En Çok Hediye Para ve Bonus Veren Banka Kredi Kartları 2023

Tüm kredi kartı hediyelerini karşılaştırdığınızda, sorun bir kredi kartı almanız gerekip gerekmediği değil, en iyi ödülü veren kredi kartı türüne karar vermektir. Ödüllerinizi bonus nakit paraya çeviren, puan veya miller kazandıran, diğer teşvikler sunan kartlar kafa karıştırıcı olabilir. Ek olarak, yıllık ücretler, faiz oranları ve diğer şartlar gibi temel faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Bir ödül kartı düşünüldüğünde, en önemli mesele bunun ne kadar işe yarayacağını hesaplamaktır. Online olarak fırsatlara bakabilir ya da şimdiye kadarki en iyi kredi kartı için başvurabilirsiniz.  Ancak kartın sundukları sizin ilgilendiğiniz fırsatlara uymuyorsa, o zaman hiçbir işe yaramaz.

Mesela bir havayolu mil kartınız varsa, ancak çok uçmuyorsanız, bu gerçekten iyi bir fırsat olmayacaktır. Benzer şekilde, alışverişleriniz için size puan kazandıran bir kartınız varsa, ancak puanlarınızı aktif hale getirmeyi unutuyorsanız, ödül programı buna değmez.

Ödüllü kredi kartı programları pek çok farklı şekilde bulunabilir. Genellikle ticari eşyalara, hediye kartlarına, seyahat millerine veya puanlarına ya da nakit paralara yönelik puanlar biriktirmenize izin verir. Böylece ilgi alanlarınız ve hedeflerinize yönelik ödülleri seçmek mantıklı olur.

Eğer bütçenizi iyileştirmeye çalışıyorsanız, markette alışveriş yapmak ya da benzin deponuzu doldurmak gibi temel işlemlerde geri ödeme yapan bir kart seçebilirsiniz. Seyahat etmek sizin için bir tutkuysa eğer, mil ödülleri sunan kredi kartı sizi mutlu edebilir.

Kullanmayacağınız bir ödül programı seçmeyin. Ayrıca, belirli bir zaman diliminde belirli bir harcama gereksiniminde bulunmanızı gerektire kartlar olabilir. Daha fazla para harcamanıza neden olan ödüllere karşı dikkatli olun.  

Kredi Kartı Hediyeleri ile Para İadesi Geri Alınabilir mi?

Para iadesi kraldır. Nakit geri ödemeli kartlar, kullanabileceğiniz en temel para birimini (nakit olarak) ödül olarak sunar. Geri ödeme ödüllerine sahip kredi kartları havayolu ödülleri veya otel ödüllendirme programlarından neredeyse üç kat daha popülerdir. Nakit ödülü bakiyenize eklenebilir veya diğer alışverişlerde kullanılabilir.

Birçok tüketicinin yaptığı en büyük hata, cüzdanlarına bir dürtü ile yeni bir kredi kartı eklemektir. Çok hızlı bir karar vermek yerine, teklifi benzer kart teklifleriyle ve şu anda cüzdanınızdaki kartların ödül koşullarını karşılaştırmak için birkaç dakikanızı ayırın. Seyahatle ilgili ödül kartlarının çoğunun yıllık ücrete tabi olduğunu bilin. Bazen bu ücret ilk yıldan feragat edilir, ancak yeterince mil veya puan biriktirip kullanmazsanız, yıllık ücret ödüllerin değerini düşürebilir.

Birden fazla ödül kartı taşıyorsanız, tüm harcamalarınızı size en çok ödül veren tek bir karta odaklamak yerine, ücretlerinizin tamamını aralarında bölerek ödüllerinizin değerini azaltabilirsiniz. Yıllık ücreti ve daha yüksek faiz oranları olan kartlar, saklamaya değer olup olmadıklarını görmek için dikkatlice değerlendirilmelidir. Yeni bir ödül kartı alacaksanız, en az avantajlı kartlarınızı gözden çıkarın.

Harcadıkça Kazandıran Kredi Kartları Listesi 2023

Kullanmakta olduğunuz kart sayısını daralttıktan sonra, ödül program değerini en üst düzeye çıkarmak için bu kart için harcadığınız kadar harcama yapmaya çalışın. Eğer fırsatları kullanmazsanız, harika bir ödül kartına sahip olmak bir işe yaramayacaktır. Tabii ki, sadece ödül almak için sahip olmadığınız parayı harcamak istemezsiniz. Kart bakiyenizi ve bütçenizi kontrol altında tutmak için, ekstrelerinizi düzenli kontrol etmek isteyebilirsiniz.

CEPTETEB kampanyası ile 3 arkadaşını CEPTETEB’li yapanlara özel Migros sanal marketlerde geçerli olmak üzere 100 TL hediye kuponu fırsatı sunmaktadır. CEPTETEB ile Migros herkese 100 TL hediye ediyor kampanyasından istifade edebilmeniz için, arkadaşlarınızın adresine gidilerek hesap kartları teslim edilmektedir.

Akbank Kampanya şartları gereğince tek seferde axess kart ile 500-999,99 TL arasındaki alışverişlere 50 TL’lik, 1000 TL ve üzeri alışverişlere ise 100 TL’lik hediye Chip para puan verilmektedir.

Yapı Kredi bankası kampanyasında ilk alışverişinizde tek seferde 50 TL’yi geçen alışverişlerinizden sonraki her tek seferlik 50 TL ve üzeri alışverişleriniz için 10 TL World para kazanmaktasınız.

ING Bank ilk kez ING Bonus Card ya da ING Pegasus Bol Bol Kart alanlara, aldıkları ilk ay yapacakları harcamalarda %20 oranlarında indirim sunarken toplamda ise 100 TL para hediye etmektedir.

Halk Bank Giyim, kırtasiye ve oyuncak sektörlerinden yapacağınız bütün banka pos cihazlarından toplamda 300-699 TL’lik alışverişlerde 25 TL, 700 TL ve üzeri alışverişlerde ise 50 TL paraf para sizlerin olmaktadır.

İş Bankası Maximum Kart anlaşmalı Opet/Sunpet istasyonlarından tek seferde yapacağınız 4.125 TL ve üzeri alışverişinize, yine Opet/Sunpet istasyonlarında kullanılmak üzere 30 TL hediye para veriyor.

Farklı bankaların farklı özelliklere sahip kartları olacaktır. Ancak en çok ödül kazanacağınız ve diğer kart kullanıcıları arasında daha çok avantajlı olacağınız bir kart arayabilirsiniz. Bu durumda bankaların sunmuş olduğu öğrenci kampüs kartlarına ya da platinium kartlara göz atabilirsiniz. Öğrenci kartları seyahat, gıda, kırtasiye alışverişlerinde daha çok puan ve indirim kazandırır. Platinium kartların ise sunmuş olduğu avantajlar daha fazladır. Eğer bankalar ve kredi kartları hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak istiyorsanız https://devlethan.net/bankalar/ kategorisine göz atmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu