Parfüm Dükkanı Açma Fiyatları, İşlemleri ve Kazancı 2023

Günümüzde yalnızca parfüm dükkanı açma maliyeti değil sermaye gerektiren herhangi bir dükkanı açabilmek için oldukça yüksek meblağlara ihtiyaç duyulmaktadır. Parfüm dükkanı açabilmek için gerekli olan para, açmak istediğiniz dükkanın yerine ve oluşturacağınız düzene göre değişkenlik göstermektedir. Eğer daha az bir para ile dükkan açmak istiyorsanız, daha küçük bir dükkan satın alarak yahut kiralayarak bu parayı aza indirgeyerek başlayabilirsiniz.

İçerisinin dekorasyonu da bu küçüklüğe uygun olarak minimal eşyalardan oluşabilir. Zaten parfüm dükkanlarından büyüklüğe çokta ihtiyaç yoktur. Düzgünce dizayn edilebilecek organize raflarla ve ortaya konulacak bir satış bölümüyle bu durum aza indirgenebilir.

Parfüm Dükkanı Açmak Mantıklı ve Karlı Mıdır? 

Parfüm dükkanı açmak mantıklı bir karar da olabilir, olmayadabilir. Bu sizin parfüm dükkanını açtıktan sonra borçlarınızı ödeyebilmeniz için kar elde edip etmemenize bağlıdır. Yani mantıklı bir karar olup olmadığı tamamiyle sizin orayı yürütüp yürütmemenize bağlıdır. Karlı mıdır? sorusuna gelirsek. Parfüm dükkanı açtıktan sonra borçlarınızı ödeyebilmek için buranın işlemesi gerekir.

Bu yüzden açacağınız dükkanın yerinin işlek bir yerde olması gerekir. Özellikle yeni bir dükkan açacaksanız, henüz açtığınız yer bilinmediği için daha az müşteriniz olacaktır. Müşterilerin artması için işlek bir caddede olması ve de dikkat çekici olması gerekmektedir. Bunun için içinin dekorasyonuna ve yeni açıldığında göstermek için balonlar gibi süslemeler yapabilirsiniz.

Parfüm Dükkanı Açmak için Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Nedir?

Parfüm dükkanı açmak için gerekli olan para en az 50 bin TL’lik bir sermayedir. Bu para sayesinde çok büyük olmamakla beraber orta seviyede makul bir parfüm dükkanı açabilirsiniz. Bunu tabii ki dükkanın satın alınması dışında olan bir durumdur.

Eğer dükkan kiralanırsa depozito haricinde yüklü miktarda bir paraya ihtiyaç olmamaktadır. Bu yüzden kiraladığınız küçük bir dükkan ile dükkan açmaya başlayabilirsiniz. Aylık kazancı ise parfüm dükkanınızın işleyip işlememesine bağlıdır. Bu yüzden büyük bir dükkan olması yerine küçük de olsa işlek bir caddede olması daha iyi olabilir. Bu sayede aylık geliriniz daha fazla olacaktır.

Parfüm Dükkanı Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurmak Gerekir?

Açmak istediğiniz her türlü dükkan için vergi dairesine başvuru yapmak ve bu dükkanı yasal hale getirmek gereklidir. Bunun dışında başvurmak gereken bir yer daha mevcuttur. Bu da parfümleri alabileceğiniz bir firma bulup buraya başvuru yapmaktır.

Bu iki yere başvurduğunuzda hem bir dükkan açacağınız için yasal olarak dükkan sahibi olacaksınız hem de firmayla iş birliği yaparak dükkana gelecek olan parfümleri satın alabileceksiniz. Bu firmayı ise kendi isteğinize göre ve de satış yapacakları fiyata göre isteğiniz dahilinde seçebilirsiniz.

Parfüm Dükkanı Açma İzinleri Nasıl Alınır?

Parfüm dükkanı açma izinleri vergi dairesine bunu bildirerek alınır. Bunun dışında başka yapılması gereken bir işlem bulunmamaktadır.

Parfüm Dükkanı Açma Ruhsatı Almak Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Parfüm dükkanı açmak isteyen insanlardan istenen belgeler bulunmaktadır. Bunlar en başta nüfus cüzdanı olmak üzere, belediyeden vergi levhasının alınması, SGK kaydı, itfaiyeden alınan yangın tedbirinin alındığına dair rapor ve sabıka kaydıdır. Bunun dışında istenen belgeler de olabilmektedir. Bunların verilmesi dahilinde dükkan açmanız için size bir belge verilebilmektedir.

Parfüm Dükkanında Olması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Parfüm dükkanında olması gereken malzemeler öncelikli olarak tabii ki parfümler. Bunun dışında satış yapabileceğiniz büyükçe bir masaya ihtiyacınız olacaktır. bu masadan kastım tezgahtarın durması gereken bölümdür. Bu bölümü de hallettikten sonra olması gereken malzemeler raflardır. Raflara parfümler dizileceği için estetik görünmesi de önemlidir.

Bunun dışında parfüm dükkanınıza daha çok müşteri çekebilmek için güzel bir dizayna ihtiyaç vardır. Dizayn için büyük bir çiçek dükkanın köşesine konulabilir. Bunun dışında rafların rengi, duvarların rengi gibi unsurların da birbirleriyle uyumlu olması gerekmektedir. Kapının önüne ise bir afiş konulabilir. Bu afiş özellikle yeni açılan bir dükkan için daha da önem arz etmektedir.

Ve dükkanın elde ettiği geliri saklayabilmesi için bir kasaya ihtiyaç vardır. Parfüm dükkanında bunun dışında başka bir şeye gerek yoktur. Bunlar dışında yani gerekli olan unsurlar dışında estetik olarak da güzel görünen bir dükkana sahip olmak daha çok müşteri çekeceğinden dükkan dekorasyon için eşyalar da alınabilir. Bunlar dışında dükkanın temizliği için alınabilecek temizlik malzemeleri de küçük detaylardır.

Parfüm Dükkanı Bayiliği Nasıl Alınır?

Bir parfüm dükkanı bayilik almak için gerekli olan şartlar vardır. Bu şartlar sizin başvuru yapacağınız firmaya göre değişkenlik göstermektedir.

Genel olarak firmaların istedikleri şartlar dükkan açmak istediğiniz bölgede sizin çalışmak istediğiniz firmayla çalışan bir parfüm bayiliğinin olmaması, dükkan açılmak istenen yerin rakipsiz bir bölgede olması, dükkan açılmak istenen yerin işlek bir caddede bulunması ve çokça müşteriye hitap edebilecek bir durumda olması. Eğer bu özellikleri sağlayan bir dükkan yeriniz bulunuyorsa firma yüksek ihtimalle sizinle anlaşma yapacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu