İşBank Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücretleri ve Aidat İadesi 2023

İş Bankası müşterilerine sunmuş olduğu Kredi kartlarında anlaşmalı olarak Mastercard veya Visa seçeneği ile ön plana çıkmaktadır. Her 2 anlaşmalı ödeme yöntemi için oluşturulan kredi kartlarında çeşitli aidat tutarları müşteriden tahsil edilmektedir.

İş Bankası’ndan kredi kartı almak isteyen birçok müşteri İş Bankası kredi kartı aidat ücretleri konusunda araştırma yapmaktadır. Çok fazla sayıda kredi kartının bulunması ödenecek olan aidat tutarı konusunda kafa karmaşıklığına yol açmaktadır. Bu problemin çözümü konusunda tek tek hangi kartın ne kadar aidat tutarı olduğunu sizlere anlatacağız.

İş Bankası müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartlarında her kredi kartının aidatlı ve aidatsız şeklini uygun görülen kişilere vermektedir. İş Bankası ile özdeşleşen Maximum dışında Maximiles, İş’te Üniversiteli, tema kart, ihracatçı kart gibi birçok kredi kartı bulunmaktadır. Tüm kartları incelemek gerekirse;

İş Bankası Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücretleri 2023

İş Bankası’nın en çok kullanılan kredi kartı olan Maximum kredi kartı için MasterCard logolu olanların yıllık aidat tutarları şu şekildedir; Maximum Gold kartın yıllık ücreti 88 Türk lirasıdır.

Yine aynı kartın temassız işlem özelliğine sahip olanı 88₺ yıllık aidat ücreti ile fiyatlandırılmıştır. Eğer ek kart almak isterseniz 44₺ ödemeniz gerekmektedir. Platin serisi kredi kartlarından almanız durumunda yıllık olarak ödeyeceğiniz aidat tutarı 100 Türk lirasıdır.

İşbank Ek Kart Ücreti Nedir?

Ek kart çıkartıldığı takdirde istenilen tutar 50 Türk lirasıdır. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında oluşturulan tema kartının yıllık ücreti 66 Türk lirasıdır. Üniversite öğrencilerine verilen İş’te Üniversiteli kartı için yıllık 25₺ aidat ücreti ortaya çıkmaktadır.

Üniversite öğrencileri istedikleri takdirde aidat bedeli olmaksızın İş’te Üniversiteli kartına sahip olabilirler. Aynı fiyatlar Visa anlaşmalı kartlar içinde geçerlidir. Tek değişen ödeme aracı firmasıdır.

İşBank Maximiles Kart Aidat Ücreti Nedir?

Sık sık uçak seyahati yapan İş Bankası müşterileri için Maximiles kredi kartı verilmektedir. Sık sık uçak yolculuğu yapan yolcular için oluşturulmuş Maximiles kartlar aidat ücretleri ise, klasik Maximiles kartı 110 Türk lirası yıllık ücrete tabiidir. Ek kart alım ücreti ise 55 Türk lirasıdır. Maximiles Select kart alanlar 158₺ aidat tutarı öderken ek kart alımlarında ise 79₺ ödenmesi gerekmektedir.

İş Bankası Maximum Business Kart Aidat Ücreti

İş Bankası işletme sahiplerine yönelik vermiş olduğu ihracatçı ve Maximum Business kredi kartı için yıllık aidat bedeli olarak 200₺ istemektedir. Aidat tutarı söylediğimiz Kredi kartlarının yıllık ücret ödemeleri 2023 yılı güncel fiyatlarıdır.

  • Maximum üyesi olan iş yerlerinde yapacağınız ödemeler sonucunda MAxipuan ve taksitlerden yararlanabilirsiniz.
  • Kartın bankamatik kart özelliği taşıması sayesinde vadesiz hesaplarınıza çok kolay ulaşabilir ve diğer bireysel bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Ödemelerinizi ister çok uygun fiyata taksit taksit ödeyebilir ya da bir sonraki tarihe erteleyebilirsiniz.
  • Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda 12 aya varan taksitlendirme tercihi ile nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

İşBank Kredi Kartı Aidat Geri İade Alma

Herkes tarafından merak edilen İşbank kart aidatı iade işleminin nasıl olacağı ise oldukça basittir. Kolay bir şekilde başvuru ile birlikte en kısa süre içerisinde iade almanın mümkün olduğunu belirtmekte fayda var. Banka kartlarının hizmet bedeli olarak alınan kart aidatları Yargıtay kararı ile birlikte yıllardır alınmamaktadır. Halen kart aidatı alan bankalardan sizler de geri ödeme alabilirsiniz.

Ayrıca bu durumun 10 yıl geriye yönelik olduğunu söylemekte de fayda var. 10 yıl öncesine kadar ödemiş olduğunuz bütün kart aidatı ödemelerini geri iade alabilirsiniz. Bunun da oldukça kısa ve pratik bir şekilde gerçekleşeceğini, isteklerinize göre de İşbank kart aidatı iade ile birlikte mümkün olabileceğini belirtebiliriz.

Böylelikle hem bulunduğunuz yıl içerisinde ödemiş olduğunuz kart aidatının iadesini alabileceğiniz gibi aynı zamanda da geriye yönelik olarak da aidat ödemelerini iade alabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir problem yaşamaksızın en kısa süre içerisinde belirtilmiş olan bu durumlardan kurtulmak da mümkün olacaktır.

İşBank Gold ve Platinum Kart Özellikleri

İş Bankası Maximum kredi kartının klasik premier gold ve platin seçeneği bulunmaktadır. Premier kart yurtdışı harcamalarında Euro ve dolar limitine sahip olup iki ayrı limit ile ayrıcalıklı bir kredi kartıdır.

Gold kart ise yapılan yurt içi ve yurt dışı harcamalarında Türk lirası üzerinden işlem yapılmasına ve takip edilmesine olanak sağlayan bir kredi kartıdır. Platin kart ise uluslararası alanda birçok avantaj ve kampanyadan yararlanılmasını sağlayan limiti ve geliri yüksek olan İş Bankası müşterilerine verilen özel bir karttır.

İşBank Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Eğer bir üniversitede lisans veya ön lisans öğrencisi iseniz İş Bankası 500 Türk lirası limitli kredi kartını öğrencilere vermektedir. Yaptığınız her alışveriş üzerinden belirli bir yüzde diliminin kesilip Türkiye’nin doğal varlıkların korunması konusunda harcanacak fon için birikim yapılmasını sağlayan kart ise bir sosyal sorumluluk projesi kartı olarak ön plana çıkmaktadır.

2 Yorum

  1. Aynı soyadlı 2 kisi emekli maaşlarımızı taşıdığımız için kart aidatı alınmıyordu yeni gelen ekstrede aidatın alınacağı yazıyor.Bu duruma itiraz ediyorum.Ayrıca 5 ad. fatura bağlı olduğu hesapdan ödeniyor. Aidat alınacaksa maaşları çekeriz.ilginizi rica ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu