Bedava Netflix Fatih Terim Belgeseli İzle

Tek bir hayata tüm sıfatları sığdırmayı başaran Fatih Terim kimdir? O bir imparator, baba, hoca, futbolcu, kaptan… Fatih Terim, 4 Eylül 1953’te Adana’da dünyaya gelmiştir. Babası Kıbrıs’tan göç eden Türklerden olup babasıyla beraber 16 yaşına kadar birçok işte çalışmış ve ilk defa 16 yaşında Adana Demirspor’a kaleci olarak girerek futbol kariyerine başlamıştır.

1974 yılına kadar Adana Demirspor’da kariyerini parlatmaya başlayınca Galatasaray spor kulübünün dikkatini çekmiş ve oraya transfer olmuştur. Ve bir sene sonra 20 Nisan 1975 yılında İsveç maçında ilk kez milli forma giymiştir. Fatih Terim futbol kariyeri boyunca 51 kez milli formayı giymiş olup 11 yıl boyunca en çok milli formayı giyen futbolcu olmuştur. Ancak Galatasaray spor kulübüyle geçirdiği sezonlar boyunca ne yazık ki hiç şampiyonluk elde edemedi. Ardından 1985 yılında jübilesini de yaparak Fatih Terim futbol kariyeri için bundan sonra antrenörlük yaparak devam etmek istemiştir.

Fatih Terim teknik direktör kariyeri için ilk adımını 1985 yılında jübilesini yaptıktan sonra yazıldığı antrenörlük eğitimi ile atmış oldu. İki sene boyunca aldığı antrenörlük eğitimlerinden sonra MKE Ankaragücü spor kulübünün teknik direktörlüğüne seçildi. 2 sene boyunca çalıştırdığı bu takımla lig de 6. Sıraya kadar takımını yükseltebildi.

Sonra 1989-1990 yılları arasında Göztepe spor kulübünü çalıştırmaya başladı. Sonrasında Türkiye milli takımın teknik direktörü olan Alman hoca Sepp Piontek’in yanında görev aldı. 1993 yılında 21 yaş altı A milli takımın teknik direktörü olan Fatih Terim, Akdeniz Oyunları şampiyonu oldu. Aynı yıl içerisinde kazandığı başarılardan ötürü A milli takıma teknik direktör olarak seçilerek 3 sene içerisinde Türkiye milli takımını ilk defa Avrupa Şampiyonasına girmeye hak kazanmıştır.

Avrupa şampiyonasından istediği başarıyı göremeyen Fatih Terim sonra Galatasaray’ın başına geçerek 2000 yılına kadar her sene Galatasaray’ı şampiyon yapmıştır. 2000 yılında da UEFA kupasını takımına kazandırarak tarihte ilk kez Türkiye’ye bu kupayı getirmiştir.

Böylece ‘’imparator’’ lakabını almıştır. Bu başarılarından sonra Fiorentina, AC Milan gibi İtalyan takımların teknik direktörlüğünü yapmış fakat istenilen başarıyı sergileyemeyince tekrar memlekete dönmek zorunda kalmıştır. İzleyen yıllarda Galatasaray ve A milli takım arasında mekik dokuyarak gidip gelmiş en sonunda Galatasaray spor kulübünden 10 Ocak 2023’de ayrılarak teknik direktör kariyerine ara vermiştir. Bedava Fatih Terim Belgeseli İzlemek İçin TIKLAYIN

FATİH TERİM FUTBOL KARİYERİ

1969-1974 yılları arasında Adana Demirspor, ardından 1974-1985 Galatasaray’da oynayarak futbolcu olarak kariyerini tamamlamıştır.

FATİH TERİM TEKNİK DİREKTÖR KARİYERİ

 • Ankaragücü
 • Göztepe
 • Türkiye yirmibir yaş altı
 • Türkiye A milli takımı
 • Galatasaray
 • Fiorentina
 • AC Milan
 • Galatasaray
 • Türkiye A milli takımı
 • Galatasaray
 • Türkiye A milli takımı
 • Galatasaray

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu