ve beceriniz varsa, o uzmanlıkla ilgili bir iş yürütebilirsiniz. Örneğin, elektronik ekipman tamir edebiliyorsanız, evde de yapabilir ve ayda 10.000 liraya kadar kazanabilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, kazandığınız miktar, iş türüne göre değişir.

İşkur ise size bu konuda daha güvenilir şekilde yardımcı olabilir size en yakın işkura giderek evden çalışabileceğiniz bir işe girmeniz için size yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Evden Ek Gelir İçin Ne Yapabilirim?

Ürün paketleme, yayıncılık, yazarlık, logo tasarımı ya da herhangi bir yeteneğiniz varsa onu geliştirmelisiniz. Bu gibi işler sayesinde evden ek gelir elde edebilir hatta geçiminizi bile sağlayacak duruma gelebilirsiniz.

Yeteneğinize bağlı olarak evden birçok şekilde para kazanmanız mümkündür. Örneğin haber kanallarında bile yazarlık yapabilirsiniz. Örneğin kendi adınıza bir blog açabilirsiniz ve influencer olma yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz. Youtuber olmak da bugünler de oldukça karlı bir iştir.

Evden Ek İş Paketleme

Evden fazla mesai yapmak günümüzün en popüler işlerinden biridir. Bir tekstil veya kuyumculuk firması ile ortaklık kurarak onların ürettikleri ürünleri paketleyebilir ve onlardan para kazanabilirsiniz. Alacağınız miktar, aldığınız nöbet sayısına göre değişecektir.

Günde 3 saat harcarsanız bu işle ayda 4000-5000 lira kazanabilirsiniz. Evde sabun paketleme işleri gibi birçok alternatif bulunmaktadır. Ve bu işler sırasında herhangi bir zamanda evinizden çıkmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan ürünler firmamız tarafından paketlenir ve evinize teslim edilir. Bu ürünleri ev ortamında paket yapıp firmaya geri gönderebilirsiniz. Kazancınız belirtilen tarihte banka hesabınıza gönderilecektir.

Evden Ek İş Boncuk Ve Tesbih Çizme

En istikrarlı gelirli işlerden biri olan evden çalışmak ve evde ek iş yapan birisi olmaktır. Kokulu tespih işi bu konuda çok karlıdır. Günde 3-5 saat çalışarak asgari ücretle çalışanlar kadar kazanabilirsiniz. Ev hanımlarının özel günlerde dağıtmak üzere kokulu tespihler yapma hakları olduğu bilinmektedir.

Ev hanımlarına ek iş imkânı sağlayan bir firma; İş evinize teslim edilecektir. Yapmanız gereken; Sorunlar olacak, tespihi kendi kutusuna koyun ve şirketin gönderdiği özü dökün. Bu kolay işi yapmak isteyen herkes kolaylıkla yapabilir. Ek gelir elde etmek için bir iş arıyorsanız, bu işi yapabilir ve evinizin gelirine yardım edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu