ŞekerBank Kredi Kartı Aidat Ücretleri ve Aidat İadesi 2023

İlk olarak şeker pancarı üreticilerine finans sağlama amacıyla kurulmuş olan Şekerbank aradan yıllar geçmesi ile ulusal bir banka görevi almıştır. Bireysel bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında da faaliyet gösteren banka günümüzde de şeker pancarı üreticileri ve çiftçiler ile bağını kesmemiştir.

Bugün hem bireysel müşterilerine hem kooperatif üyelerine hem de işletme sahiplerine yönelik kredi kartları veren Şekerbank birbirinden farklı özelliklere sahip kartları bulunmaktadır.

Bu yazımızda müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartları yıllık aidat ücretlerini inceleyeceğiz. Eğer almak istediğiniz bir kart varsa bu kartı yıllık hizmet ücret bedelinin ne kadar olduğunu öğrenmek o kartı alma konusunda size yardımcı olacaktır.

ŞekerBank Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücretleri 2023

Şekerbank bireysel bankacılık anlamında müşterilerine sunmuş olduğu şeker kartın Klasik, Gold ve Platin seçeneği bulunmaktadır. Bu 3 kart arasında farklar sadece yapılan işlemler arasında değişkenlik göstermektedir. En ayrıcalıklı kart Platin kart iken daha az özelliklere sahip olan kart ise klasik karttır.

Bahsettiğimiz 3 kredi kartında da yıllık aidat bedeli bulunmamaktadır. Şekerbank bireysel müşterilerine sunmuş olduğu bir başka kart ise Şeker Bonus kartıdır. Bu kartında şeker kart gibi 3 farklı varyasyonu bulunmaktadır.

Bunlar sırasıyla Bonus, Premium ve Plus kartlardır. En düşük özellikli olan Şeker Bonus kartından alacaksanız yıllık aidat tutarı 98 Türk lirasıdır. Eğer Memur-sen üyesi iseniz bu kart için herhangi bir aidat bedeli ödemeniz gerekmemektedir.

Şeker Bonus Premium kredi kartına alacak kişiler yıllık 132₺ öderken yine aynı şekilde Memur Sendikası üyeler herhangi bir aidat tutarı ödeme yapmazlar. Son olarak şeker Bonus Plus kartından almak isteyenler yıllık aidat ücreti olarak 115₺ ödeyeceklerdir. Yine aynı şekilde Memur Sendikası üyeler herhangi bir ücret ödemezler.

Şekerbank yurtdışında yaşayan müşterileri için oluşturmuş olduğu memleketin Bonus Kart ise yıllık ücreti olarak 98₺ talep etmektedir.

Sadece tüm tüketim ürünleri kooperatif birliğine üye olan kooperatif üyelerine verilen Koop kart yıllık aidat tutarı olmadan kooperatif üyelerine verilmektedir.

Son olarak bütçe ve tasarruf konusunda çalışma yapmak isteyenlere yönelik verilen bütçem benim kartı yıllık 98 Türk lirası aidat tutarı almaktadır.

ŞekerBank Kredi Kartı Aidat İadesi Geri Alma

Ortaya çıkan düzenleme sonucunda sözleşmeler hazırlayarak kredi kartlarında aidat alınması işleminin zorunlu yaptılar. Lakin ortada olan bankacılık yasasındaki düzenleme nedeniyle çeşitli kredi kartlarını aidat tutarı ödenmeden müşterilerinin kullanımına sundular.

Alınan kararlar sonrasında Şeker Bank müşterileri kart aidat ücretlerini geri almak için ilk olarak 0 850 222 78 78 Şeker bank müşteri hizmetleri arayarak yapabilir. Diğer Şeker Bank müşterileri için izleyebilecekleri adımlar ise şunlardır;

Şekerbank müşterileri Kredi kartlarının aidatlarını geri alabilmek için izleyecekleri birden fazla yol bulunmaktadır. İsterseniz internet üzerinden isterseniz bankacılık hizmeti üzerinden aidat iadesi konusunda başvuru yapabilirsiniz. Eğer bu başvuru sonucunda herhangi bir olumlu sonuç alamazsanız tüketici hakem heyetine başvuru yaparak aidat ücretini tarafınıza iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İlk olarak internet üzerinden nasıl başvuru yapacağınızı anlatalım.

Şekerbank resmi internet sitesine giriş yaparak sitede yer alan iletişim formu kısmında iletişim formunu doldurarak Banka yetkililerine durumunuzu iletebilirsiniz. Bu işlem adım da herhangi bir sonuç alamadığınız takdirde Şekerbank sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplarına mesaj yazarak işlem başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer bu adımda da olumlu bir sonuç alamazsanız şikayet var tarzı sitelere şikayetinizi belirterek banka yetkililerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Şimdiye kadar yapılanlar İşin internet ile ilgili olan kısmıydı. Yukarıdaki işlem adımlarını dışında internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinde aidat iade talebinde bulunabilirsiniz.

Ya da size en yakın Şekerbank şubesine giderek aidat iade dilekçesi yazarak banka yetkililerine teslim ediniz çok kısa bir süre içerisinde talebiniz cevaplandırılacaktır. Bu noktada uygulayabileceğiniz 4-5 farklı yöntemi sizlere anlattık.

Eğer bu yöntemlerden hiçbirinde bir sonuç alamadıysanız önceki yıllara ait dekont belgesi ve aidat iade dilekçesi ile şehrinizde bulunan tüketici hakem heyetine giderek başvuru yapınız. Tüketici Hakem Heyeti kararı lehinize olursa başvuru tarihi ne kadar ödemiş olduğunuz tüm aidat tutarları 1 ile 3 ay arasında banka hesabınıza yatırılacaktır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu