Yapı Kredi World Kart Aidat Ücretleri ve Aidat İadesi 2023

Yapı Kredi Bankası’ndan kredi kartı almak isteyen müşterilerin en sık sorduğu sorulardan biri ise Kredi kartlarının özellikleri ve yıllık ücretleri konusudur. Bildiğiniz üzere kredi kartlarından aidat alınamaz yasası günümüzde işleyen bir yasa olsa da bankalar bir yolunu bularak kredi kartlarında yıllık müşteri hizmetleri ücreti bedeli almaktadır.

Eğer Yapı Kredi Bankası’ndan kredi kartı alacaksanız aldığınız kartın yıllık aidat ücretini öğrenmek için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz. Ayrıca listede aidat ücreti olmayan iki adet kredi kartı bulunmaktadır.

Yapı Kredi Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartları

Öncelikle aidat ücreti bulunmayan kredi kartlarını söylemek gerekirse; üniversite öğrencilerine verilen play kart ve World Eko kredi kartlarından yıllık aidat ücreti alınmamaktadır.

Yapı Kredi World Kart Yıllık Aidat Ücretleri

Aidat ücreti alınan kredi kartlarına bakacak olursak; ticari bankacılık kapsamında yer alan World Business kredi kartı için yıllık 135₺ aidat ücreti ödenmelidir. Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerine en sık vermiş olduğu kredi kartı olan World Kart aidat ücreti 125₺ ile

World Gold kredi kartı ise 141₺ aidat ücreti bedenine sahiptir. Ayrıcalıklı bankacılık avantajlarından yararlanmak isteyen müşterilerin tercih etmiş oluyor zaten kredi kartı ise 160₺ yıllık aidat ücretine sahiptir. Lüks harcamalar için yüksek limitli ve ayrıcalıklı avantajlara sahip olan kristal kartı yıllık aidat ücreti 545 Türk lirasıdır.

Yapı Kredi Adios Premium Kart Aidat Ücreti

Bir diğer ticari bankacılık kartı olan Adios kredi kartının 2 farklı çeşidi bulunmaktadır. Adios ve Adios Premium olarak geçen bu kartlarda yıllık aidat 165₺ ve 242 Türk lirasıdır.

Bütçenin sizi zorladı için taksitle alışveriş yapma gibi bir sorununuz varsa Yapı Kredi Bankası’nın size sunmuş olduğu taksitçi kart için yıllık 125₺ aidat ücreti ödersiniz ve bu para taksit olarak değil peşin olarak alınmaktadır.

Yapı Kredi Fenerbahçe Gold ve Platin Kart Ücreti

Son olarak Fenerbahçe taraftarlarının hem kulübüne destek olmak hem de ceplerindeki kredi kartında Fenerbahçe amblemini taşıyabilmek adına yapı Kredi Bankası tarafından Fenerbahçeli müşterilerine özel üretilmiş olan Fenerbahçe, fenerbahçe Gold ve fenerbahçe platin Kredi kartlarının yıllık aidat ücretleri sırasıyla 125₺, 142₺ ve 160 Türk lirasıdır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Yapı Kredi Bankası müşterileri de en fazla 10 yıl geriye dönük olacak şekilde ödemiş oldukları aidat ücretlerini nasıl geri alınır konusunu araştırmaktadırlar. Bizde Yapı Kredi Bankası müşterileri için izleyebilecekleri adımları anlatacağız.

Yapı kredi bankası müşterileri kredi kartlarının aidatlarını geri alabilmek için izleyecekleri birden fazla yol bulunmaktadır. İsterseniz internet üzerinden isterseniz bankacılık hizmeti üzerinden aidat iadesi konusunda başvuru yapabilirsiniz.

Eğer bu başvuru sonucunda herhangi bir olumlu sonuç alamazsanız tüketici hakem heyetine başvuru yaparak aidat ücretini tarafınıza iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İlk olarak internet üzerinden nasıl başvuru yapacağınızı anlatalım.

Yapı Kredi Bankası resmi internet sitesine giriş yaparak sitede yer alan iletişim formu kısmında iletişim formunu doldurarak Banka yetkililerine durumunuzu iletebilirsiniz. Bu işlem adım da herhangi bir sonuç alamadığınız takdirde Yapı Kredi Bankasının sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplarına mesaj yazarak işlem başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer bu adımda da olumlu bir sonuç alamazsanız şikayet var tarzı sitelere şikayetinizi belirterek banka yetkililerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Şimdiye kadar yapılanlar İşin internet ile ilgili olan kısmıydı.

Yukarıdaki işlem adımlarını dışında internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinde aidat iade talebinde bulunabilirsiniz. Ya da size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine giderek aidat iade dilekçesi yazarak banka yetkililerine teslim ediniz çok kısa bir süre içerisinde talebiniz cevaplandırılacaktır.

Eğer bu yöntemlerden hiçbirinde bir sonuç alamadıysanız önceki yıllara ait dekont belgesi ve aidat iade dilekçesi ile şehrinizde bulunan tüketici hakem heyetine giderek başvuru yapınız. Tüketici Hakem Heyeti kararı lehinize olursa başvuru tarihi ne kadar ödemiş olduğunuz tüm aidat tutarları 1 ile 3 ay arasında banka hesabınıza yatırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu