ING Bank Kredi Kartı Aidat Ücretleri ve Aidat İadesi 2023

ING Bank, müşterilerinin gelir düzeyi ve harcama alışkanlıkları baz alınarak müşterilere sunulmuş kredi kartlarında aidat ücreti bulunmaktadır. Birçok banka müşterisi ING Bank aidatsız kredi kartı konusunda araştırma yapmaktadır. En doğru ve en temiz bilgiyi sunabilmek adına hazırladığımız aidat ücreti listesini incelemenizi öneririz.

ING Bank bonus iş birliği ile oluşturduğu kredi kartlarında standart, plus, premium ve platin kartlarının müşterilerinin kullanımı açmıştır. Eğer ING Bank müşterisi iseniz ve yukarıdaki kartlardan bir tanesini alacaksanız ödeyeceğiniz yıllık aidat ücret bedeli şu şekildedir;

Kredi KartıYıllık Aidat Ücreti
Standart Bonus Kart160₺
Bonus Plus Kart185₺
Bonus Premium Kart185₺
Bonus Platinum Kart208₺
Özel Bankacılık Kredi Kartı208₺
Pegasus Classic Kart92₺
Pegasus Premium Kart250₺
Bonus Business Kart213₺
Bonus KOBİ Kart 213₺
Standart Ek Bonus80₺
Ek Bonus Plus92,50₺
Ek Bonus Premium92,50₺
Ek Bonus Platinum104₺
Ek Özel Bankacılık104₺
Pegasus Classic Ek46₺
Pegasus Premium Ek125₺
Ek Bonus Business106,50₺
Ek Bonus KOBİ106,50₺

Bonus standart için asıl kart ücreti 126 Türk lirasıdır. Eğer ek kart alacak olursanız 63 Türk lirası ödemeniz gerekmektedir. Bonus Plus kartı almak isteyenler için kart başına belirlenmiş olan yıllık aidat Bedeli 146 Türk lirasıdır. Yine aynı şekilde alınacak olan ek kart için 73 Türk lirası aidat bedeli belirlenmiştir.

3 seviye olan Bonus Premium kredi kartının kart başına yıllık aidat ücreti 146 Türk lirası olup ek kart ücreti ise 73 Türk lirasıdır. Son olarak Bonus serisinde en üst seviye müşterilere sunulan buz platin kart için yıllık aidat Bedeli 164 Türk lirası olur ek kart alımlarında ise yıllık aidat ücreti 82 TL olarak gözükmektedir.

ING Bank müşterilerine sunduğu diğer kredi kartlarında yıllık aidat tutarları incelemek gerekirse, Pegasus BolBol Premium kredi kartı için yıllık 197 Türk lirası aidat bedelini hesabınızdaki bakiyeden kesmektedir. Asıl kartın yanında alınacak olan ek kart için kart başına 98,50 Türk lirası beden alınmaktadır.

ING Bank sık sık uçak yolculuğu yapan müşterilerine Pegasus bolbol kartını önermektedir. Bu kart sayesinde Sabiha Gökçen Havalimanında ücretsiz hızlı geçiş yapabilir %50 indirimli bir şekilde lounge kullanımı sağlayabilirsiniz. Ayrıca vale hizmetlerinden de %50 oranında indirim alabilirsiniz.

ingbank aidatsız ücretsiz kredi kartları

Uçak seyahatini çok fazla sıklıkla yapan müşteriler için oluşturulmuş olan Pegasus bol bol kredi kartının klasik versiyonu için yıllık aidat Bedeli 97 Türk lirasıdır. Ek kart ücreti ise 36 Türk lirasıdır. Son olarak herhangi bir aidat bedeli alınmayan yıllık hizmet ücret tutarı 0 Türk lirası olarak gözüken kredi kartı ise ING Bank Light Kredi Kartıdır.

Eğer maaş kartınız ING Bank üzerinden ise ve yaptığınız harcamalardan kazanmak istiyorsanız ING Bonus Harcadıkça Kazan kredi kartını Tercih edebilirsiniz. ING Bank müşterilerine aidat Bedeli olmaksızın verdiği kart ise ING Light kredi kartıdır. Bu kartın herhangi bir yıllık ücret Bedeli bulunmamaktadır.

Ayrıca bir başka bilgi vermek gerekirse türk kartlarda hem asıl kart için hem de ek kart için yenileme ücreti herhangi bir fiyatlandırmaya tabii tutulmamaktadır.

ING BANK Kredi Kartı Aidatı İade Geri Alma

ING Bank müşteri Kredi kartı aidatını nasıl geri alırız konusunda yaptıkları araştırma sonucunda net bir sonuca ulaşamadılar. Aslında tüm bankalar için aidat geri alınma işlemi standarttır. Biz bu işlemleri tekrar hatırlamak adına küçük bir işlem haritası çıkardık.

ING Bank müşterileri aşağıdaki adımları uygulayarak kredi kartları için ödedikleri aidat bedellerini en fazla 3 ay olacak süre içerisinde geri alabilirler. Yapmanız gereken işlem adımlarını sıralamak gerekirse;

1. Adım olarak İnternet ayağını kullanmak bankaya ulaşmanız ve aidat itiraz yapmanız konusunda etkili bir yoldur. Öncelikle ING Bank resmi internet sitesinden şikayet hattı kısmında bulunan talep iletişim formunda gerekli bilgileri doldurarak kredi kartı aidatı için ödediğiniz bedelleri tarafınıza iade edilmesi konusunda form gönderebilirsiniz.

Eğer bu adamdan bir sonuç alamazsanız sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi ING Bank hesaplarına probleminizi anlatan bir metin yazıp gönderin. Bu adam da büyük ihtimalle talebiniz Olumlu olarak sonuçlanır. Aksi bir durumda aidat bedeli geri alabilmek için birçok yolunuz daha bulunmaktadır.

2 Adım’da İnternet dünyasından sonuç elde edemediğinizi varsayım yaparsak, iNG Bank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin telefon numarası 0850 222 0 600 olarak gözükmektedir.

Bu numaradan müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartı aidatını geri almak istediğinizi belirten bir talep oluşturun. Büyük ihtimalle bu noktada müşteri temsilcisi sizden bir seneliğine kartı açık tutmamız ve harcama yapmanız konusunda söz verdiğiniz takdirde aidat ücreti bedenini iptal edecektir.

Eğer müşteri temsilcisinden geri dönüşleri alamadığınız takdirde banka şubesine giderek Ödemiş olduğunuz aidat tutarları için fatura isteyiniz. Sonrasında aidat iade dilekçesi hazırlayarak ve ek dosyada aidat tutarları için ödediğiniz faturayı geliştirerek tüketici hakem heyetine başvuru yapınız.

Kart aidat tutarları 1 ile 3 arası içerisinde hesabınıza geri alma sonrasından ing mobil aracılığı ile kredi kartı şifrenizi sms ile yada online belirleyebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Kart aidati almanız yasal değildir. Yargıtay kararı vardır.ancak siz bunu sözleşmenin arasına sıkıştırıp müşteriye imzalatıp yasal hale getiriyorsunuz.haksiz bir uygulama.ben emekli maaşımı ing bank a taşıdım. 4 adet faturayada otamatik ödeme talimatı verdim.130.000 bin lia mevduatimida taşıyacaktım ancak kredi karti aidatını duyunca vaz geçtim. Şimdiye kadar kart aidati vermedim vermeyide dusunmuyorum.

  2. AİDATSIZ KREDİ KARTI KULLANMAK İSTİYORUM NE YAPACAĞIM HALKBANK HESABIM VAR DEVLET MEMURUYUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu