Numara Taşıma İşlemleri Nasıl Yapılır? Kampanya ve Tarifeler

Vatandaşlar telefon hatlarını taşımak istemektedirler ve numara taşıma işlemleri nasıl yapılır kapsamlı bir şekilde araştırma yapıyor. Hattını Vodafone’ye taşımak isteyen kişiler, kimlikleri ile beraber Vodafone mağazalarına giderek başvurularını yaparlar. Bununla beraber Vodafone cep merkezleri de aranarak numara taşıma işlemlerini yapabilirsiniz.

Kullandığınız numarayı Türkcell’e taşımak için ilk yapılacak işlem kimliğinizi alarak Turkcell mağazalarına gidilerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun haricinde Turkcell müşteri hizmetlerini arama yaparak numara taşıma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Numarasını Türk Telekom’a taşımak isteyen bireyler, Türk Telekom mağazalarına giderek kimlikleri ile numara taşıma işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun haricinde 444 1 444 aranarak numara taşımayı yapabilirler. Numara taşıma işlemlerinde operatörün hazırlamış olduğu form doldurulur.

Numara Taşıma Kampanyaları Nelerdir?

Numarasını taşımak isteyen kişiler, numara taşıma kampanyaları nelerdir konusu hakkında araştırmalara devam ediyor ve ona göre planlama yapıyor. Faturasız hattını Türk Telekom’a taşıyanlara bol GB’li hoş geldin kampanyası bulunur. Hattınızı taşımanız durumunda ilk ay 750 DK, 750 SMS ve 20 GB internet bulunur. Whatsapp uygulamasından sınırsız mesajlaşma hediye verilir.

2 ay boyunca bir seferde 40 TL ve üzerinde yükleme yaparsanız 20 GB, sil süpür ile de 3 ay süre içerisinde her hafta 10 GB internet hediye. Turkcell hat taşıma işlemi yapmanız durumunda Turkcell hoş geldin kampanyalarında hediyeler kazanırsınız. Başvurularınızı Turkcell mağazaları ve online olarak da yapma olanağı bulursunuz.

Online numara taşıma işlemlerinde 4 ay 2 GB bedava internet, salla kazan ile 12 ay içerisinde 1 defa geçerli olacak haftalık 2 GB internet kazanma gibi avantajlar elde edersiniz. Bu kampanyalar hakkında geniş bilgi almak istiyorsanız geçmek istediğiniz operatörü arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca Bkz; Vodafone Numara Taşıma Tarifeleri ve Kampanyaları

Numara Taşıma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Numarasını başka operatörlere aktarmayı düşünen vatandaşlar, numara taşıma işlemi ne kadar sürer sorusunu sormaya başladılar. Numarasını başka operatörlere taşıyan kişiler yeni operatörün açılma süresi 5 gün kadar süre içerisinde açılmaktadır. Bu süre içerisinde hattınız kapanmaz ve iletişime devam edersiniz. İletişim konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Numara taşıma işlemlerinde form doldurulduktan sonra yeni hat kişiye verilir. Daha sonra 5 gün içerisinde iletişimde kesinti olmadan numara taşıma işlemi yapılmış olunur. İnternet üzerinden yapılan bu numara taşıma işlemleri tamamlandıktan sonra hattınız kargo ile adresinize ücretsiz olarak gönderilir. Bu süre en fazla 5 gün olmaktadır.

Numara Taşımak Ücretli mi?

Numarasını başka operatöre taşımak isteyen bireyler numara taşımak ücretli mi sorusunu araştırmaktadır. Başka operatöre numarasını taşıyan kişiler faturalı veya faturasız olarak numaralarını kolayca ücretsiz olarak taşıyabilirler.

Fakat operatörle anlaşma tarihinden önce numara taşıma işlemi yapılması durumunda cayma bedeli alınır. İnternet üzerinden numara taşıma işlemi yapan vatandaşlara hatları 24 saat içerisinde teslim edilir. Bunun haricinde en geç 4 gün içerisinde hattını taşıyan kişiye yeni hat gelir. Size gönderilen hattan kargo ücreti alınmaz.

Numara Taşıma Cayma Bedeli Ve Süresi

Vatandaşlar numara taşıma cayma bedeli ve süresi hakkında bilgi aramaktadır. Numaranızı Vodafone’ye taşımak ücretsiz olur. Numaranız taşınma süresinden 4 gün içerisinde açılır. Fakat numarasını taşıyan kişiler, önceki operatöründe bir anlaşma yapmış ise bu anlaşma tarihinden önce taşıma yapılması durumunda cayma bedeli ödenir.

Cayma bedeli olarak vergiler ve kullanım miktarı cayma bedeli alınır. Numarasını taşımak isteyen kişi, ilk abonelik sözleşmesi süresinden 90 gün geçmemiş olması durumunda cayma bedeli ödenmez. Numara taşıma işlemi tamamlandıktan sonra mesaj ile bilgilendirilir.

Numara Taşıma Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Numarasını başka operatörlere taşıyan kişiler, numara taşıma başvuru iptali nasıl yapılır araştırmasını yapmaktadır. Başvuru iptal edilme yöntemleri operatörlere göre değişik olmaktadır. Turkcell operatöründe numara taşıma başvurusu iptali etmek isteyenler, numara taşıma zamanının taşınacak operatöre bildirilmeden iptal edilmesi yapılmaktadır. Taşıma başvurunuzu yaparken sözleşmeyi imzalamadan önce en yakın Turkcell mağazasına veya 0532 532 00 00 numarasını arama yaparak iptal edebilirsiniz.

Vodafone numara taşıma iptal işlemini e-devlet yöntemi ile yapabilirsiniz.

Başta Türk Telekom numara taşıma iptal işlemi yapmak için Türk Telekom mağazalarına giderek bir form doldurup iptal edebilirler. Bunun haricinde e-devlet üzerinden giriş yapılarak iptal edilir. Numara taşıma yönteminde numaranın karşı operatöre bildirilmeden hemen önce yapılır. Hat taşıma iptalini isteyen kişiler, taşıdıkları operatörü arama yaparak geniş bir bilgi alabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu