İş Yeri Bayiliği Nasıl Alınır ? 2023

Bayilik nedir nasıl alınır? Bayilik genel anlamda ana firmanın bir malını veya hizmetini satması için başka firmaya veya kişiye yetki vermesi anlamındadır. Bayilik anlaşması yapılırken bütün şartlar belirlenip ona göre anlaşma yapılır.

Bayilik anlaşmalarında anlaşmanın iptali konusunda bilgilerde yer alır. Bayilik alınacak firma veya bayilik alacak firma bayilik anlaşmasını iptal edebilir. Bayilik almayı düşünmeniz durumunda ilk önce iş yapacağınız sektörü belirlemek gerekir. Daha sonra iş yapacağınız sektöre ait firmaların bayilik şartlarını araştırın.

İlgi alanınıza giren firmaların bayilik şartlarını karşılaştırın. Bayilik almayı düşündüğünüz firma ile yüz yüze görüşüp bayilik şartlarını öğreniniz. Bayilik şartları size uygun olursa görüştüğünüz firmayla anlaşarak yeni işyerinizi açabilirsiniz.

İş Yeri Bayiliği Almanın Zararları Ve Faydaları Nelerdir?

İş yeri bayiliği almanın zararları ve faydaları nelerdir? Yeni işyeri açacak kişiler için marka oluşturmak çok zor. Ürünler için Pazar arayışına girerler. Bu durumda marka olabilmek için çok çalışmak ve emek vermek gerekir. Bu durum zaman isteyen bir iştir. Marka yapan ürünler her zaman Pazar bulabilirler.

Yeni işyeri açacak kişiler bu yüzden bayilik almak zorunda kalırlar. Yeni iş yeri açacak kişi, fark yaratmak için bir projeye ihtiyacı yoksa kendini kanıtlayan firmalardan bayilik almak doğru bir karar olur. Bayilik alındıktan sonra bayilik şartlarına uyulması gerekir. Bayilik alınan firmayı kolay bir şekilde çevresine hizmet vermek için sunar.

İş Yeri Bayiliği Veren Firmalar Hangileri?

İş yeri bayiliği veren firmalar hangileridir? Bayilikler verilirken sektöre göre değişmektedir. Genel olarak bayilik verecek sektörler Gıda bayiliği veren firmalar, tatlı pasta bayiliği veren firmalar, Cafe bayiliği veren firmalar olmaktadır. Giyim sektöründe bayilik veren firmalar, fast food bayiliği veren firmalar, Ayakkabı çanta bayiliği veren firmalar, Çocuk ve bebek ürünleri veren firmalar, Oto bakım bayiliği veren firmalar da yer almaktadır. Bunların dışında diğer sektörlerde bayilik vermektedirler.

 • İçecek bayiliği veren firmalar
 • Rent A Car yani araç kiralama bayiliği
 • Takı aksesuar bayiliği
 • Kurye kargo bayiliği
 • Enerji bayiliği
 • Akaryakıt istasyon bayiliği
 • Enerji kimlik belgesi bayiliği
 • Restoran bayiliği
 • Kozmetik ürünlerin bayiliği
 • Yapı malzemesi bayiliği
 • Elektronik bayiliği
 • Mobilya dekorasyon bayiliği
 • Telekominikasyon bayiliği

Bayilik Almak Para Kazandırır mı?

Bayilik almak para kazandırır mı? Yeni işyeri açacak kişiler bayilik almayı düşündüklerinde, isim yapmamış marka ile isim yapan marka arasında tercihlerini isim yapan firma dan yana kullanacaklardır. Girişimci kişi bayilik alarak para kazanmaya yönelik düşüncesini ortaya koymaktadır.

Bayilik veren birçok firma girişimciye ürünün tedarikinden eğitimine kadar bayisinin destekçisi olur. Bayi para kazandıkça firma da para kazanacaktır. Müşteri potansiyeli yüksek olan firmanın bayiliğini almak para kazandırır.

Bayilik açarak para kazanmak sizin bayilik alacağınız firmaya ve çalışma sisteminize göre farklı olur. Bunun için piyasayı çok iyi araştırıp ona göre iş yeri açmak ve bayilik almak gerekir. Alacağınız bayilik sizin bulunduğunuz çevrede iş yapması önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu