Bağlı Olduğun Ağın Wife Şifresi Nasıl Öğrenilir Güncel 2023

Bağlı olunan ağın şifresinin görünmesi için şifre sahibinin ağı açık tutması gerekir. Yani şifrenin görünür olması gereklidir. Böylece şifreyi kolaylıkla görebilirsiniz. Aksi halde görme işlemi kolay olmaz. Özellikle bazı kişiler çok güçlü bir koruyucu ağ ortaya koyuyor.

Bu ağlar sayesinde güvenlik iki kat daha artıyor. Bundan dolayı şifrenin kırılması ya da görülmesi işlemi daha çok zorlaşıyor. Bağlı olduğun ağın şifresini karşı taraf paylaşmadığı sürece kolaylıkla göremezsiniz. Genellikle bu durum kablolu olan bağlantılar için ortaya çıkar.

Bağlı Olduğun Ağın Şifresini Nasıl Paylaşabilirim?

Bağlı olduğun ağın şifresini paylaşmak için öncelikle karşı tarafa iletilmesi gereklidir. Bunun dışında doğrudan paylaşılacak olan cihaz ne ise o cihaza şifrenin girilmesi ile de paylaşma işlemi yapılabilir. Yani bunun için belli başlı yöntemler vardır. Şifrenin doğrudan cihaza girilmesi otomatik olarak cihazın bağlanması anlamına gelir.

Ancak şifre cihaza girilmiş olsa bile cihazı kullanan kişi şifreyi göremez. Burada şifrenin görülmesi için doğrudan kullanıcı olan kişiye verilmesi gereklidir. Bunun dışında cihaza şifre girildiği zaman sadece cihaz bağlı olur. Otomatik olarak wifi açık olduğu zaman şifre sorunsuz olacak şekilde bağlanır. Ancak şifre doğrudan açık olmaz yani görülmez.

Bağlı Olduğun Ağın Wife Şifresini Nasıl Değiştirebilirim

Bağlı olduğun ağın wifi şifresi size ait ise bunu kolaylıkla değiştirme imkanını elde edersiniz. Bunun için öncelikle şifrenin bağlı olduğu ana cihaza bakıp şifreyi öğrenmeniz gerekir. Daha sonra ana cihaz hangi cihaz ile bağlantılı ise onun aracılığı ile anında şifreyi değiştirebilirsiniz.

Bugün birçok kişi karmaşık olan şifreler yerine değiştirme işlemi uygular. Bu uygulama ile kimisi kendi ismini kimisi özel bir tarihi şifre olarak uygular. Bu tür değiştirme işlemi çok basit ve pratik bir şekilde uygulanır. Sadece şifrenin bağlı olduğu ana cihaz ile kullanıldığı diğer cihaz gereklidir. Bunlar aracılığı ile çok kısa bir sürede değiştirme işlemi uygulanır. Üstelik şifre için sınırlama da söz konusu olmaz.

Bağlı Olduğun Ağın Wifi Şifresini Öğrenme Android, İphone, Huawei, Xiaomi

Bağlı olduğun wifi şifresi hangi cihazdan bağlı ise onu ele alarak öğrenebilirsiniz. Bunun için her hangi bir cihaz sınırlaması söz konusu olmaz. Sadece şifrenin bağlı olduğu ana cihazı ele almanız yeterli olacaktır. Ana cihazda ayarlar kısmı vardır. Bu kısma giriş yaptığınız zaman bağlantılar alanı karşınıza çıkar. Bu alana tıkladığınız zaman wifi ve şifre ile ilgili gerekli doküman size sunulur.

Siz de bu yolla şifrenin ne olduğunu öğrenirsiniz. Hatta bu yolla şifre değiştirme işlemini de uygulayabilirsiniz. Bugün tüm akıllı cihazlar aracılığı ile şifre öğrenme ve değiştirme işlemi kolay olmaktadır. Sadece güvenliğiniz gereği şifrenin herkes için açık tutulmaması ve paylaşılmaması önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu