Paycell Kart Nedir, Nasıl Alınır? 2023

Ön ödemeli alışveriş kartı olan paycell kart derhal kullanılmaya hazırdır. İçerisine bakiye yüklenerek limit açılabilir ve istenilen alışverişlerde kullanılabilir. Her yerde alışveriş yapma imkanı sunan kart ile alışverişlerde puan birikir. Kartı kullanmaya başlamak için yaş sınırı yoktur ve operatörden bağımsız olarak işlem yapılır.

Turkcell aboneleri isterlerse Hazır Limit’lerini Paycell Kart’a aktararak istedikleri gibi harcayabilirler. Bu giderlerin geri ödemesi ise faturaya yansıtılarak kolayca gerçekleşir. Paycell kartlar arasında sınır olmaksızın 7 gün 24 saat boyunca para transfer edilebilir ve oluşturulan kampanyalardan rahatlıkla yararlanılabilir. Bunun için kampanyaları düzenli olarak takip etmek ve kampanyaya dahil olmak gerekir. Dönemler itibariyle kampanyalar değişiklik gösterecektir.

Paycell Atm Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bütün banka ATM’leri ve PTTmatiklerden paycell kart hazır para çekme yapılmaktadır. Tüm işlemler karta tanınmış olan IBAN adresi üzerinden gerçekleşir. Nakit çekim sırasında işlem ücreti uygulanır. Para çekme işlemi standart ATM para çekme işlemi ile benzer şekilde ilerler. Kart ATM’de ilgili bölmeye takılır ve ekrandaki yönlendirmeler takip edilerek işlem tamamlanır.

Paycell Aylık Kullanım Ücreti Nedir?

Paycell kart kullanımında aylık ücret kesintisi yapılır. Bu kesinti kartın bakiyesinden ya da operatör faturasına yansıtılarak tahsil edilir. Ücret tutarı 2 TL olup dönemlere göre değişiklik göstermekte olup en güncel hali için internetten küçük çaplı bir araştırma yapılabilir. Bu ücretler verilen ödeme hizmetlerinin karşılığı olarak alınır.

Paycell Bakiye Sorgulama

Güncel paycell kart bakiye bilgilerini öğrenmek için PKART BAKIYE yazılıp bir boşluk bırakılıp kartın son dört kısmı yazılarak sms atılır. Turkcell aboneleri kısa mesajlarını 2255’e, diğer kullanıcılar ise 0532 752 22 55 numarasına mesaj gönderebilirler. Mesaj haricinde paycell uygulaması üzerinden de mevcut bakiye öğrenilebilir. Akıllı telefonun uygulama mağazasından Paycell indirilip açılır ve hesaba giriş yapılır.

Ana sayfadaki hesabım menüsünden kartta ne kadar bakiye varsa anında görülebilir. Kartı aktif olarak kullanabilmek için TC vatandaşı olmak ve cep telefonu numarasının bulunması gerekir. İsteğe göre uygulama üzerinden sanal kart da oluşturulabilir.

Paycell Borç Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Paycell kart ile yapılan harcamalar için kredi kartı gibi kart ekstresi yoktur. Paycell programından hesabım kısmından kartı hareketleri sekmesine girilerek işlem geçmişi ile ilgili bilgi alınabilir. Eğer paycell ile fatura ödemesi yapılacaksa aynı şekilde uygulama kullanılır ve fatura sorgulaması ile ödenecek faturanın bilgilerine ulaşılır. Fatura için ödeme yapılacak kart seçilir ve istenilen zamanda işlem tamamlanır.

Paycell Ödeme Açma Ve Ödeme İptali Nasıl Yapılır?

Herkesin merak ettiği bir başka konuda Paycell kart ödeme iptalidir bunun için bireysel hat kullananlar 0850 622 60 60 numarasına çağrı merkezinden ya da kısa mesajla MOBILODEMEKAPAMA yaz 5522’ye mesaj atarak hatlarını mobil olan ödemelere kapatabilirler. Kurumsal hat sahipleri ödemeyi kapatmak istediklerinde şirket yetkilisine başvurarak işlem yapabilirler.

Paycell ödeme açma işlemi için ise aynı şekilde kısa mesajla ya da uygulama üzerinden işlem gerçekleştirilir. AC yazıp 5522’ye mesaj gönderilir. Daha pratik olması sebebiyle genellikle çoğu kullanıcı bu tür işlemleri için uygulamayı tercih eder.

Paycell Hazır Limit Nedir?

Paycell kullanıcılarına özel olarak tanımlanan hazır limit anlaşmalı paycell bölgelerinde cep telefonu numarası ya da QR kod ile alışveriş yapabilmeyi sağlar. Bu limit nakit olarak çekilebilir ya da bir bölümü paycell karta yüklenerek istenilen zamanda harcanabilir. Yapılan harcamaların geri ödemesi ise Turkcell faturası üzerinden yapılır.

Limiti karta aktarmak için Paycell uygulaması indirilir ve hesabım kısmından sanal karta ya da paycell karta bakiye aktarılır. Bu uygulamadan sadece Turkcell faturasız ve faturalı bireysel hat sahipleri faydalanabilir. Tanımlanan hazır limitten karta aktarım yapabilmek için mobil ödemenin kullanıma açık olması zorunluluğu vardır.

Paycell Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilirim?

Paycell müşteri hizmetleri yolu aracılığıyla müşteri temsilcisi ile görüşme yapılabilir. Bunun için 0850 622 60 60 telefon numarasını aramak gerekir. Hafta içi her gün kesintisiz hizmet sunan müşteri hizmetleri paycell ile ilgili tüm konularda destek verir. Hafta içi günlerde 08.00 ile 24.00 saatleri arasında tüm gün boyunca hizmet alınabilir. Kesintisiz hizmet sunan müşteri hizmetlerine Turkcell kullanıcıları en hızlı şekilde ulaşabilirler.

Paycell İptal Etme

Kullanıcılar paycell iptal etme işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirler. İptal talepleri 0850 622 60 60 telefon numarasından Paycell müşteri karşılama hizmetlerine iletilebilir. Kartı kullanmak için paycell uygulaması indirilip kart bilgileri eklenerek işlemler takip edilir. İptal için de uygulamada bulunan kart bilgilerini silmek ve bize ulaşın kısmından iletişime geçmek etkili olacaktır.

Sizlerde bizler aracılığıyla hızlı işlem yapabilmek için yoğunluğun daha az olduğu saatleri tercih etmek işe yarayacaktır. Bağlantı kurulamayan hallerde [email protected] e postası ile de yetkili kişiyle haberleşme kurulabilir. Alternatif olarak doğrudan paycell temsilcilik noktaları da ziyaret edilebilir. Bu noktaların adres bilgilerine internet sitesinden ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu