Trendyol Sipariş İptali ve Para İadesi Nasıl Olur 2023

Trendyol diğer internet alışveriş sitelerine göre kolay ve oldukça güvenilir bir uygulamadır. Trendyol banka kartı ile alışveriş yapıp beğenilmeyen siparişlerde sipariş iptali ve para iadesi de bu kolaylıkla yapılabilir. Sipariş iptalini sipariş kargoya verilene dek kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Siparişlerin kargoya verilmesi o ürünün tedariğine göre genellikle 1, 2 gün arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Bu süre içerisinde rahatlıkla sipariş iptali yapabilirsiniz. Eğer 1, 2 gün geçtikten sonra iptal etmek isterseniz kargoya teslim edildiği için iptal butonu kalkıyor ve sipariş iptalini gerçekleştiremiyorsunuz. Ancak ürün size geldikten sonra yeniden kargoya verip iade edebilirsiniz. Yeniden kargoladığınız ürünün hiçbir bozulma olmadan gönderilmesi önem arz ediyor.

Bu yüzden göndereceğiniz ürünlere zarar vermeden olduğu haliyle yeniden gönderebilirsiniz. Para iadesi hakkında ise detaylı bilgiyi aşağıda vereceğiz fakat para iadesi sipariş iptali yaptığınız anda verilmemektedir. Bu yüzden direkt olarak para iadesini alamazsınız.

Trendyol Sipariş İptali Nasıl Yapılır? 

Trendyol sipariş iptali siparişlerim bölümünden verdiğiniz sipariş kısmına girilerek siparişi iptal et butonuna basarak yapılabilmektedir. Yukarı da belirttiğimiz üzere kargoya verilmeden önce bu iptali yapmanız önemlidir. Ayrıyeten siparişi iptal et dedikten sonra size siparişi iptal etme nedeniniz sorulacaktır.

Buna da kendi sipariş iptal etme nedeninize göre bir seçenek seçerek iptal edebilirsiniz. Eğer seçeneklerin içerisinde size uygun bir şey yoksa herhangi bir tanesini seçerekte rahatlıkla siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Trendyol Sipariş İptali Sonrası Para Hesabıma Ne Zaman Gelir?

Trendyol siparişinizi iptal ettikten sonra yapılacak para iadesi sizin ürünü satın aldığınız banka kartınıza göre değişkenlik gösterir. Her banka kendi işleyişine göre bu parayı size geri iade etmektedir. Bu para iadesinin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir. Yani trendyol üzerinden yaptığınız sipariş iptali süresinin trendyol ile bir alakası bulunmamaktadır. O para direkt olarak bankadan çekildiği için parayı banka geri ödemektedir. Trendyol bu iptali direkt olarak yapıyor. 

Trendyol İade Sorgulama

Trendyol iadesi yaptıktan sonra bunu sorgulama gibi bir durumunuz tam anlamıyla yapılmamaktadır. Yaptığınız iade kargo şirketinin ulaştırmasına bağlı olarak o ürün trendyol şirketine ulaştıktan sonra tıpkı sipariş iptalinde olduğu gibi bankanın size 3 ile 7 gün arasında parayı yatırması ile olacaktır. 

Trenyol Başvuru Nasıl Yapılır?

Trendyol da satıcı başvuru formuna ulaşarak çok kolay bir şekilde başvuru yapabilir ve Trendyol satışlarını arttırabilirsiniz. Bu satacağınız ürünlerin ve de sizin güvenliliğiniz tespit edildikten sonra trendyol tarafından onaylanma gerektirmektedir. Bu yüzden direkt olarak başvurunuzun onaylanmasını beklememelisiniz.

Bedava Trendyol İndirim Kodları

Bedava trendyol indirim kodları sürekli olarak değişiyor. Bazılarının süresi geçiyor fakat yenileri de eklenmeye devam ediyor. Bu indirim kodları özel günlerde daha çok artabildiği için özel günlerde trendyol indirim kuponlarını takip ederek yararlanabilirsiniz.

Belirli siteler düzenli olarak indirim kodlarını yayınlıyor. Buralardan hariç olarak belirli influencerlar da buradaki indirim kodlarını takipçileriyle paylaşıyor. Buradaki indirim kodlarını da takip ederek indirimlerden faydalanabilirsiniz. Sizin için yazının devamında 2023 Eylül ayında geçerli olan indirim kodlarını da yazdık.

  • Trenyol’da Philips markalı ürünlerde geçerli %10 geçerli PHILIPS10 koduyla indirim kazanabilirsiniz.
  • Trenyol’da Grundig markalı süpürge alışverişleriniz de SÜPÜRGE200 indirim koduyla 200 TL ek indirim kazanabilirsiniz.
  • Trendyol’da Duracell Powerbank 6700 Mah ürününde geçerli 50 TL indirim DRCLL6700 koduyla sağlanabiliyor.

Bunlar dışında birçok indirim kodu bulunmakla beraber indirim kodu olmadan direkt olarak trenyola girdiğinizde karşınıza çıkan indirimler de bulunmaktadır. Bunlar da detaylarıyla beraber trendyol üzerinden görülebiliyor. Hepsini inceleyerek ve de belirli sayfalar üzerinden indirim kodlarını öğrenerek bu indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Trendyol Komisyon Hesaplama

Trenyol komisyon hesaplama fiyatını kendinizin hesaplaması zor olunacağından ötürü bunun için sistemi kurulmuş internet sayfaları bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden istediğiniz bilgileri girerek bu komisyon ücretini kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Trenyol Influencer Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Yeni teknolojik dönemde influencerlar belirli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra kolaylıkla kendi hesapları üzerinden satış yapabilmektedirler. Bu bir marka iş birliği olduğu için oldukça iyi bir gelir sağlayabilmektedir. Trendyol ınfluencer başvurusunun şartı en az 10 bin takipçiye ulaşmış olmanızdır.

Eğer 10 bin takipçiye ulaşmışsanız trenyola başvuru yapabilirsiniz. Lakin bu başvurduğunuz hesabın direkt olarak bir satış hesabı olmaması gerekiyor. Yani 10 bin takipçiye ulaşan kişisel hesabınızla başvuru yapabilmektesiniz. Aynı zamanda 18 yaşınızdan büyük olmanız gerekiyor. Başvuru formuna ise trendyolun sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu