Sanal Kart Çeşitleri ve Ücretsiz Sanal Kart Oluşturma 2023

İnternetten alışveriş yapmayı seviyor, fakat gerçek kart bilgilerinizi paylaşmaktan çekiniyorsanız ücretsiz sanal kart nasıl alınır? İnternetten alışveriş yapılma oranı nerdeyse fiziki alışveriş oranı ile yarışacak hale gelmiş bir durumdadır.

İnternetten alışveriş o kadar arttı ki, artık birçok insan bırakın normal giysi veya eşya alımını gıda ürünlerini dahi internetten almaktadır.

Bu kadar yaygınlaşan bir alışverişin elbette ki bazı sakıncalı durumları da olmaktadır. Bu sebeple internet ortamında yapılan alışverişi daha güvenli bir hale getirmek için, sanal kart piyasaya sürülen bir ürün olmaktadır.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan sanal kart isminden de anlaşılacağı üzere sanal olup fiziki bir durumu bulunmamaktadır. Sanal kartların limitini tamamen kullanıcı belirlemektedir.

Bunu daha da somutlaştıracak olursak, düşününki yüksek limitli bir kredi kartınız var. Siz bu kartınızı şimdilerde birçok site güvenli olsa da internette çekinmeye korkuyorsunuz.

İşte tamda bu durumda sanal kart imdadınıza yetişmektedir. Çünkü sanal kartı gerçek kredi kartından ayıran özelliği fiziksel bir kart olmayıp internet harici kullanılamamaktadır. Sanal bir kartınız var diyelim, limiti de gayet uygun olsun.

Hemen her bankanın sanal kartı olmakla birlikte; Maximum Sanal Kart, Happy Sanal Kart, Paraf Sanal Kart, Alternatif Bank Sanal Kart, Free Sanal Kart, Axess Sanal Kart, ING Bonus Sanal Kart başta olmak üzere birçok ücretsiz sanal kart çeşiti bulunmaktadır.

Garanti bankasında hesabınız var ise kredi kartınız olmadan sınırsız sanal kart açabilirsiniz yalnız limit 1 tane sanal kart olduğu için silip yeniden oluşturmanız gerekmektedir.

Sanal kart alabilmek için müşterisi olduğunuz bir banka şubesine gidebilir ya da telefon bağlantısı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Bunu öğrendikten sonra, bankanızla iletişime geçtikten sonra ilk önce sıfır limitli bir kart oluşturmaktasınız.

Kartınızı aldıktan sonra kullanım miktarınıza göre limitini kendiniz ayarlayabilmektesiniz. Siz alışverişinizi sanal kartınızla yaparsınız, fakat alınan eşyanın ücreti asıl kredi kartınızdan düşülür.

Bankasız Sanal Kart Veren Yerler

Banka hesabınız yok ise sanal kart temin edebilceğiniz yerler başlıca aşağıdadır;

  • İninal kart ile 5tl ücret karşılında online sitesinden veya migros, ptt, teknosa veya en yakın avm ye giderek d&r storelerden alabilirsiniz.
  • Türkcell paycell ile kart satın alabilirsiniz. N11, hepsiburada ve ptt şubelerinde ücretsiz temin edilir.
  • En son olarak ve acil işleminiz için webmaster forumlar üzerinden belirli ücret karşılında kişilerden tek seferlik sanal kart alabilirsiniz.

Sanal Kart Avantajları Nelerdir?

Öncelikle bir kere bu kartın limiti tamamen size bağlı olmaktadır. Eğer siz herhangi bir limit oluşturmazsanız limiti sıfır olarak kalmakta ve hiçbir şekilde alış veriş yapılamamaktadır.

Sanal kartınızın limitini düşük belirlediğinizde çalınsa bile en fazla belirlediğiniz tutar kadar harcama yapılabilir. Bu kartlar bankanız tarafından sizlere tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Yani herhangi bir ücret bedeli ve yıllık kart aidatı bulunmamaktadır.

Hiçbir zahmete girmeden kolay bir şekilde başvurabilir ve alabilirsiniz. Sanal kart alabilmeniz için taşımanız gereken tek ve yeter şart internet bankacılığı kullanıyor olmanız gerekliliğidir.

Sanal Kart Güvenli mi?

Size şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, online alışveriş yapıyorsanız kullanabileceğiniz en güvenli kartlar sanal kartlar olmaktadır. Sebebi ise bir kere limitini siz belirliyorsunuz ve kullandıktan sonra limiti tekrardan sıfırlanıyor.

Fakat şunu da akıldan çıkartmamak gerekir ki, hiçbir zaman e-ticaret işlerinde güvenlik önlemi %100 olamaz. Bu yüzden sanal kartınızı kullandıktan sonra yine limitini sıfır yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu